Kawa pomoże w w wielu codziennych czynnościachpixabay.com/yngveleyn

Fusy po kawie jako dodatek do mięsa? Nie żartujemy, miliony ludzi stosuje je codziennie

Kawa mielona smakuje o wiele lepiej niż rozpuszczalna. Choć jakość naparu jest o wiele lepsza, pozostawia on mnóstwo fusów, z którymi wiele osób nie wie co zrobić. Poniżej wyjaśniamy do czego można ich użyć - sposób z mięsem jest najciekawszy.

"Fusiasta" kawa jest prawdziwą tradycją w większości polskich domach. Zapach świeżo mielonej i zaparzonej kawy unosi się po całym mieszkaniu, co nierzadko kończy się szturmem reszty domowników na ekspres - ciężko powstrzymać się od choćby jednego kubka. Po wypiciu na dnie zostaje mnóstwo fusów, z którymi mało kto wie co zrobić, dlatego najczęściej lądują w koszu na śmieci. Okazuje się, że można wykorzystać je do naprawdę nieziemskich rzeczy. Najbardziej szokują jako dodatek do mięsa.

70-letni rodzice przygotowali ucztę, zaprosili sześcioro ukochanych pociech. Dzieci okrutnie złamały im serce70-letni rodzice przygotowali ucztę, zaprosili sześcioro ukochanych pociech. Dzieci okrutnie złamały im serceCzytaj dalej

Kawa świetnym dodatkiem do mięsa, choć nie tylko

Zważywszy, że kawa jest bodaj najczęściej przyjmowaną używka na świecie, jej miłośników nie brakuje. Cała cywilizacja docenia jej pobudzające właściwości, które wspomagają w czasie podwyższonego wysiłku. Największą miłością z pewnością darzą ją studenci, którzy zarywając noce podczas nauki do egzaminów wlewają w siebie wiele dzbanków. Parząc świeżo mieloną kawę pewnie pojawiają się w waszych głowach myśli na temat fusów. Jest ich w końcu tak dużo, że może można coś z nich zrobić? Okazuje się, że ilość zastosowań jest bardzo duża - a najbardziej kontrowersyjne dotyczy mięsa.

Dzisiaj grzeje:

  1. Niemal wszyscy jak jeden mąż popełniają okropny błąd robiąc naleśniki. 1 krok zmienia wszystko
  2. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu
  3. Trwająca kilka dni dieta ziemniaczana podbija internet. Jej efekty są spektakularne

Fusy świetnie radzą sobie z odstraszaniem szkodników niszczących uprawy w domowym ogródku. Kawa zawiera diterpeny, które mogą być toksyczne dla owadów, co powoduje, że te szybko od niej uciekają. Jeśli więc masz problem z muszkami, chrząszczami czy ślimakami - podsyp fusami ziemie dookoła rośliny, a szybko zauważysz ich zniknięcie.

W twojej lodówce unoszą się nieprzyjemne zapachy? Włóż do jej wnętrza spodek z wysuszonymi fusami. Kawa jest higroskopijna i świetnie wchłania wodę z powietrza, a wraz z nią różne zapachy. Jeśli przypaliłaś garnki i na ich dnie powstała ciężka do zmycia warstwa - nałóż na nią fusy, dodaj płynu do naczyń i wyszoruj zwykłą gąbką. Spalenizna szybko zniknie.

Najbardziej szokującym sposobem użycia kawy jest bez wątpienia marynowanie nią mięsa. Kwas zawarty w fusach zmiękcza włókna, co pozwala uzyskać podczas gotowania o wiele bardziej delikatne i soczyste mięso. Nie przesadź jednak, gdyż łatwo można przedobrzyć i mięso zacznie się zwyczajnie rozpadać.

Nie jedz ich i nie używaj, wyrzuć, jeśli masz w domu. Są na czarnej liście, ostrzeżenie o zagrożeniu, wycofano niebezpieczne produktyNie jedz ich i nie używaj, wyrzuć, jeśli masz w domu. Są na czarnej liście, ostrzeżenie o zagrożeniu, wycofano niebezpieczne produktyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. PKO nie ma dobrych wieści dla Polaków. Nadciąga potężny kryzys
  2. Ponad połowa ozdrowieńców ma jedno powikłanie. Niepokojące wyniki badań
  3. Anię zamurowało podczas grzybobrania. Zajrzała do czarnej dziury w ziemi i nie mogła uwierzyć własnym oczom
  4. Dramatyczny finał grzybobrania. Na pomoc ruszyło 20-tu strażaków
  5. Zacznie się za kilkanaście godzin. Biedronka już ogłosiła
  6. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Źródło: pysznosci.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł