Kawa może wspomóc organizmPixabay / licencja: CC 0

Dopada cię jesienna chandra? Dodaj do kawy jedną porcję przyprawy, od razu poczujesz ulgę

Kawa znajduje się w twoim kubku codziennie rano? Jeśli co roku dopada cię jesienna chandra, wykorzystaj ją do poprawienia sobie humoru. Wystarczy dodać do niej jedną przyprawę.

Wstając rano masz w głowie tylko jedną myśl i jest nią kawa? Bez niej wiele osób nie jest w stanie wręcz funkcjonować, ponieważ poranny zastrzyk kofeiny pozwala im zacząć dzień z odpowiednią dozą energii. Jeśli i ty do nich należysz, a przy okazji cierpisz na coroczne obniżenie nastroju spowodowane przyjściem jesieni, dodaj do niej jedną przyprawę. Dzięki niej twój humor natychmiast się poprawi i jesienna chandra odejdzie jak ręką odjął.

Wyszła na jaw głęboko skrywana tajemnica Kuchennych Rewolucji, chodzi o 100 tysięcy złotych. Magda Gessler wydała oświadczenieWyszła na jaw głęboko skrywana tajemnica Kuchennych Rewolucji, chodzi o 100 tysięcy złotych. Magda Gessler wydała oświadczenieCzytaj dalej

Kawa z przyprawą remedium na zły humor

Jeśli dzień bez kawy jest dla ciebie dniem straconym, spróbuj wykorzystać ją w pozytywnym celu. Choć ten gorący napój uznawany jest za najpopularniejszą używkę, eksperci często przypominają o jej szkodliwości. Kawa przede wszystkim wypłukuje z organizmu magnez i potas, co może przysporzyć nieprzyjemnych skurczy mięśni. Dodając do niej pewna przyprawę zachowujesz jej pobudzające właściwości, a przy okazji tworzysz specyfik nie tylko poprawiający humor - dostarcza on także niezbędnych minerałów do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Dzisiaj grzeje:

  1. Oburzające, uczeń dostał w szkolnej stołówce okropny posiłek. Interweniował dyrektor, nie do pomyślenia
  2. Dramat, leciał w powietrzu i nagle runął. Doszło do tragedii
  3. Koszyki w Lidlu mają ukrytą cudowną funkcję. Wielu klientów jej nie zna i wielka szkoda

Mowa oczywiście o kakao. Warto przy tym zaznaczyć, że nie chodzi o słodzony napój instant, który właściwości prozdrowotnych nie ma prawie wcale. Mamy tutaj na myśli tradycyjne gorzkie kakao, które gospodynie domowe najczęściej dodają do wypieków. W ziarnach kakaowca pełno jest różnorakich minerałów w tym magnezu, które uzupełnią niedobory wywołane częstym piciem kawy.

Najbardziej interesujące są właściwości poprawiające nastrój i, co ciekawe, pobudzające. Kakao zawiera minimalna ilość kofeiny i o wiele więcej teobrominy, związków dających wiele energii. Ponadto zawiera substancje takie jak anandamidy, tyramina i fenyloetyloamina, które poprawiają humor, kreatywność oraz koncentrację, a także pobudzają wydzielanie serotoniny, co ma niebagatelny wpływ na zmniejszenie depresji i ogólnego złego samopoczucia.

Aby przygotować środek wystarczy zmieszać wybrana przez ciebie ilość kawy z jedną łyżeczką gorzkiego kakao. Dosłódź do smaku i zalej gorącą wodą. Kakaowiec zwiększa ilość dobrego cholesterolu HDL, zmniejsza poziom złego cholesterolu LDL, działa przeciwzapalnie, osłonowo na mięsień sercowy oraz obniża ciśnienie krwi.

Przeszukaj półki i lodówkę, są na czarnej liście. Nie jedz ich, GIS podjął ostateczną decyzjePrzeszukaj półki i lodówkę, są na czarnej liście. Nie jedz ich, GIS podjął ostateczną decyzjeCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Lidl rośnie jak na drożdżach. Nie zgadniesz ile sieciówka otworzyła sklepów w rok
  2. Objawy chorób wewnętrznych widoczne na skórze. Dostrzeżesz je gołym okiem, nigdy ich nie lekceważ
  3. Nie pij ich. Tylu ludzi codziennie popełnia niewybaczalny błąd
  4. 70-letni rodzice przygotowali ucztę, zaprosili sześcioro ukochanych pociech. Dzieci okrutnie złamały im serce
  5. Dostępne w Biedronce polędwiczki z okropną zawartością, nie chce się wierzyć. Pod panierką kryją się budzące mdłości widoki
  6. Na dnie Odry odnaleziono ogromny skarb. Archeolodzy są pod wrażeniem znaleziska

Źródło: anmacentrum.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł