Kleszcze jej nie znoszą. Zasadź ją w ogrodzie i poczuj swobodępixabay.com/HansJerzyGorecki

Najlepszy sposób na pozbycie się kleszczy z ogrodu. Wystarczy jedna roślina

Kleszcze w obecnym roku, dzięki łagodnej zimie, opanowały wiele lasów i łąk. Ryzyko ugryzienia jest jeszcze większe, a trzeba pamiętać, że te małe pajęczaki przenoszą bardzo groźne choroby, które w ekstremalnych warunkach mogą grozić nawet kalectwem. Zasadź w ogrodzie pewną roślinę, a więcej ich nie uświadczysz

Kleszcze są zagrożeniem nie tylko dla ludzi. Właściciele psów również powinni zachować szczególną ostrożność, ponieważ czworonogi mają bardzo dużą szansę na złapanie babeszjozy, której przebycie może skończyć się ciężkimi powikłaniami. Z tego powodu o wiele lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Ochrona przed kleszczami jest wymagająca, ponieważ są tak małe i delikatne, że nie czuć ich na skórze. Najlepiej sprawdzi się ku temu bardzo popularna roślina, którą zapewne do dzisiaj plewiłeś z ogródka.

Dzieje się, jednak zrobimy niedzielne zakupy w Biedronce. Sieć zaskoczyła wszystkich, jest jeden warunekDzieje się, jednak zrobimy niedzielne zakupy w Biedronce. Sieć zaskoczyła wszystkich, jest jeden warunekCzytaj dalej

Kleszcze co chwila atakują cię w ogrodzie? Zasadź ją w ogrodzie

Jej żółte kwiaty przyciągają uwagę, a charakterystyczny zapach często roznosi się na polanach w środku lasów. Wrotycz pospolity jest traktowany jako chwast przez większość ogrodników, którzy dbają o swoje ogrody i nie chcą, aby rosły w nich niechciane rośliny. Obecność wrotycza jest jednak bardzo potrzebna i wskazana szczególnie obecnie, kiedy wszelkich owadów jest całe zatrzęsienie.

Dzisiaj grzeje:

Zapach żółtych kwiatów odstrasza nie tylko kleszcze ale także mole, komary i muchy. Jej nasiona można kupić najczęściej w sklepach internetowych, ponieważ nie jest szczególnie popularna. Przy sadzeniu trzeba jednak pamiętać o dość intensywnej kontroli wzrostu wrotycza. Jest on wręcz rośliną ekspansywna i wystarcza dosłownie jeden rok, aby całkowicie obrósł cały ogród.

Można z suszonych kwiatów przyrządzić bukiety, które pięknie wyglądają jako ozdoba kuchni. Świetnie sprawdza się także jako torebki zapachowe do szaf, dzięki którym mole nie zaczną jeść przechowywanych ubrań.

Trzeba wspomnieć, że wrotycz jest rośliną trującą dla człowieka, więc pod żadnym pozorem nie można jej spożywać. Roślina zawiera tujon, którego duża ilość jest toksyczna.

Najlepsze newsy:

Źródło: genialne

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł