Kawa - obalono popularny mitPixabay / kaboompics

A jednak. Obalono wielki mit na temat kawy, niemal wszyscy byli w błędzie

Kawa jest jednym z tych napojów, po który wielu z nas sięga niedługo po przebudzeniu. Możliwości jej przygotowania jest wiele. Jednak głównym celem picia kawy jest pozyskanie dodatkowej energii. Okazuje się, że najbardziej popularny mit jej dotyczący został obalony. Wszyscy wielbiciele aromatycznego napoju powinni o tym wiedzieć.

Nie da się ukryć, że kawa posiada wielu miłośników na całym świecie. Spożywanie tego napoju dla niektórych osób jest obowiązkowym elementem udanego dnia. Poranna kawa niejednokrotnie potrafiła nam pomóc w przypadku niewyspania. Mało kto zdawał sobie sprawę, że jeden mit nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

Media donoszą o dramatycznym rozstaniu Haliny Mlynkovej. Jeszcze nie tak dawno chwaliła się, że uwielbia gotować dla mężaMedia donoszą o dramatycznym rozstaniu Haliny Mlynkovej. Jeszcze nie tak dawno chwaliła się, że uwielbia gotować dla mężaCzytaj dalej

Smakowita kawa i jej wpływ na zdrowie

Kawa jest jednym z tych specjałów, któremu ciężko się oprzeć. Bogaty aromat i niepowtarzalny smak nie są jedynymi atutami tego napoju. Z całą pewnością za jej najbardziej istotną właściwość można uznać pobudzenie, które osiągamy dzięki zawartości kofeiny. Do tej pory wiele osób myślało, że może ona wpływać negatywnie na nasze zdrowie.

Przeważnie zakłada się, że kawa może przyczyniać się do nadciśnienia. Wszystko za sprawą odczuwalnego efektu pobudzenia. Niektórzy twierdzą nawet, że kawa nie powinna być spożywana przez osoby, które cierpią na nadciśnienie. Jak wygląda to w rzeczywistości?

Dzisiaj grzeje:

  1. Od dziś nowe przepisy. Polski rząd zmienił zdanie na kilka godzin przed ogłoszeniem
  2. Dzisiaj z półek Biedronki wyleje się morze słodyczy. Wystarczy mieć ze sobą 5 zł, by niesamowicie się obłowić
  3. Świetne wieści dla tysięcy Polaków. ZUS szykuje kolejne ulgi

Nadciśnienie i kawa - jak wygląda ta zależność?

Zgodnie z informacjami zawartymi w poradniku opublikowanym na portalu Apteka Gemini, kawa nie przyczynia się do nadciśnienia. W związku z tym ograniczanie jej spożywania nie ma większego sensu. Sama kawa spożywania sporadycznie nieznacznie zwiększa ciśnienie. Jednak efekt ten jest tymczasowy. Natomiast w przypadku regularnego picia tego napoju nie zostało stwierdzone, że może on powodować nadciśnienie. Nie jest również uzasadnionym unikanie kawy przez osoby cierpiące na tego typu przypadłość.

3 nagłe komunikaty GIS. Ostrzegają przed 2 produktami, wszyscy używają ich do gotowania, z trzeciego każdy robi kanapki3 nagłe komunikaty GIS. Ostrzegają przed 2 produktami, wszyscy używają ich do gotowania, z trzeciego każdy robi kanapkiCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Zadziwiające sceny w TVP, decyzję miał podjąć Jarosław Kaczyński. Jacek Kurski dostał pilne "polecenie"?
  2. Rząd zmienił zdanie. Od dziś obowiązują nowe przepisy. Polacy mogą nie być zadowoleni
  3. Dodajesz czosnek, chrzan i koper do kiszenia ogórków? 1 popularny błąd i będą do wyrzucenia
  4. Niestety, niemal wszyscy Polacy jedzą je każdego dnia. 7 Najbardziej rakotwórczych produktów w naszych kuchniach
  5. Nawet nie próbuj wylewać wody po kiszonych ogórkach. Ma 3 niesamowite nieznane zastosowania, które pokocha cała rodzina
  6. Nieoficjalnie: prezydent Barcelony podał się do dymisji. Ugiął się pod presją ze strony Messiego

Źródło: Apteka Gemini

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł