komarpixabay.com/pl/photos/komar-owad-mosquito-%C5%BC%C4%85d%C5%82o-pijawka-5317880/autor: chikilino

Ukąsił cię komar? Wypróbuj niezawodny sposób naszych babć, pieczenie i swędzenie zniknie w mig

Komary chyba nie są niczyimi ulubionymi stworzeniami. Nieodłączni towarzysze wakacyjnego wypoczynku irytują nas swoim ciągłym bzyczeniem oraz dostawaniem się do pomieszczenia niespostrzeżenie. Od ich odgłosów gorsze są chyba swędzące ukąszenia, ale nasze babcie opracowały na nie niezawodny sposób.

Komary potrafią zepsuć nawet najbardziej sielankowy letni wieczór. Krążące wokół nas małe owady, tylko czekają aż na chwilę przestaniemy być czujni, by boleśnie nas ukąsić. Co gorsze po ukąszeniu pozostaje nam niedająca o sobie zapomnieć pamiątka w postaci zaczerwienionego, swędzącego miejsca. Ciągłe drapanie podrażnionej skóry sprawia, że nieprzyjemne uczucie tylko się nasila. Dlatego najlepiej zdusić problem w zarodku i jak najszybciej pozbyć się nieznośnego pieczenia i swędzenia. Sposobów jest wiele, jednak my skorzystaliśmy z wielopokoleniowej mądrości naszych babć - na pewno zadziała.

Z 1 krzaka sypnie ogórkami na wiele wiader. Dzięki nawozowi cukrowemu, niebywale tani i prosty w przygotowaniuZ 1 krzaka sypnie ogórkami na wiele wiader. Dzięki nawozowi cukrowemu, niebywale tani i prosty w przygotowaniuCzytaj dalej

Komary - nasza nierówna walka

Przechytrzenie komarów całkowicie jest chyba nierealne. Zawsze jakiemuś uda się znaleźć kawałek odsłoniętej skóry i nas zaatakować. Jedynie co nam pozostaje to minimalizowanie strat. Obecnie na rynku farmaceutycznym nie brak środków, które mają działać kojąco. Na każdego z nas działają one jednak nieco inaczej, a przy okazji ich cena czasami osiąga kwotę około 20-30 zł za niewielką tubkę. Bardziej oszczędni stosują na miejsce ukąszenia pastę do zębów, jednak ten sposób jest bardzo nieestetyczny i istnieje możliwość poplamienia ubrań. Zwolennicy domowych sposobów nakładają także na bolący punkt gazę z octem, jednak tutaj największym problemem jest zapach octu. Jeśli mamy kilka swędzących miejsc, ostry zapach octu inny domownicy będą czuli w każdym pomieszczeniu. Z pomocą przybywa nam mądrość babć, które doskonale wiedziały jaki produkt zastosować, by nie przejmować się złośliwymi owadami.

Dzisiaj grzeje:

  1. Nie wyrzucaj łupin po bobie. Są niewiarygodnie cenne
  2. Mięso kupujesz na wagę? Już niedługo możesz się nieźle zdziwić

Siła tkwi w prostocie

Idealny sposób powinien być tani, a zarazem skuteczny. I taki właśnie jest wykorzystanie miodu. Na ukąszenie po komarze nakładamy odrobinę miodu - akurat tyle ile zmieści się na opuszku palca. Jego zapach jest delikatny i przyjemny, więc na pewnie nie odstraszy domowników. Miód działa przeciwzapalnie i pomaga w goleniu ran, dlatego będzie skuteczny także przy ugryzieniach innych owadów. Przy okazji jest to produkt, który zawsze mamy w domach więc idealnie sprawdzi się jako błyskawiczna pomoc i ulży w nawet najgorszym pokomarzym cierpieniu.

Najlepsze newsy:

  1. "Nie mam złudzeń". Kinga Duda szczerze oceniona przez osobę, która dobrze ją poznała
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. Wielka plaga mandatów w Lidlu, Biedronce i innych sklepach. Wszystko przez 1 błąd, lepiej go nie popełniaj
  4. Wstrząsające sceny przed Biedronką, nie żyje jedna osoba. Do tragedii doszło na północy Polski
  5. Hańba, nikt nie zauważył. Pan Artur spojrzał na bób z Biedronki i dostrzegł porażającą prawdę, teraz nagłaśnia ogromną aferę
  6. Światowe media podają tragiczne wiadomości. Zmarł wybitny człowiek, przez lata pomagał Polakom

Źródło: uroda.abszdrowie

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł