Kiełbasa ze ślimaków - odważyłbyś się spróbować?Pixabay.com

Polski wytwórca kiełbas dodaje do wyrobów mięso ze ślimaków. Stracisz apetyt na długo

Kiełbasa wcale nie musi być produkowana z wieprzowiny lub wołowiny - Polacy znaleźli sposób na kiełbasę ze ślimaków. Widok jej przygotowywania jest podobno wyjątkowo odstraszający i nie każdy będzie w stanie jej zjeść. Wielu straci apetyt, choć z pewnością znajdą się też smakosze, którym przypadnie do gustu jej smak.

Kiełbasa ze ślimaków jest produktem, który na pierwszy rzut oka może wydawać się odpychający. Mimo to wiele osób, które spróbowało tego nowatorskiego produktu, twierdzi, że choć z początku miały obawy, tak finalnie okazał się wyjątkowy i bardzo smaczny. Niestety, cena jest bardzo wygórowana.

Eksplozja smaku. Ewa Wachowicz podała przepis na kotlety po kijowsku tak pyszne, że nie można przestać ich jeśćEksplozja smaku. Ewa Wachowicz podała przepis na kotlety po kijowsku tak pyszne, że nie można przestać ich jeśćCzytaj dalej

Kiełbasa ze ślimaków jest przyrządzana w Polsce

Za produkcję wędliniarskiego wyrobu o tak niecodziennej charakterystyce odpowiada Grzegorz Skalmowski. Wraz ze swoją żoną prowadzą hodowlę ślimaków, która nazywa się Snails Garden. Znajduje się w miejscowości Krasin w województwie warmińsko-mazurskim.

Za kilogram mięsa ze ślimaka trzeba zapłacić zawrotne 120 złotych. Koszt hodowli tych skorupiaków jest znacznie większy niż innych zwierząt, ponieważ niewielka popularność i rynek zbytu w Polsce czynią go towarem ekskluzywnym.

Mimo to Skalmowski wraz z żoną postarali się, aby ich kiełbasa była jak najbardziej przystępna. Dlatego do tradycyjnej kiełbasy w dwóch wariantach: z mięsa indyczego lub wieprzowego, dodają jedynie 30% mięsa ze ślimaka. W taki sposób możliwe jest obniżenie ceny finalnego produktu do 79 złotych.

Choć nadal nie jest to najtańsza kiełbasa, większość z nas może pozwolić sobie na jednorazowy test smaku. Może się wszak okazać, że z pozoru niesmaczny i dziwny produkt okaże się prawdziwym rarytasem. Co więcej, ślimaki są wyjątkowo zdrowym źródłem wielu substancji odżywczych.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Wszyscy mówią o jego skuteczności. Syrop imbirowy zrobisz w domu, wszystkie składniki masz pod ręka
  2. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, co za wstyd
  3. Codziennie piła napój na bazie octu jabłkowego. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania

Ślimaki mogą pochwalić się niską zawartością tłuszczu, mnogością nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz selenu co sprawia, że mięso to jest jednym z najzdrowszych produktów dla mięsożerców dostępnych na rynku. Warto więc wprowadzić je do swojej diety.

Produkcja kiełbasy odbywa się zgodnie z tradycyjnymi metodami, bez dodatku wzmacniaczy czy konserwantów. W smaku jest podobno bardzo zbliżona do zwykłej wieprzowej kiełbasy, więc ci, którzy oczekują niebywałych zmian, mogą być zawiedzeni.

Według Skalmowskiego, w kiełbasie znajduje się jedynie zwykła sól oraz sól do peklowania. Wędzenie trwa bardzo dużo czasu i przeprowadzane jest za pomocą drewna olchowego oraz bukowego.

Firma Snails Garden zajmuje się także produkcją kosmetyków, do których dodaje się, jakżeby inaczej, śluz ze ślimaka. Klienci, którzy stosują ich maseczki czy kremy są zachwyceni i twierdzą, że nic nie działa tak dobrze na ich skórę.

Odważylibyście się spróbować takiego wyrobu? Taka kiełbasa byłaby z pewnością świetnym dodatkiem na imprezowym stole, więc warto dać jej szansę.

Najlepszy przepis na ciasto bez pieczenia z mascaropne. Nawet dziecko zrobi z łatwością i błyskawicznieNajlepszy przepis na ciasto bez pieczenia z mascaropne. Nawet dziecko zrobi z łatwością i błyskawicznieCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Money: Dramatyczne wyznania lekarzy. Walczą nie tylko z koronawirusem, ale i z respiratorami. Jest też odpowiedź ministerstwa
  2. Wpadka w programie "Jeden z dziesięciu" przejdzie do historii. Rozbrajająca odpowiedź uczestnika, jest wideo
  3. Pijesz herbatę z liści laurowych? Gratulacje, poprawiasz działanie ważnych narządów
  4. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  5. Najłatwiejszy przepis na chleb z garnka. Zrobisz go w kilka chwil, a potem będziesz się cieszył domowym pieczywem
  6. Agnieszka Włodarczyk uciekła z ukochanym w tropiki. Fani są zaniepokojeni, co stanie się z jej zwierzętami?
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu

Źródło: ugotuj.to

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł