Kawa z niecodziennymi dodatkami może smakować dobrze.pexels.com/samer daboul

3 najbardziej kontrowersyjne dodatki do kawy. Budzą sporo emocji, ale mają zagorzałych zwolenników

Kawa z dodatkami ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Mleko, śmietanka czy kogel-mogel nie robią już jednak wrażenia nawet na tych kawoszach, którzy twierdzą, że smaku małej czarnej nie warto zmieniać nawet cukrem. Obecnie coraz częściej dodaje się do kawy dość nietypowe składniki nie tylko ze względu na smak, ale też cenne właściwości, jakich nabierają w połączeniu z czarnym napojem. Niektóre z nich mogą naprawdę szokować.

Kawa zwykle znajduje się w szafce kuchennej każdego smakosza. W końcu trudno o coś bardziej aromatycznego i stawiającego na nogi niż filiżanka mocnej małej czarnej czy napój, z którym pyszne ciasta smakują jeszcze lepiej. Jej najwięksi miłośnicy podkreślaja, że bogatego smaku nie warto zabijać mlekiem, cukrem czy śmietanką, a słodzone syropy są dla nich niewybaczalnym grzechem kulinarnym. Są jednak też tacy, u których ciekawość wygrywa z wieloletnimi przyzwyczajeniami i tradycją. Dzięki nim dowiadujemy się o coraz bardziej zaskakujących dodatkach do kawy.

4 ogromne i częste błędy podczas kiszenia ogórków. Lepiej na nie uważaj, bo mogą sporo kosztować4 ogromne i częste błędy podczas kiszenia ogórków. Lepiej na nie uważaj, bo mogą sporo kosztowaćCzytaj dalej

Kawa z dodatkami jest napojem, który ma równie dużo zwilenników, co przeciwników. Podajemy 3 najciekawsze dodatki, dzięki którym mała czarna będzie smakować zupełnie inaczej

Kawa jest obecnie podawana w tak wielu formach, że dawny podział na czarny i biały napój odchodzi do lamusa. Mleko w różnej postaci, śmietanka, syropy czy nawet gorzki tonik dodający nuty orzeźwienia przestają już dziwić każdego, kto żywo interesuje się kulinariami. W pobliskich kawiarniach to już norma, dlatego wyrafinowani smakosze i dietetycy głowią się nad tym, co jeszcze można dodać do kawy. Ich pomysły mogą po prostu szokować, ale zapewaniamy, że czasami warto się przełamać i dodać do słynnego napoju coś nowego.

Dzisiaj grzeje:

   1. Jedzenie fasolki szparagowej może grozić ogromnym niebezpieczeństwem. Musisz zawsze pamiętać o 2 zasadach
   2. Prowadzenie samochodu podczas burzy. Kilka porad, które mogą uchronić cię przed wypadkiem

Kawa z dodatkiem masła i oleju to propozycja, którą można docenić bardziej ze względu na działanie niż smak. Specjaliści zajmujący się dietetyką od pewnego czasu zachwalają magiczne właściwości tłuszczu i czarnego napoju, bo taka kawa dodaje energii jak nic innego. Napój z serem to z kolei szwedzka tradycja picia kawy zwana Kaffeost. W Finlandii i północnej Szwecj kawę pija się przez kawałek sera z mleka krów, kóz lub reniferów, co wydaje się dość dziwne, ale podobno smakuje świetnie. Mała czarna z solą wydaje się przy poprzednich pomysłach niezbyt wyszukana, ale w tym przypadku szczegół ma ogromne znaczenie. Mały dodatek przyprawy sprawi bowiem, że kawa będzie mniej gorzka.

Najlepsze newsy:

      1. Ksiądz nie zostawił na rządzących suchej nitki ws. LGBT. “Kreują demony nienawiści, słowa mogą zabijać”
      2. Pilne ostrzeżenie RCB dla Polaków. Sprawa jest poważna, są ofiary śmiertelne
      3. Nagła zmiana. Ceny masła zwalają z nóg, Polacy zadziwieni
      4. Pamiętacie słynny serial Ranczo? Aktorka grająca kultową Solejukową zdradziła wielki sekret, chodzi o pierogi
      5. Masz monetę 5 zł? Dzisiaj w Biedronce zrobisz furorę, niesamowita wiadomość
      6. Nie żyje kochany przez miliony gwiazdor. Był jedną z ikon sportu

Źródło: blaber.pl

Następny artykuł