Kiełbasa i 500 złpixabay.com

Wyjął 500 zł i zapłacił za kiełbasę. Kasjerka wydała 490 zł reszty, spojrzała na banknot i zbladła, afera w sklepie spożywczym

Kiełbasa, za którą klient zapłacił banknotem 500 zł, była przyczyną sklepowej afery. Chodziło o banknot, którym posłużył się klient. Dopiero po wydaniu 490 zł reszty, kasjerka zorientowała się, co się wydarzyło.

Kiełbasa to jeden z produktów wędliniarskich, które kupujemy najczęściej. Szczególnie w okresie letnim, ale nadaje się również idealnie do dań na gorąco w okresie jesiennym czy zimowym. Pewien klient postanowił kupić ją w osiedlowym sklepie, posługując się banknotem o wysokim nominale.Obsługa sklepu zamarła odkrywając prawdę o banknocie.

Najlepszy, najszybszy, najłatwiejszy i najtańszy przepis na ciasto Najlepszy, najszybszy, najłatwiejszy i najtańszy przepis na ciasto "śnieżny puch" bez pieczeniaCzytaj dalej

Kiełbasa czyli polski produkt pierwszej potrzeby

Kiełbasa, jako jeden z najpopularniejszych produktów w polskich domach, znajduje się w praktycznie każdym sklepie. Od sieci wielkich dyskontów po sklepy osiedlowe. Jako Polacy, jesteśmy fanami dobrej jakościowo wędliny i bardzo chętnie kupujemy je do swoich domowych spiżarni. Historia pewnego zakupu skończyła się jednak w prokuraturze. O całym zajściu było naprawdę głośno i skończyło się to zgłoszeniem do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Dzisiaj grzeje:

  1. Pierogi bez lepienia? Zasmażane ruskie na waflach robi się w parę chwil, a smakują obłędnie
  2. Mocne słowa Gowina na temat lockdownu. Padła deklaracja ws. zakazu podróżowania między województwami
  3. Nagłe komunikaty lada moment we wszystkich większych sklepach spożywczych. Padły znaczące daty

Pieniądze, których nie sprawdzamy

Wiele osób idzie z duchem czasu i używa jedynie kart bankomatowych. To już dzisiaj bardzo znana forma płatności, na którą przechodzi większość miejsc usługowych. Ktoś, kto jeszcze kilka lat temu wzbraniał się przed tym rozwiązaniem, dziś sam z niego korzysta. To przede wszystkim wygoda, a w dobie pandemii, którą mamy, również bezpieczeństwo, bo mówi się o tym, żeby na miarę możliwości rezygnować z tradycyjnych form płatności.

Banknoty oraz ich wygląd ulegają częstej zmianie. Na przestrzeni lat zmieniała się ich szata graficzna, papier, z którego są wykonane, wielkość czy po prostu same w sobie nominały. Są takie banknoty, które spotykane są dość rzadko. Mowa tu o największych nominałach, które uchodzą jeszcze za nowość i wiele osób nawet jeszcze nie miała okazji mieć ich w swoim portfelu.

Będąc w sklepie, a dokładniej obsługując klientów, rzadko można dostrzec dokładną analizę banknotów, które przechodzą przez ręce kasjera. To trochę praca na czas, w której kolejka nie maleje, a każdemu zależy na szybkiej i sprawnej obsłudze. Jak się okazuje, warto sprawdzać banknoty, ponieważ może się okazać, że są po prostu fałszywe i nie powinny być dopuszczone do obiegu.

500 zł i ogromne zdziwienie

Cała historia dotyczy sklepu osiedlowego w Józefowie, w którym szefem jest Pan Jarosław. Klienci robili zakupy jak zawsze. Brali do koszyków produkty pierwszej potrzeby, a kasjerka obsługiwała ich z największą starannością. Życzyła miłego dnia i oczywiście wydawała resztę, jeśli była taka potrzeba.

Ten zwyczajny dzień w sklepie zmienił się jednak po przyjściu jednego z klientów, który postanowił kupić kiełbasę. Kosztowała go ona 9 zł i 47 gr, Co ciekawe, miał on przy sobie jedynie banknot o nominale 500 zł. Kasjerka bez żadnych oporów przyjęła go od klienta i starannie przeliczyła 490 zł reszty, którą musiała zwrócić klientowi. Po przeprowadzonej transakcji pożegnała się i życzyła miłego dnia.

Po wyjściu klienta ze sklepu, zauważyła, że banknot nie jest kompletny. Dokładnie chodziło o farbę, która była z niego starta oraz brak na nim było podstawowych zabezpieczeń. Niezwłocznie poinformowała o tym swojego szefa, Pana Jarosława. Oboje nie wierzyli własnym oczom, że był to banknot po prostu fałszywy.

Portal linia.com dotarł do klienta, który tego dnia dokonał felernego zakupu. Okazało się, że to mechanik samochodowy, który naprawia je dla swoich klientów. Za jedną z napraw otrzymał sporą gotówkę, wśród której był ten właśnie banknot. Przyznał, że sam ich nie sprawdzał, kiedy je otrzymał. Był w szoku po tym, co usłyszał o całym zajściu w sklepie. Całą sprawą zajęła się wspomniana już Prokuratura, żeby dotrzeć, skąd ten fałszywy egzemplarz.

Nagłe komunikaty lada moment we wszystkich większych sklepach spożywczych. Padły znaczące datyNagłe komunikaty lada moment we wszystkich większych sklepach spożywczych. Padły znaczące datyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Tragiczne informacje nagle obiegły Polskę. Nie żyje aktor podziwiany przez wielu Polaków
  2. Rolnik szuka żony: Józef się przejechał. Wiadomo, która z nim zostanie
  3. Masz ochotę na małe co nieco? Za mniej niż 5 zł zrobisz przepyszny i zdrowy deser bez cukru, przepis jest banalnie prosty
  4. Najgorszy błąd podczas gotowania ziemniaków. Jego skutki są prawdziwym koszmarem
  5. Makłowicz zdradził swój trik na chrupiące i puszyste placki ziemniaczane. Poezja smaku, lepszych nie jedliście
  6. Reżyser o ostatnim spotkaniu z Anną Przybylską. Choroba zmieniła aktorkę nie do poznania, ciężko powstrzymać łzy
  7. W kraterze na księżycu Saturna znaleziono coś bardzo dziwnego. Niezwykłe odkrycie zadziwiło świat

Źródło: linia.com

Następny artykuł