Kobiety powinny protestować również w czwartek?Wikipedia / Henryk Borawski / CC BY-SA 4.0

Czy w czwartek kobiety znowu powinny nie iść do pracy, żeby protestować? Czy kasjerki Lidla i Biedronki również powinny nie przystępować do pracy?

Z pewnością każdy zdążył zauważyć, że kobiety wiodą prym przy ostatnich protestach. Takiej mobilizacji nie było prawdopodobnie nigdy od początku demokratycznej Polski. Czy uważasz, że pracownice sklepów takich jak Lidl i Biedronka również nie powinny iść do pracy w obliczu strajku?

Kobiety w Polsce według szacunków stanowią 62% społeczeństwa. W związku z tym ograniczanie ich praw do samodecydowania o sobie musiało wiązać się z masowymi protestami. W dniu dzisiejszym kobiety ogłosiły strajk i nie poszły do pracy. Czy jutro również powinny zrobić to samo?

Czy popierasz godziny dla seniorów? Ogromna zmiana, musiała zostać wprowadzonaCzy popierasz godziny dla seniorów? Ogromna zmiana, musiała zostać wprowadzonaCzytaj dalej

Kobiety bronią swoich praw

Nie da się ukryć, że kobiety dawno nie były tak bardzo poruszone. Ostatnio taką sytuację mogliśmy obserwować w 2016 roku, kiedy to do sejmu wpłynął wniosek o rejestrację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji". Wówczas kobiety zdecydowały się na ogromny protest, który i tak był znacznie mniejszy niż te, z którymi możemy zetknąć się aktualnie.

Kobiety pracują w wielu ważnych branżach. Należą do nich również sklepy takie jak Biedronka i Lidl. Warto zastanowić się, czy kasjerki, które codziennie sprzedają nam produkty spożywcze powinny wziąć udziału w strajkach. Wszakże chodzi również o ich wolność i prawa.

Wielu mężczyzn również wspiera kobiety przeciwstawiające się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Dzisiejsze protesty odbyły się praktycznie w całej Polsce. Na niektórych z nich pojawiły się dziesiątki tysięcy osób. Kobiety w dniu dzisiejszym ogłosiły strajk. Znaczna część z nich porzuciła obowiązki zawodowe, w ramach wyrazu dezaprobaty dla działań aktualnego rządu.

Jednak w części sklepów wciąż niektóre kobiety nie mogły pozwolić sobie wolne od pracy. Niestety, nie wszyscy pracodawcy pozwalają na takie zachowania. Może w takiej sytuacji chociaż w dniu jutrzejszym powinny nie przystępować do pracy na znak protestu?

Dzisiaj grzeje:

  1. Wymieszaj składniki widelcem i wyłóż na patelnię. W mniej niż 5 minut zrobisz placuszki lepsze niż placki ziemniaczane
  2. Oficjalnie: wprowadzają lockdown. Jest już potwierdzenie, wiadomość z zagranicy zaskakuje
  3. Ponure, 74-letnia Rodowicz ma nowe objawy COVID-19. Już nie ma apetytu, sytuacja pogarsza się z każdą chwilą

Kobiety wytrwale walczą o swoje

Niektórzy z pewnością uważają, że wszystkie kobiety powinny strajkować do czasu osiągnięcia pożądanego rezultatu. Opór w takiej sytuacji jest jak najbardziej uzasadniony i wściekłość na rządzących musi mieć jakieś ujście. Tak ważnej sprawy nie można od tak pozostawić samej sobie.

Nie da się ukryć, że jedną z największych grup zawodowych jest ta związana z handlem. Pracuje w niej wiele kobiet. Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług wypowiedział się na temat przyzwolenia na strajk.

- Od początku powstania ZPPHiU nadrzędnym celem działalności organizacji jest ochrona polskich miejsc pracy i zapobieżenie dramatycznym dla polskich przedsiębiorców skutkom pandemii. Jako organizacja nie przewidujemy zaangażowania w wydarzenia związane z reakcją społeczną na decyzje Trybunału Konstytucyjnego - można wyczytać w oświadczeniu przytaczanym przez Wirtualną Polskę.

Nie można jednak pominąć faktu, że każda firma członkowska samodzielnie podejmuje decyzje o przyzwoleniu na strajk i zaangażowaniu się w protesty. Czy kobiety pracujące w sklepach Biedronka i Lidl powinny otrzymać taką możliwość?

Czas pokarze jak rozwinie się ta sytuacja. Póki co kobiety nie przestają protestować. Wolność jest jednym z podstawowych praw człowieka. W związku z tym napięta sytuacja z pewnością będzie jeszcze trwała. Zwłaszcza, że rząd nie zamierza póki co dążyć do żadnych kompromisów.

Przepis na najszybsze ciasto bez pieczenia. Robi się niemal samo, wygląda i smakuje obłędniePrzepis na najszybsze ciasto bez pieczenia. Robi się niemal samo, wygląda i smakuje obłędnieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Polacy przygotowują się na drugą falę. Dwa produkty znikają w ekspresowym tempie
  2. Z ostatniej chwili: ujawniono plany rządu. Wielka zmiana ma objąć wszystkich Polaków
  3. Porażająco dosadny apel wściekłej na seniorów kasjerki. "Głupota ludzka nie zna granic", wyjawiła porażające kulisy pracy w markecie
  4. Ujawniono druzgocącą kwotę emerytury Jolanty Kwaśniewskiej. Mało kto wie, że jest autorką książki kulinarnej
  5. Dosyp kilka łyżek. Schabowe robione inaczej wyjdą bardziej chrupiące niż kiedykolwiek, nieziemski przepis
  6. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Padł kolejny niechlubny rekord
  7. Będą kary dla wszystkich, Sejm przyjął nowe prawo. Wysokie grzywny za konkretne przewinienia w czasie epidemii

Źródła: Wirtualna Polska / Onet

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł