Kawa warta majątekPixabay / Fz

Polak zamówił małą kawę, zobaczył cenę na paragonie i zamarł. Równowartość kilku solidnych obiadów

Kawa bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych napojów. Niektórzy są w stanie wiele wydać, aby spróbować tej najlepszej. Jednak nikt by się nie spodziewał, że cena może być aż tak wysoka. Polak widząc paragon zamarł. Ile kosztowała jego mała kawa?

Nie da się ukryć, że dobra kawa potrafi wywołać nie lada ekscytację. Okazuje się, że za niektóre odmiany tego napoju może przyjść nam słono zapłacić. Polski dziennikarz przekonał się o tym na własnej skórze. Najprawdopodobniej kawa, którą zamówił jest najdroższą jaką kiedykolwiek wypije.

Zacznie się za kilkanaście godzin. Biedronka już ogłosiłaZacznie się za kilkanaście godzin. Biedronka już ogłosiłaCzytaj dalej

Kawa na wagę złota

Nie od dziś wiadomo, że kawa kawie nierówna. Rodzajów tego napoju jest ogrom. Polski dziennikarz postanowił przekonać się czy słynna kopi luwak różni się czymś w smaku od zwykłej kawy. Czym wyróżnia się ta odmiana?

Kawa określana mianem kopi luwak wybierana jest z odchodów cywety. Zwierzę zjada owoce, które podczas procesów trawiennych fermentują. Oczyszczone i przetworzone ziarna uchodzą za najbardziej luksusową odmianę kawy. Nie zmienia to jednak faktu, że nikt nie spodziewałby się, że niewielka uncja napitku może aż tyle kosztować.

Dzisiaj grzeje:

  1. Dostała ścierką. Nagle widzów poderwało, na wizję wkroczył mąż Magdy Gessler i zakomunikował 5 słów
  2. Dramatyczna wiadomość od TVP. Akcja na południu polski trwała całą noc
  3. Nie jedz ich i nie używaj, wyrzuć, jeśli masz w domu. Są na czarnej liście, ostrzeżenie o zagrożeniu, wycofano niebezpieczne produkty

Ile kosztowała nietypowa kawa?

Dziennikarz portalu O2 wyznał w swoim tekście, że kawa kopi luwak kosztowała go aż 90 złotych. Nie da się ukryć, że jest to niezwykle wysoka kwota. Dla porównania mężczyzna podkreślił, że espresso doppio z tego lokalu można dostać za 14 złotych. Czy warto było wydać tyle pieniędzy?

Łukasz Dynowski w swoim artykule przyznał, że kopi luwak smakuje dokładnie jak każda inna kawa. W związku z tym można dojść do wniosku, że zapewnienia o jej wyjątkowym smaku nie są niczym innym jak chwytem marketingowym mającym za zadanie przekonać kawoszy o niezwykłości tego produktu.

Przed chwilą Lech Wałęsa wrzucił zdjęcie posiłku. 15 minut później fani zastygli, nikt się nie spodziewałPrzed chwilą Lech Wałęsa wrzucił zdjęcie posiłku. 15 minut później fani zastygli, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Rząd zapowiada wielką falę zwolnień, która ruszy jeszcze we wrześniu. W październiku będzie tylko gorzej
  2. Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością
  3. Piotr Rubik błaga fanów o pieniądze. W dzieciństwie brakowało mu jedzenia, po latach ujawnił wstrząsające fakty
  4. Dramatyczny finał grzybobrania. Na pomoc ruszyło 20-tu strażaków
  5. Skandaliczne znalezisko w Biedronce na całej długości lodówki. Autor zdjęcia z trudem walczył z mdłościami
  6. Pamiętacie Bronkę z “Daleko od szosy”? Aktorka wreszcie zdradziła jedną z największych tajemnic serialu

Źródło: O2

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł