Kawa według Tadeusza Rydzyka nie powinna być pita podczas mszyALEX MARCINKOWSKI/East News

Tadeusz Rydzyk poucza Polaków. Uważa, że absolutnie nie powinieneś pić kawy jeśli decydujesz się wziąć udział w mszy domowej

Kawa jest wyjątkowo popularna w naszym kręgu kulturowym. Piejmy ją przy każdej możliwej okazji, a wielu nie jest w stanie nawet dobrze się obudzić bez kubka ciepłego czarnego płynu. Tadeusz Rydzyk wypowiedział się na temat picia kawy w czasie mszy domowej.

Kawa o poranku jest dla wielu smacznym przymusem, albowiem część z nas nie jest w stanie zacząć dnia bez filiżanki kawy. Niedawne ograniczenia spowodowały, że wielu z nas nie mogło uczestniczyć w mszach świętych, dlatego kościół postanowił zachęcić wiernych do przeprowadzania mszy świętej w domowym zaciszu. Tadeusz Rydzyk wypowiedział się na temat picia kawy podczas modlitwy, mamy złe wieści dla nałogowych kawoszy.

Straszna choroba Magdy Gessler wyszła na jaw. Smutne, niewielu znało prawdęStraszna choroba Magdy Gessler wyszła na jaw. Smutne, niewielu znało prawdęCzytaj dalej

Kawa w czasie domowej mszy świętej? Ksiądz Rydzyk kategorycznie zabrania

Transmisje mszy świętych nie są żadną nowością, jednak dopiero niedawne wydarzenia spopularyzowały taką metodę modlitwy. Wierni zbierają się przed telewizorem lub monitorem komputerowym i uczestniczą w praktykach religijnych z domu. Ksiądz Tadeusz Rydzyk uważa, że wielu modlących źle zachowuje się podczas obrzędów. Postanowił zainterweniować - zaapelował do wiernych o zaprzestanie spożywania kawy podczas mszy.

Dzisiaj grzeje: 1. Ocet pomoże błyskawicznie pozbyć się mszyc z ogrodu. Znamy przepis na piorunująco skuteczną domową miksturę
2. Ogłoszono upadłość wielkiego polskiego zakładu mięsnego. Właściciel nadal ścigany listem gończym

Według Tadeusza Rydzyka ludzie nie poświęcają wystarczającej uwagi kościołowi ani duchowemu rozwojowi. Stąd ksiądz zaczął instruować ludzi jak mają zachowywać się podczas transmisji na żywo z kościołów.

- Kościół przychodzi do nas i mamy podczas transmisji zachowywać się jak w kościele, czyli np. nie pić kawy, nie rozmawiać - wyjaśnił między innymi ks. Rydzyk.

Najlepsze newsy:

  1. Elżbieta Witek nie wytrzymała. Dostała ataku śmiechu na sali sejmowej, nie mogła się uspokoić
  2. Potężne problemy z paszportami. Kłopoty mogą być ogromne, niepokojące wiadomości docierają z Wielkiej Brytanii
  3. Genialne kotlety schabowe inaczej niż robią wszyscy. Są o niebo lepsze dzięki 1. składnikowi dodanemu do panierki
  4. Surówka z ogórków, która strąci z podium mizerię. Hit wakacji, a potrzebujesz tylko 2 dodatkowych składników
  5. Czy wrzucanie na wrzącą wodę mięsa na rosół jest błędem? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości
  6. Polski gwiazdor popełnił samobójstwo. Jego syn nie może uwierzyć. Zdradził straszne szczegóły ostatnich chwil ojca

Źródło: se.pl

Następny artykuł