Kawa miała okropny smakPixabay / Pexels

Wypiła łyk kawy i poczuła okropny smak, potem było jeszcze gorzej. Gdy odkryła powód, oniemiała

Kiedy Mariola wstała w poniedziałkowy poranek, jedyną rzeczą, o której marzyła była kawa. Zaspana kobieta udała się do kuchni i przygotowała sobie pobudzający napój. Wystarczył tylko łyk i zauważyła, że kawa ma bardzo nietypowy wręcz odpychający smak.

Kawa o poranku jest jedną z podstawowych czynności wielu osób. Do tego grona należała Mariola, która nie wyobrażała sobie udanego dnia bez rozpoczęcia go od kubka pysznej kawy. Pewnego dnia była srogo zaskoczona, gdy uwielbiany przez nią napój znacząco odbiegał smakiem od tego do czego przywykła. W czym tkwił problem?

Zaczął korzystać z kasy samoobsługowej w Biedronce. Nagle zagotował się z wściekłości, wyjawił co go spotkałoZaczął korzystać z kasy samoobsługowej w Biedronce. Nagle zagotował się z wściekłości, wyjawił co go spotkałoCzytaj dalej

Kawa o odpychającym smaku

Bez wątpienia nic tak nie stawia na nogi o poranku jak smakowita i aromatyczna kawa. Sposobów podania jest multum, jednak okazuje się, że najważniejszy wpływ na smak napoju ma sposób jego przygotowania. Mariola przekonała się o tym na własnej skórze. Już pierwszy łyk wydał jej się zwyczajnie pozbawiony smaku. Drugi utwierdził ją w tym przekonaniu, a trzeciego już nie było, ponieważ kawa wylądowała w odpływie zlewowym.

Mariola będąc ciekawą tego, dlaczego jej kawa jest pozbawiona smaku zdecydowała się na zagłębienia tajemnic związanych z jej przygotowywaniem. Sama nie mogła uwierzyć, że popełniała tak rażące błędy. Już nigdy ich nie powieliła. Warto zastosować się do poniższych zasad, jeżeli chcesz, aby kawa zachwycała swoim głębokim smakiem.

Dzisiaj grzeje:

  1. Sąsiedzi Kaczyńskiego przerwali milczenie. Zdradzili tajemnice życia obok prezesa
  2. Skrytykowali Kamilę, że w piątek je kiełbasę. Na plebanii teściowa Ani widziała co jedzą księża, wpis zamieściła w sieci
  3. W Niemczech planowali setki sklepów, postawili tylko 3. Nowa sieciówka wchodzi do Polski, plany są ambitne

Jak powinna być przyrządzona dobra kawa?

Kawa będzie o wiele smaczniejsza, jeżeli przygotujesz ją z wody, którą wcześniej zamrozisz i rozmrozisz. Niezwykle istotna jest również temperatura parzenia naszego napoju. Najlepszy smak i właściwości otrzymamy wówczas, gdy kawa zostanie zalana wodą o temperaturze 93 stopni Celsjusza. Jeżeli ją przekroczymy jedyne czego możemy się wtedy spodziewać to nadmierna gorycz. Warto przyjrzeć się również rodzajowi używanej przez nas kawy. Najlepszy smak osiągniemy, jeżeli zdecydujemy się na świeżo mielone ziarna. W przypadku korzystania z ekspresu do kawy należy zwrócić uwagę na jego jakość oraz regularnie go czyścić. To właśnie nieczystości zebrane w urządzeniu sprawiły, że kawa Marioli pozostawiała wiele do życzenia.

Najlepsze newsy:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Tak wygląda grób ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskiego. Uwagę przykuwa jeden szczegół
  3. Druzgocące doniesienia Polaków wypoczywających na Rodos. Bezpieczeństwo turystów zagrożone
  4. Piła napar z pokrzyw 7 dni. Zupełnie oczyściła organizm, warto z nich skorzystać
  5. Mama kupiła dzieciom lody, a po chwili wyrwała je i wyrzuciła od śmieci. Poznały powód i przestały się awanturować
  6. Detronizują kiszone, są w formie sałatki w słoiku. Chrupiące ogórki z rewolucyjnego przepisu
  7. Adam Małysz został upokorzony przez swojego fana. Mistrz wyznał całą prawdę, wyjątkowo smutne

Źródło: Przyjaciele kawy

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł