Kebab na wakacjach? Zastanów się dwa razypexels.com/ PicFoods.com

Mówili, że sprzedają kebab z baraniny, a okazało się w składzie było mięso drobiowe. Na jaw wyszły inne porażające rzeczy

Kebab jest prawdopodobnie najbardziej popularnym "fast-foodem" w naszym kraju - ciężko znaleźć człowieka, który choć raz w życiu go nie spróbował. Niektóre restauracje, które mają w swojej ofercie kebaba, praktykują porażające rzeczy. Jak się okazuje zamiast baraniny często sprzedają klientom kurczaka.

Kebab jest nieodłącznym elementem nocnego życia w największych miastach w Polsce. W centrum każdego z nich znajduje się przynajmniej kilka budek i restauracji, które proponują swoim gościom kebaba. Niestety, tak jak wiele innych restauracji, właściciele kebabów próbują szukać sposobów na zaoszczędzenie trochę pieniędzy. Największym poszkodowanym jest wtedy klient, który może dostać posiłek mocno różniący się od tego w karcie w dań.

Hańba, nikt nie zauważył. Pan Artur spojrzał na bób z Biedronki i dostrzegł porażającą prawdę, teraz nagłaśnia ogromną aferęHańba, nikt nie zauważył. Pan Artur spojrzał na bób z Biedronki i dostrzegł porażającą prawdę, teraz nagłaśnia ogromną aferęCzytaj dalej

Kebab z baraniny, a w składzie kurczak. Jak oszukują właściciele restauracji?

Wysokie ceny w popularnych miejscowościach turystycznych są na porządku dziennym. Turyści przyzwyczaili się już, że kiedy jadą nad morze, muszą zabrać ze sobą pełne portfele. Odwiedzając popularne restauracje godzimy się na wysokie ceny, ponieważ myślimy, że nikt nie będzie chciał w żaden sposób oszukiwać klientów. Prawda jest zupełnie inna, a konsumenci bardzo często wcale nie dostają tego, co zamówili.

Inspekcja Handlowa przeprowadziła wiele kontroli, których wyniki zostały zamieszczone w raporcie udostępnionym przez UOKiK. Inspektorzy przebadali aż 169 lokali gastronomicznych, które są najczęściej wybierane przez Polaków w popularnych turystycznie miejscowościach. Z lektury raportu możemy wyciągnąć wyjątkowo smutne wnioski. Według Inspekcji, aż 87% restauracji nie przeszło kontroli pozytywnie i pojawiły się w nich nieprawidłowości.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wielka plaga mandatów w Lidlu, Biedronce i innych sklepach. Wszystko przez 1 błąd, lepiej go nie popełniaj
  2. Znaczne zmiany w doręczaniu listów. Pandemiczny przepis okazał się absurdalny

Do najczęstszych można zaliczyć zamianę składników na inne, niż zadeklarowane w menu. W jednym z lokali oferujących kebaba podawano kurczaka i wołowinę jako baraninę. W innym, specjalizującym się w smażonych rybach, filet z soli zastąpiono filetem z limandy żółtopłetwej.

Drugą popularna praktyką jest podawanie dań o zmniejszonej wadze. W jednej burgerowni podawano kanapki, w których mięso ważyło aż 100 gramów mniej niż powinno. Innymi działaniami są niewłaściwe warunki sanitarne, gotowanie przeterminowanych produktów, nieprawidłowe przechowywanie produktów czy niedziałające lodówki. Warto więc jadać jedynie w sprawdzonych miejscach, co do których mamy pełne zaufanie.

Najlepsze newsy:

  1. Zaskakujące informacje tuż przed drugą turą wyborów, chodzi o Wiadomości TVP. Jest ważny haczyk
  2. Prezydent ma koronawirusa. Niepokojące wieści ze świata. Epidemia wymyka się spod kontroli
  3. Lasy Państwowe wprowadziły 4 obostrzenia. Niebywale ważny komunikat dla wszystkich grzybiarzy
  4. Pieczone ziemniaki z bajecznie chrupiącą skórką są lepsze niż frytki. Mamy niezawodny przepis
  5. Bardzo złe wieści dla wszystkich, ale zawierające cenną prawdę o kupowanych przez niemal każdego produktach z Biedronki, Lidla i innych. Unikaj ich
  6. Joanna Jędrzejczyk w bikini. Wojowniczka pokazała gorące zdjęcie z sauny (FOTO)

Źródło: podroze.se.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł