Kleszcze - jak się ich pozbyć?Pixabay / Erik_Karits

Chcesz pozbyć się kleszczy z ogrodu? Koniecznie posadź cebulę, chrzan i klika roślin, odstraszą je w mig

Piękny ogród to jedna z tych rzeczy, która potrafi napawać dumą. Niestety, łatwo w nim o nieproszonych gości. Najgorszymi, które możemy w nim zastać są kleszcze. Te pajęczaki mogą być niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia. W związku z tym warto wiedzieć w jaki sposób możemy się ich pozbyć z naszego ogrodu.

Kleszcze są jednymi z tych pasożytów, których atak może być fatalny w skutkach. Wszystkiemu winne są roznoszone przez nie choroby. Zalicza się do nich między innymi kleszczowe zapalenie mózgu i borelioza. Bez wątpienia lepiej uniknąć tego typu infekcji. Jak możemy pozbyć się tych pajęczaków?

Zdumiewające zastosowanie ogórka. Nie uwierzysz, co nim zastąpiszZdumiewające zastosowanie ogórka. Nie uwierzysz, co nim zastąpiszCzytaj dalej

Sposoby na kleszcze w ogrodzie

W sklepach możemy natknąć się na najróżniejsze preparaty, które zabijają kleszcze, jednak uśmiercają one również pożyteczne stworzenia. Mogą mieć one również negatywny wpływ na rośliny, o które dbamy oraz nasze zdrowie. Na szczęście istnieją naturalne sposoby, które pozwolą nam na skuteczne pozbycie się kleszczy.

Niezwykle skuteczne są cebula i chrzan. Wywar z nich przygotowany potrafi zabić nawet dorosłe kleszcze. Nie są to jednak jedyne rośliny, które pomogą nam w walce z niebezpiecznymi pasożytami. Kocimiętka wydziela olejki eteryczne, które znakomicie odstraszają kleszcze i inne pajęczaki oraz owady. Idealnie sprawdzi się również tatarak i wrotycz. Te rośliny zasadzone w ogrodzie sprawią, że kleszcze będą go unikać. Natomiast z czeremchy możemy zrobić naturalny, roślinny oprysk, który odstraszy pasożyty. Jak go wykonać?

Dzisiaj grzeje:

1. Magda Gessler podała przepis na kotlety schabowe. Ich sekret tkwi w nietypowym szczególe
2. Urzędnicy ci nie powiedzą, ale mogą czekać na ciebie spore pieniądze. Nawet 6240 zł do twojej emerytury

Naturalny oprysk na kleszcze

W celu przygotowania wywaru potrzebne nam będą posiekane gałązki czeremchy. Należy je umieścić w dużym garnku i zalać zimną wodą, którą następnie trzeba zagotować. Kiedy nasz wywar zacznie wrzeć, wówczas zmniejszamy ogień. Gotowanie powinno trwać około 30 minut. Po tym czasie odstawiamy go do ostygnięcia. Gotowy wywar przelewamy do opryskiwacza i stosujemy na roślinach oraz trawniku. Kleszcze nie będą w stanie sforsować naszego ogrodu. Nie pozostaje nic innego niż wykonać wywar i samem przekonać się o jego właściwościach.

Najlepsze newsy:

  1. "Nikt nie może być pozbawiony życia bez decyzji odpowiednich władz". Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego na konwencji
  2. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  3. Wysyp ogromnych grzybów, wszystko przez ostatnie ulewy. Wiemy, gdzie jest ich najwięcej
  4. Wysyp fusy z kawy w ogrodzie. Pozbędziesz się bardzo uciążliwych szkodników
  5. MZ: sprzedawcy mają nie wpuszczać i wypraszać ze sklepów klientów bez maseczek. Mają wrócić na twarze wszystkich robiących zakupy
  6. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces

Źródło: Homebook

Następny artykuł