Kawa ma duży wpływ na człowiekapixabay.com/Engin_Akyurt

Pijesz często kawę? Mamy dla ciebie 6 ważnych komunikatów

Kawa pojawia się każdego dnia w twoim jadłospisie? Nie wyobrażasz sobie bez niej dnia? Mamy w takim razie bardzo ważne wieści dla ciebie.

Kawa ma na wiele osób ogromne działanie. Każdy z pewnością choć raz w życiu poczuł kofeinowe kopnięcie, które pojawia się od kilku do kilkunastu minut po wypiciu filiżanki. Kofeina pobudza, zwiększa skupienie i pozwala zmniejszyć efekty niewyspania. Mało kto jednak wie o wielu innych, bardzo pozytywnych efektach jakie przynieść może regularne picie tego aromatycznego, czarnego napoju. Istnieje aż 6 niesamowitych skutków, które możemy wywołać pijąc ją codziennie.

Meteorolodzy ostrzegają, przecieramy oczy. Mówią jak wcześnie sypnie śniegiem, grzybiarze wstrzymali oddechMeteorolodzy ostrzegają, przecieramy oczy. Mówią jak wcześnie sypnie śniegiem, grzybiarze wstrzymali oddechCzytaj dalej

Kawa - wspaniały napój, który jest nie tylko smaczny

Napar ten popularny jest na całym świecie. Szczególnym uczuciem darzony jest przez mieszkańców bliskiego wschodu, którzy parzą ją na swój wyjątkowy sposób. Kawa jest najczęściej stosowaną używką na naszym globie, a przez wielu uważana jest za wyjątkowo niezdrowy dla człowieka produkt. Eksperci wskazują, że może być całkowicie na odwrót. Oto 6 ważnych działań kawy:

Dzisiaj grzeje:

  1. Niestety, mamy fatalne wiadomości. Dziś ostatni dzień, pojawiły się niepokojące ostrzeżenia
  2. Jerzy Stuhr z synem i wnukiem wybrali się na górską wycieczkę. Fani są pod wrażeniem ich wspólnego zdjęcia
  3. Tylko łyżka, nie mniej ni więcej i wyjdą najlepsze pod słońcem kotlety mielone
 1. Kawa stymuluje mózg do efektywniejszej pracy, skraca czas reakcji na bodźce, poprawia pamięć i wyostrza zmysły. Według wielu badań picie trzech filiżanek kawy dziennie, obniża ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera i demencję aż o 65%.
 2. Niezwykle groźny nowotwór skóry czerniak jest jednym z najbardziej śmiertelnych zmian nowotworowych. Osoby, które codziennie piją chociaż jeden kubek kawy, zmniejszają ryzyko zachorowania na czerniaka o około 20%.
 3. Kofeina z kawy obniża działanie neuroprzekaźnika adenozyny, dzięki czemu w mózgu znajduje się więcej dopaminy, noradrenaliny i serotoniny. Ich obecność pozwala poczuć się bardziej zrelaksowanym i spokojnym.
 4. Cukrzyca typu 2 jest najczęściej diagnozowaną cukrzycą. Osoby pijące kawę regularnie przez minimalnie 4 lata mają, według specjalistów z Harvard School of Public Health, 11% niższe szanse na zachorowanie.
 5. 1-2 filiżanki naparu dziennie zmniejszają prawdopodobieństwo zachorowania na raka wątroby aż o 20-35%. Co ciekawe, ten rodzaj nowotworu jest 3, pod kątem umieralności, schorzeniem na świecie.
 6. Kawa przyspiesza metabolizm, co bezpośrednio wpływa na chudnięcie. Jedno małe espresso wypite zaraz bo intensywnym wysiłku fizycznym dobrze stymuluje proces trawienia.

Przekonałaś się już do częstszego picia kawy?

Niewyobrażalna tragedia, dwoje 3-letnich dzieci nie żyje. Myśleli, że to wina winogron, mylili się, rodzice usłyszą zarzutyNiewyobrażalna tragedia, dwoje 3-letnich dzieci nie żyje. Myśleli, że to wina winogron, mylili się, rodzice usłyszą zarzutyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

   1. Rydzyk z ogromną dotacją jeszcze w tym roku. Dostanie 64,4 mln zł, już wiemy na co
   2. Lekarze stwierdzili, że nie mogą jej pomóc. Rodzice 12-latki otrzymali bulwersującą wiadomość
   3. Tylko do soboty niebywała fiesta w Biedronce, ludzie napełniają koszyki w szaleńczym tempie
   4. Wyrzucane przez wszystkich skórki od banana zwalczają uciążliwości. Kobieta je stosuje i mówi o piorunujących efektach
   5. Pilny komunikat. Właśnie wycofano jajka kupowane przez wielu Polaków, są niebezpieczne
   6. Gigantyczne kłęby dymu, kolejne zastępy straży w drodze. Pożar jest bezlitosny, mamy nagranie

Źródło: kowbojki.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł