Kawa - która jest najzdrowszapublicdomainpictures / Ian L / CC0

Kawa z mlekiem czy cukrem, a może mała czarna bez dodatków? Tylko 1 jest dobra dla Twojego zdrowia

Dla wielu osób kawa jest o poranku niezastąpionym napojem. Sposobów na jej przygotowanie jest sporo. Jedni gustują w czarnej, inni w białej, a część kawoszy decyduje się na dodatek cukru. Niezależnie od preferencji warto wiedzieć, która kawa jest najlepsza dla zdrowia. Okazuje się, że odpowiedź jest tylko jedna.

Nie da się ukryć, że kawa należy do tych napojów, po które często sięgają ludzie na całym świecie. Bogaty aromat i moc pobudzenia sprawiły, że często bywa ona nie lada pokusą. Okazuje się, że jeden typ kawy można uznać za zdrowszy od pozostałych.

Wypij ją zaraz po przebudzeniu, po 2 tygodniach zobaczysz oszałamiające efekty. Koniecznie pamiętaj o 1 zasadzieWypij ją zaraz po przebudzeniu, po 2 tygodniach zobaczysz oszałamiające efekty. Koniecznie pamiętaj o 1 zasadzieCzytaj dalej

Kawa w różnych wydaniach - którą wybrać?

Bez wątpienia kawa jest produktem, wokół którego pojawiło się wiele mitów. Ostatnio informowaliśmy o tym, że jeden z najpopularniejszych został obalony. Warto jednak przyjrzeć się temu niezwykłemu napojowi nieco bliżej. Tym bardziej, że można go przygotować na różne sposoby. Która kawa jest najzdrowsza?

Na naszych stołach często gości kawa z dodatkiem mleka i cukru. Warto jednak pamiętać, że napój w takim wydaniu jest prawie dwa razy bardziej kaloryczny niż czarna kawa. Mleko i cukier dodane do tego napoju wpływa również na jego właściwości pobudzające.

Dzisiaj grzeje:

  1. Pamiętacie Norberta z „M jak miłość”? Mariusz Sabiniewicz nie żyje, jego ostatnie chwile były wstrząsające
  2. Polacy wstrzymali oddech po komunikacie Biedronki. Od jutra znowu się zacznie
  3. Czarny niedźwiedź zaatakował ją, gdy rozmawiała przez telefon. Pierwsza taka śmierć od 37 lat

Która kawa jest najzdrowsza?

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista. Tym bardziej, że kawa z mlekiem jest mniej kwaśna i nie drażni żołądka. Z drugiej strony zabielony napój mniej pobudza. Najbardziej niewskazanym dodatkiem jest z pewnością cukier. Spożywanie słodkiej kawy sprzyja sięganiu w ciągu dnia po tłuste jedzenie i słodycze. W związku z tym kawa bez cukru będzie o wiele lepsza dla naszego zdrowia. Samo mleko osłabia działanie pobudzające napoju i również dodaje mu kalorii. Można zatem uznać, że najzdrowszą formą będzie klasyczna czarna kawa bez dodatków.

Czy należysz do miłośników kawy przygotowywanej w kawiarce? Ciśnieniowy czajniczek do parzenia kawy zyskuje coraz bardziej na swojej popularności. >kawiarki znajdziesz tutaj<

Syn Martyniuka zacznie gotować? Najpierw wrzucił swoje popisowe danie, a później zaczął obrażać hotel, mówił o skiśniętym jedzeniuSyn Martyniuka zacznie gotować? Najpierw wrzucił swoje popisowe danie, a później zaczął obrażać hotel, mówił o skiśniętym jedzeniuCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Dziennikarka "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucona na bruk. Ujawnia porażającą prawdę nt. pracy w TVP, nikt się nie spodziewał
  2. Zostały 4 dni, Zakopane podjęło decyzję. Wprowadzają zakaz, inaczej się nie dało
  3. Sernik według sekretnej receptury Magdy Gessler, puszysty niczym chmurka, nigdy nie opada
  4. Niestety, niemal wszyscy Polacy jedzą je każdego dnia. 7 Najbardziej rakotwórczych produktów w naszych kuchniach
  5. Wsadziła jedzenie do lodówki, po paru dniach dokonała porażającego odkrycia. Wszystko przez karygodne błędy
  6. Wielka kompromitacja TVP. W trakcie wczorajszego meczu kibice zobaczyli coś, co odebrało im mowę, wielka wpadka (FOTO)

Źrodła: Ofemin / Philips

Następny artykuł