Kawa jakiej jeszcze nie piłeśpixabay.com/TeeFarm

Jedyna kawa, którą można pić zamiast śniadania, a niektórzy krzywią się na samą wzmiankę. Wszystko przez kontrowersyjny dodatek

Kawa, która ma równie dużo zwolenników co przeciwników. Wszystko za sprawą jednego dodatku. Jest jednak jedynym napojem, który bez problemu zastąpi ci pożywne śniadanie.

Kawa przy śniadaniu jest obowiązkowym elementem dla wielu ludzi. Część z nich nie wyobraża sobie nawet pierwszego posiłku bez kofeinowego kopa. Istnieje wersja tego napoju, która wywołuje u ludzi wyjątkowo mieszane emocje. Jedni uwielbiają jej charakterystyczny smak i gęstą fakturę, a inni nie mogą jej nawet przełknąć. Jest tak pożywna, że wystarczy jeden kubek, aby czuć się sytym.

Polka natrafiła na grzyby warte 2 000 zł/kg. Są w polskich lasachPolka natrafiła na grzyby warte 2 000 zł/kg. Są w polskich lasachCzytaj dalej

Kawa z ciekawym dodatkiem podbija podniebienia prawdziwych smakoszy

Jeśli co poranek nie jesteś w stanie zwlec się z łóżka, powieki są ciężkie, a twój umysł nie pracuje odpowiednio szybko - nie ma nic lepszego niż filiżanka ciepłej, świeżo mielonej kawy. Wysoka zawartość kofeiny sprawia, że mózg od razu zaczyna wchodzić na wysokie obroty i można bez kłopotów przejść do swoich codziennych obowiązków. Istnieje wiele wersji tego ciemnego napoju. Jedna z nich wywołuje wielkie kontrowersje - wszystko przez jeden dodatek.

Dzisiaj grzeje:

  1. Służby sanitarne ostrzegają wszystkich idących na grzyby. Jest ich 10, niepokojące
  2. Fani nie mogą się oderwać od wakacyjnego zdjęcia córki Małysza. Pokazała szczegół, o którym nawet nie myśleli
  3. 7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat

Bulletproof coffee, bo taka jest angielska nazwa tej ciekawej mikstury, przygotowana jest z dodatkiem masła. Jest szczególnie lubiana przez ludzi na diecie. Doskonale przyspiesza metabolizm i wspomaga organizm w utrzymaniu optymalnej wagi. Kuloodporna kawa ma szybko stawiać na nogi, pobudzać mózg do pracy i dawać długotrwałe uczucie najedzenia. Z tego powodu jest świetnym zamiennikiem tradycyjnego śniadania, które choć daje energię, działa także zapychająco, co może się negatywnie odbić na samopoczuciu.

Przygotowanie takiej kawy jest banalnie proste. Wystarczy łyżkę masła włożyć do blendera, zalać je kubkiem czarnej kawy bez dodatku cukru, wsypać szczyptę cynamonu dla smaku i uzupełnić łyżeczką oleju kokosowego. Następnie zmiksować całość na wysokich obrotach, aby powstała swoista emulsja, która ma piękny jasnobrązowy kolor.

Niestety, smak i konsystencja owej kawy wiele osób odrzuca, przez co część ludzi nawet na samą wzmiankę reaguje grymasem zniesmaczenia. Warto dać jej jednak szansę z uwagi na silne prozdrowotne właściwości.

Napój kupowany przez miliony Polaków destrukcyjnie wpływa nie tylko na kości. Najgorsze, że piją go niemal wszyscyNapój kupowany przez miliony Polaków destrukcyjnie wpływa nie tylko na kości. Najgorsze, że piją go niemal wszyscyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Resort wydał nowe obostrzenia. Maseczki już nie tylko w komunikacji miejskiej
  2. Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło ogromne zmiany. Właśnie dzisiaj weszły w życie
  3. Elżbieta od lat dolewa 3 łyżki jednego produktu do kotletów mielonych. Jej rodzina jest pewna - są najlepsze pod słońcem
  4. Lidl w trybie pilnym wycofuje niebezpieczny produkt. Natychmiast go zwróćcie, inaczej może skończyć się tragedią
  5. Mąż zdemaskował Magdę Gessler, wyznał wstydliwą prawdę. Czy Magda powinna się wytłumaczyć?
  6. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?

Źródło: haps.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł