Komary odstraszymy niepozornym składnikiem z kuchni.pixabay/knollzw

Nasze babcie znały fenomenalny sposób na odstraszenie komarów. 1 niezbędny składnik na pewno masz pod ręką

Komary atakują nas już coraz częściej podczas ciepłych letnich wieczorów na zewnątrz, co bywa ogromnym utrapieniem dla wszystkich smakoszy uwielbiających grillować i jadać na świeżym powietrzu. W końcu nic nie psuje smacznego posiłku tak bardzo, jak bzyczenie i uciążliwe bąble. Na szczęście najpopularniejsze produkty spożywcze działają także na atakujące nas teraz komary. Polecamy niezawodny sposób na odstraszanie irytujących owadów.

Komary jak nic innego potrafią zepsuć letnie wieczory na łonie przyrody. Miłośnicy jedzenia doskonale wiedzą, że latem posiłki smakują dużo lepiej na świeżym powietrzu. W końcu nic nie może się równać z kiełbasą z grilla czy ogniska, a kolacje na balkonie je się po prostu dużo przyjemniej, o czym doskonale przekonaliśmy się podczas pandemii. Niestety w ostatnich dniach mogliśmy odczuć na własnej skórze, że trudno niekiedy cieszyć się ulubionymi smakami, gdy na nogach pojawiają się swędzące bąble.

GIS wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Wykryto w nim groźne bakterieGIS wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Wykryto w nim groźne bakterieCzytaj dalej

Komary mogą zepsuć najpiękniejsze letnie wieczory. Wystarczy jednak zastosować magiczny trik, by owady dały nam spokój

Komary pojawiły się już na dobre, czym zmartwiły wszystkich wielbicieli przebywania na świeżym powietrzu wieczorami. Od pewnego czasu każde nocne wyjście kończy się dla nas dużo wcześniej, bo bzyczące owady nie pozwalają w pełni cieszyć się piękną pogodą. Oczywiście możemy wówczas zastosować chemiczne środki, ale ich silny zapach nie każdemu odpowiada, poza tym od dłuższego czasu słyszymy, że mogą mieć one zły wpływ na nasze zdrowie. Na szczęście istnieją doskonałe domowe sposoby na pozbycie się komarów.

Dzisiaj grzeje:

 1. Gwiazdor telewizji śniadaniowej zrobił na wizji coś niewybaczalnego. Zniesmaczeni internauci nie zostawili na nim suchej nitki
 2. Szykują nową opłatę, resort jest na "tak". Będziemy musieli dopłacać po 300 zł na zakupach

Magicznie zadziała warzywo, które słynie z bardzo wszechstronnych właściwości, a przy tym każdy smakosz na pewno ma je w kuchni. Bardzo silne olejki eteryczne obecne w cebuli okazują się zbawienne w walce z komarami. Wystarczy tylko pokroić warzywo na plasterki, ułożyć na niewielkim talerzyku i wystawić je za okno wieczorem. Zapewniamy, że bardzo szybko zauważycie, że do domu nie wpadają już uciążliwy owady. Jeśli natomiast chcecie spokojnie siedzieć na zewnątrz bez niechcianego towarzystwa, wystarczy postawić talerzyk na stole lub w dowolnym miejscu położyć cebulę przekrojoną na pół. Co ciekawe, nawet dieta bogata w cebulę sprawi, że komary będą nas omijać szerokim łukiem.

Najlepsze newsy:

  1. Oburzające sceny w Pytanie na Śniadanie TVP. Poleciały talerze, widzowie są źli na prowadzącego
  2. Prowadziła transmisję na żywo. Niczego się nie spodziewała. Atak nożownika na wizji w Brazylii
  3. Stary przepis na ogórki kiszone, które zawsze wychodzą twarde. Sekretem jest wyjątkowy składnik
  4. Wiele osób popełnia ogromny błąd przy gotowaniu bobu. Warzywo traci przez niego niemal wszystkie witaminy
  5. Woda po kiszonych ogórkach ma niesamowite właściwości, o których mało kto wie. Nieziemsko wpływa na ciało
  6. Znany gwiazdor skazany za molestowanie. Po usłyszeniu wyroku jego ofiara zalała się łzami

Źródło: kobieta.onet.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł