Kebab bywa niezdrowy przez bułkę, w której się go podaje.pixabay/vika-imperia550

Prawda o bułce do kebaba zatrważa jeszcze bardziej niż skład mięsa. Jej spożycie może być bardzo niebezpieczne dla organizmu

Kebab zrobił w Polsce furorę, bo budki z przysmakiem znajdziemy już w tak wielu miejscach, że w chwili, gdy nie wiemy, co zjeść, na pewno natkniemy się właśnie na lokal z popularnym daniem. Cenimy je za aromatyczne mięso, świeże surówki i pieczywo, w którym jest podawane. Do wyboru mamy zwykle cienkie ciasto, ale równie często dostaniemy też potrawę w bułce. Niestety okazuje się, że niepozorne pieczywo bywa bardzo szkodliwe.

Kebab od wielu lat nie traci popularności wśród Polaków. Smakosze polubili go za niezwykle aromatyczne i dobrze przyprawione pieczone mięso, które można zjeść w kraju bez konieczności wyjeżdżania daleko. Aromat potrawy jest tak charakterystyczny, że mało które szybkie danie może z nim konkurować. Co ciekawe, uchodzi on zwykle za najzdrowszą z opcji wśród niezdrowych szybkich przekąsek, oczywiście jeśli trafimy na mięso wysokiej jakości i świeżą surówkę. Nieco mniej uwagi poświęca się jednak bułce, w której podaje się mięso z warzywami. Jak się okazuje, niesłusznie.

Magda Gessler wbiła się w niemożliwie obcisły strój. Zatkało wszystkich, przesadziła?Magda Gessler wbiła się w niemożliwie obcisły strój. Zatkało wszystkich, przesadziła?Czytaj dalej

Kebab jest uwielbianym daniem wśród polskich smakoszy. Niestety odkryliśmy smutną prawdę o bułce w pysznej potrawie

Kebab niezmiennie budzi uwielbienie wśród miłośników jedzenia i liczne kontrowersje wśród dietetyków i znawców zdrowej żywności. Nikogo nie dziwią już mrożące krew w żyłach historie o pochodzeniu mięsa, które jest podstawą potrawy. Dzisiaj doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jedzenie kebaba bywa dość ryzykowne i lepiej kupować go w sprawdzonym miejscu, ale naszą obawę wywołuje ciągle mięso. Tymczasem okazuje się, że pieczywo, w którym się je podaje, bywa okropnie niezdrowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
2. Najdroższy pies świata jest wart krocie. Aż dziw, że ktoś mógłby tyle wydać

Najczęściej możemy dostać kebaba w bułce lub picie, mających oczywiście w składzie mąkę pszenną. Pieczywo oczywiście zawiera zwykle ulepszacze i konserwanty, które nie są zbyt zdrowe. O ile bowiem mięso w kebabie nie powinno być zbyt tłuste, dzięki czemu rzeczywiście może być zdrowsze niż np. hamburgery, o tyle pszenna bułka podnosi poziom glukozy we krwi, co przyczynia się do otyłości i jest mocno odradzane osobom chorującym na cukrzycę. Niestety świeżość pieczywa również pozostawia zwykle wiele do życzenia, bo zwykle przechowuje się je w zamrażarkach dość długo.

Najlepsze newsy:

  1. Henryk Gołębiewski boi się przerzutów. Niestety, w ostatniej chwili stracił możliwość przebadania się
  2. Zamknęli 4 kąpieliska nad Bałtykiem, sytuacja była bardzo poważna. Nastąpił przełom
  3. Obłędna sałatka z ogórków kiszonych. Takiego połączenia prawdopodobnie jeszcze nie jadłeś
  4. Wiele osób popełnia 2 błędy przy robieniu ogórków małosolnych. Wiemy, jak ich łatwo uniknąć
  5. Brała udział w nagraniach kuchennych rewolucji. Powiedziała szczerze, co myśli o Magdzie Gessler
  6. Robert Lewandowski nagle zjawił się w Warszawie. Powód wizyty szybko wyszedł na jaw, należą się brawa

Źródło: https://zywienie.abczdrowie.pl/

Następny artykuł