KFC planuje poważne zmiany.Unsplash / Aleks Dorohovich

Gigantyczna rewolucja w KFC. Sieć chce drukować mięso, powód zaskakuje

KFC to sieć słynna na całym świecie. Bez wątpienia można ją zaliczyć do czołówki fast foodów. Ich smakowite kurczaki od lat zachwycają nasze kubki smakowe. Okazuje się, że KFC rozważa wprowadzenie istotnych zmian, które mogą być prawdziwą rewolucją.

Z pewnością nikt nie spodziewałby się, że fast foodowy gigant taki jak KFC zacznie rozważać tak nietypowy krok. Drukowanie mięsa może wydawać się irracjonalne, jednak okazuje się, że coraz bardziej zaawansowana technologia nie raz nas jeszcze zaskoczy. O czym mowa?

Tomasz zamówił halibuta i szczupaka z pieczywem i napojami. Gdy zobaczysz rachunek z Kaszub, mocno się zdziwiszTomasz zamówił halibuta i szczupaka z pieczywem i napojami. Gdy zobaczysz rachunek z Kaszub, mocno się zdziwiszCzytaj dalej

KFC chce drukować mięso

Nie da się ukryć, że drukowanie mięsa brzmi jak pomysł rodem z filmy science fiction. KFC jest pierwszą z wielkich sieci fast foodów, która planuje przeanalizowanie takiego rozwiązania. Wiele czynników sprawia, że takie posunięcie może być niezwykle korzystne dla całego świata.

KFC w swojej ofercie coraz częściej stara się udostępniać dania bezmięsne. W samej Polsce coraz więcej osób z różnych względów rezygnuje z jedzenia mięsa lub decyduje się na jego ograniczenie w codziennej diecie. Najważniejszym z czynników za tym przemawiającym jest troska o naszą planetę, względem której nie mamy żadnych alternatyw. Hodowle przemysłowe zwierząt w znacznym stopniu przyczyniają się do generowania zanieczyszczeń, odpadów biologicznych oraz ogromnej emisji gazów cieplarnianych. W zaistniałej sytuacji nie można zwlekać i trzeba szybko działać. Właśnie dlatego KFC planuje drukowanie mięsa. W jaki sposób można to osiągnąć?

Dzisiaj grzeje:

  1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
  2. Gotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnka
  3. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny

Drukowane mięsi z KFC może być prawdziwą rewolucją

Zgodnie w informacjami zawartymi na portalu Green News, za drukowanie mięsa w technologii 3D odpowiadałaby firma Bioprinting Solutions. KFC planuje przekazać jej swoje receptury, dzięki którym będzie możliwe odtworzenie smaków, które tak dobrze znamy. Mięso ma być produkowane na bazie komórek zwierzęcych, jednak dzięki takiemu rozwiązaniu fermy drobiu mogą stać się przeszłością. KFC chciałoby, aby produkt był gotowy już pod koniec tego roku. Czas jednak pokaże, ile przyjdzie nam czekać na drukowane mięso.

Najlepsze newsy:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Amstaff był bity i wykorzystywany w nieludzki sposób, potrzebuje pomocy. Właśnie ujawniono jeden z najstraszniejszych przypadków znęcania się nad zwierzęciem w ostatnim czasie
  3. Pilnie szukają 800 osób, które były na wschodzie Polski. Grozi im poważne niebezpieczeństwo
  4. Kisisz ogórki? Pamiętaj o 4 kluczowych zasadach, ich nieprzestrzeganie grozi kulinarną katastrofą
  5. Koniecznie dodaj ją do ciasta drożdżowego. Efekty zadziwią, nie będziesz już robić inaczej
  6. Gigantyczna konkurencja dla Lidla i Biedronki? Już zapadła decyzja, są konkrety
  7. Pilne informacje w sprawie reprezentacji Polski. Ich rywale odmówili spotkania, nie chcą przylatywać do naszego kraju

Źródło: Green News

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł