KFC przetestowane przez youtuberaJakub Kossakowski / materiały własne

Przez 7 dni jadł tylko w KFC. Potem zrobił morfologię, zbadał cholesterol i porównał wagę

Niektórzy mogliby jadać KFC codziennie. Powstrzymuje nas zazwyczaj zdrowy rozsądek i zamiłowanie do swojskich smaków. Internetowy twórca postanowił sprawdzić, jak jedzenie KFC przez 7 dni wpłynie na jego zdrowie. Badania nie wykazały jednak większych zmian, poza wzrostem wagi.

KFC jest siecią znaną na całym świecie. Kurczaki z tej restauracji cechują się przepyszną chrupiącą panierką, która jest uznawana za absolutny kulinarny klasyk. Wielu smakoszy daje się od czasu do czasu skusić na takie frykasy. Powszechnie są jednak traktowane jako niezdrowe jedzenie.

Tydzień youtubera z KFC

KFC słynie ze swoich kurczaków w panierce. Jakiś czas temu przedstawialiśmy przepis, który pozwala na przyrządzenie smakołyków w domowym zaciszu. Dziś przyjrzymy się temu, jak KFC jedzone przez tydzień może wpłynąć na zdrowie.

Bez wątpienia zajadanie KFC przez 7 dni, byłoby prawdziwym spełnieniem marzeń dla wielu smakoszy. Warto jednak zauważyć, że tego typu dieta nie należy do różnorodnych i dominuje w tłuszcze. Pewien youtuber postanowił przekonać się, jak tydzień z KFC wpłynie na jego zdrowie.

Oczywiście KFC to nie tylko kurczaki. Już wcześniej wspominaliśmy o przepisie na uwielbianą surówkę z tej sieci. Internetowy twórca, występujący na YouTube pod pseudonimem Sprawdzam Jak, sięgał zarówno po sałatki oraz smażone kurczaki, jak i frytki.

Płacił 75 zł dziennie za catering od Małgorzaty Rozenek. W 5 dni wydał 375 zł i ocenił kupowane jedzeniePłacił 75 zł dziennie za catering od Małgorzaty Rozenek. W 5 dni wydał 375 zł i ocenił kupowane jedzenieCzytaj dalej

Zanim tydzień z KFC się rozpoczął, Sprawdzam Jak zważył się i wykonał badania. Następnie youtuber pojechał do restauracji po pierwszy posiłek. Każdego dnia internetowy twórca jadał 3 posiłki. Czasami były to pojedyncze kanapki, a innym razem całe kubełki.

Jak dieta z KFC wpłynęła na youtubera?

Sprawdzam Jak sięgał po praktycznie wszystkie dania z menu. W związku z tym znalazły się w jego jadłospisie również sałatki. Jednak taka porcja warzyw jest raczej niewystarczająca i większość osób stwierdziłaby, że tydzień na KFC może znacząco odbić się na zdrowiu.

Na koniec eksperymentu youtuber zważył się i wykonał badania. Okazało się, że cholesterol podniósł się w bardzo niewielkim stopniu. Największe zaskoczeniem okazał się wzrost wagi. Sprawdzam Jak stał się cięższy o kilogram. Chociaż sam tego po sobie nie zauważył.

W podsumowaniu youtuber przyznał, że dieta oparta na KFC jest raczej monotonna i szybko się nudzi. Oprócz tego mankamentem okazały się ceny. Sprawdzam Jak codziennie wydawał na jedzenie około 40 złotych. Co po siedmiu dniach kosztowało mniej więcej 370 złotych.

Internetowy twórca przyznał, że siedem dni najprawdopodobniej nie są wystarczającym czasem, w którym można by zaobserwować jakieś radykalne zmiany w organizmie. Jednak lepiej nie sprawdzać tego na samym sobie.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródła: YouTube / Sprawdzam Jak

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł