Kiełbasa na rządowych talerzachpixnio.com/Bicanski

Decyzja już zapadła. Media właśnie poinformowały, że w dobie kryzysu rząd robi wielkie zakupy jedzeniowe, mowa o ogromnych kwotach

Kiełbasa dla wielu polaków jest symbolem politycznych decyzji. Określenia "kiełbasa wyborcza" na stałe weszło do języka polskiego. Jej intensywny wędzony smak sprawia, że na samą myśl o niej cieknie ślinka. Okazuje się, że politycy w rządzie mają bardzo podobne gusta.

Kiełbasa, tak jak każde inne mięso, jest w naszej diecie obecna bardzo często. Wielu ludzi, którzy wychowali się w Polsce, nie wyobraża sobie dnia bez wędliny na śniadanie, kotleta na obiad i parówek na kolację. Wszystko wskazuje na to, że rządzący wykazują się jeszcze większą pasją do wszelkich mięsiw.

Lepsze niż robią mama i babcia, Gessler zdradziła przepis na idealne kotlety schabowe. Sekret tkwi w wybornej panierce, wystarczy jedna czynnośćLepsze niż robią mama i babcia, Gessler zdradziła przepis na idealne kotlety schabowe. Sekret tkwi w wybornej panierce, wystarczy jedna czynnośćCzytaj dalej

Kiełbasa w ogromnych ilościach pojawi się na ich stołach polityków?

Produkty pochodzenia zwierzęcego są przez większość Polaków uwielbiane. Wszelkie masła, mleka i jogurty sprawiają, że błyszczą im się oczy. Jednak to mięso wywołuje największe emocje - każdy wszak lubi wgryźć się w soczysty kawał wołowiny, który rozpływa się w ustach.

Niedzielny obiad bez kotleta schabowego nie jest dopełniony. Prawdopodobnie z podobnego założenia wyszli rządzący, którzy według Faktu, przygotowali przetarg na liczne produkty mięsne. Szczegóły transakcji są zaskakujące.

Fakt dotarł do szczegółów owego przetargu i postanowił wszystko upublicznić. W artykule możemy przeczytać, że dotyczy on zamówienia na mięso do bufetu w kancelarii Mateusza Morawieckiego, rządowych rezydencji na Parkowej i ośrodka w Łańsku. Co dokładnie mają jeść politycy?

Dzisiaj grzeje:

  1. Buraki zmiksowane z dwoma dodatkami działają lepiej niż antybiotyk. Nic nie ma potężniejszego działania
  2. Nagranie gwiazdy TVN podbiło internet. Wszystko przez jej męża, ale komentarz, sceny z urlopu na Mazurach
  3. 1 banalna sztuczka i problem przy robieniu pierogów znika w zapomnienie. Korzystają z niego Gessler i Makłowicz

Jak podaje Fakt, Centrum Obsługi Administracji Rządowej, które nadzorowane jest przez premiera, zamówiło ponad 16 ton mięsa. Nie jest to jednak byle jaki towar - w 2021 roku politycy mają jeść kruchą wołowinę, sarninę, dziczyznę czy nawet przepiórcze jaja, uchodzące za najlepszej jakości rarytas.

W artykule Faktu można znaleźć dokładne dane na temat ilości zamówionych do danego miejsca. Czytamy w nim, że do samej restauracji rządowej ma trafić: "1840 kg drobiu, 2181 kg mięsa wołowego, cielęcego, wieprzowego i jagnięciny oraz 1615 kg rozmaitych wędlin, w tym szynka, salami, frankfurterki i inne kiełbasy."

Można się zdziwić, że w dobie kryzysu, recesji i pandemii rządzący pozwalają sobie na takie luksusy, kiedy reszta społeczeństwa walczy o utrzymanie się na powierzchni.

Ile kosztować może taki przetarg?

Mięsa ma starczyć na cały 2021 rok. Na podstawie przetargów z wcześniejszych lat, Fakt próbuje także oszacować cenę, jaka podatnicy będą musieli zapłacić za takie smakołyki. Sumy nie są niestety małe.

W 2019 roku, w podobnym przetargu co obecnie, społeczeństwo zapłacić miało za produkty mięsne około 270 tysięcy złotych. Z kolei nabiał kosztować miał podatników około 200 tysięcy złotych.

Redakcja Faktu wystosowała oficjalne pytanie, na temat informacji podanych powyżej, do kancelarii premiera Morawieckiego. Póki co odpowiedź jeszcze nie nadeszła.

Stawia na nogi w 2 dni, wszystko za sprawą niesamowitego miksu naturalnych antybiotyków. Udoskonalony syrop z cebuli działa natychmiastStawia na nogi w 2 dni, wszystko za sprawą niesamowitego miksu naturalnych antybiotyków. Udoskonalony syrop z cebuli działa natychmiastCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Jedna grupa Polaków otrzyma od stycznia dodatkowe 500 złotych. Minister podjął decyzję
  2. Zapowiedziano kontrole 3788 gospodarstw. Dziś pojawił się apel o pilne zawieszenie
  3. Niewiarygodne jak zwykłe ziemniaki mogą poprawić wygląd Twoich roślin. Kwiaty rosną jak na drożdżach, stosuj trik szczególnie zimą
  4. Zrobimy zakupy spożywcze w niedzielę? Wicepremier rozwiewa wszelkie wątpliwości
  5. Podpaliła liście laurowe i wyszła z pokoju. Wróciła 10 minut później i zaniemówiła, powalający efekt
  6. Pilny apel Ministra Zdrowia. Chodzi o Święto Niepodległości
  7. Hakerzy podszywają się pod PKO BP. Wystarczy jedno kliknięcie i stracisz ogromne pieniądze

Źródło: fakt.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł