Fusy po kawiewikipedia / autor: Estormiz / licencja: public domain

Fusy z kawy mają piorunujące zastosowania w samochodzie i lodówce. Nigdy ich nie wyrzucaj

Kawa posiada zastosowania, które mogą zdziwić nawet najbardziej zapalonych smakoszy. Niedoceniane fusy możemy wykorzystać zarówno w domu, jak i poza nim. Przy następnym parzeniu kawy, fusy odłóż w bezpieczne miejsce. Ten cenny składnik może zastąpić wiele chemicznych środków.

Kawa przede wszystkim kojarzy nam się z ciemnym, aromatycznym napojem. Po jego przygotowaniu fusy traktujemy jak zbędne śmieci. Rzadko kiedy zastanawiamy się czy mogą nam się jeszcze przysłużyć. Jeśli jednak zdecydujemy się dać im drugie życie ogromna oszczędność czasu i pieniędzy są gwarantowane, a efekt lepszy niż po drogich, sklepowych środkach.

Brakuje 1 dodatku i będzie najlepszy polski obiad. Czego nie ma na zdjęciu?Brakuje 1 dodatku i będzie najlepszy polski obiad. Czego nie ma na zdjęciu?Czytaj dalej

Kawa nie kończy się po ostatnim łyku

Fusy po kawie przysłużą się nie tylko wróżkom. Jeśli chcemy w większym stopniu żyć w zgodzie z naturą, warto już od dziś zbierać fusy i stosować w naszych domach. Kawosze generują ogromne ilości fusów i bardzo nierozsądne byłoby pozbywanie się ich bez wcześniejszego wykorzystania tak ogromnego potencjału. Wyrzucanie fusów wynika oczywiście z naszej niewiedzy. Ciężko wyobrazić sobie, że produkt uboczny kawy może mieć tak szerokie zastosowania. Na szczęście śpieszymy z wyjaśnieniami. Poniżej przedstawiamy 2 rewelacyjne sposoby na wykorzystanie fusów: w samochodzie oraz w lodówce.

Dzisiaj grzeje:

  1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
  2. Kisisz ogórki? Pamiętaj o 4 kluczowych zasadach, ich nieprzestrzeganie grozi kulinarną katastrofą
  3. Kolejny wielki operator wprowadza kary za niepłacenie abonamentu. Lepiej nie rób sobie długów

Lodówki bywają siedliskiem nieprzyjemnych zapachów. Psujące się jedzenie, zbyt aromatyczne mięsa czy sery potrafią bardzo drażnić nasz węch. Fusy po kawie pomogą nam pozbyć się niechcianych nut zapachowych i wprowadzić do naszej lodówki przyjemną świeżość. Wystarczy wyłożyć fusy na niewielki spodek, bądź miseczkę i wstawić do lodówki. Od tego momentu nasz nos odczuje prawdziwą ulgę. Fusy na spodku należy wymieniać raz na tydzień. Prosty zabieg sprawi, że nasze lodówki zawsze będą tak przyjemne dla nozdrzy jak są dla oczu.

Nic nie smakuje tak jak posiłki w czasie podróży samochodem. Jeśli jesteś fanem szybkiego burgera z frytkami na trasie praca - dom, albo lubisz zapalić papierosa w trakcie auta, zapach twojego samochodu nie musi ci tego wypominać. Fusy po kawie zamknij w lekko przepuszczającej powietrze saszetce i połóż w wygodnym dla ciebie miejscu w samochodzie. Kawa rozgromi każdy nieprzyjemny zapach, a twój samochód będzie pachniał niczym klimatyczna kawiarnia.

Najlepsze newsy:

  1. Michał Wiśniewski pokazał zdjęcie z ojcem, który popełnił samobójstwo. Byli niemal identyczni
  2. Jacek Kurski oskarżał ojca kobiety, którą miał molestować jego syn. Jest mocna odpowiedź, padły dramatyczne, emocjonalne słowa
  3. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków
  4. Córka aktora Boczka z "Kiepskich" wyrosła na przepiękną kobietę. Jej mama i tata gotują nietypowe dania, jednak ona nie jada w domu rodzinnym
  5. Kotlety schabowe mięciutkie jak aksamit. Dzięki trikowi Kuronia z folią, genialny przepis
  6. Ewa Chodakowska nigdy nie wrzuca do rosołu 1 rzeczy. Ma lepszą i zdrowszą alternatywę
  7. Robert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką. Eksperci nie mają wątpliwości

Źródło: urządzamy.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł