Komary więcej nie będą cię niepokoićlolmania.pl

Postaw identyczne słoiki w ogrodzie, a nie ujrzysz żadnego komara do końca lata

Komary są wyjątkowo uciążliwymi owadami, które potrafią zniszczyć nawet najlepszy wyjazd. Ogromne chmary małych i cichych krwiopijców sprawiają, że ciągle trzeba się od nich odganiać i nie można się skupić na dobrej zabawie. Istnieje świetny naturalny sposób, aby nigdy więcej nie musieć się z nimi męczyć.

Komary pojawiają się wszędzie tam, gdzie jest choć odrobina stojącej wody. Stawy, duże kałuże czy beczki z deszczówką są idealnymi miejscami, w których tysiące owadów składa jaja. Okres lęgowy zaczyna się wtedy, kiedy za oknem zaczyna robić się ciepło. Jeśli w twoim ogrodzie komary urządziły sobie domostwo, z pewnością szukasz sposobów jak się ich pozbyć. Poniższy patent ze słoikami działa wspaniale i jest naturalny, więc nie stwarza żadnego ryzyka.

Zobaczył na ukrytej kamerze co w nocy robią pracownice Biedronki. Złożył im skandaliczną propozycjęZobaczył na ukrytej kamerze co w nocy robią pracownice Biedronki. Złożył im skandaliczną propozycjęCzytaj dalej

Komary atakuja na wczasach potężnymi chmurami? Rozstaw takie słoiki, uciekną w kilka chwil

Na rynku obecnych jest wiele środków przeciwko komarom i innym owadom. Główną substancją czynną jest środek o nazwie DEET, który choć skuteczny, nie jest bezpieczny. Badania potwierdziły, że DEET może wywoływać silne reakcje alergiczne oraz podrażnienia skóry, a w najbardziej ciężkich przypadkach potrafi niszczyć układ nerwowy człowieka. Z tego powodu zaleca się wyjątkową ostrożność w jego stosowaniu.

O wiele lepszym rozwiązaniem są naturalne środki, które są zdecydowanie bardziej bezpieczne. Wiele osób uważa, że wystarczy natrzeć swoja skórkę aromatem waniliowym, który ma odstraszać irytujące komary. Niestety, nie ma żadnych badań, które potwierdziłyby, że taki olejek faktycznie działa. Z tego powodu prezentujemy wam sposób, który faktycznie pozwoli odetchnąć z ulgą. Do jego przygotowania wystarczy kilka produktów, które większość z was trzyma w kuchni.

Dzisiaj grzeje:

 1. Od 1 stycznia zaostrzone wymogi. Ogromna zmiana dla części Polaków już niebawem
 2. Dariusz znalazł borowika. Zobaczył co na nim jest i zamarł, szybko zaczął uciekać
 3. 300 plus nie dla wszystkich kształcących się. Z programu wykluczona spora grupa młodych Polaków

Składniki na dwa słoiki:

 • 2 słoiki po ogórkach
 • 10 kropel olejku z eukaliptusa
 • 10 kropel olejku z trawy cytrynowej
 • 1 cytryna
 • 1 limonka
 • 4 gałązki świeżego rozmarynu
 • świeczki podgrzewacze

Aby wykonać taki słoik wystarczy, że włożysz wszystkie składniki do naczynia. Teraz pozostało tylko zapalić podgrzewacz i ustawić słoiki w okolicy, w której spędzasz najwięcej czasu. Olejki eteryczne z cytrusów, eukaliptusa oraz rozmarynu odstraszają nie tylko komary ale także inne owady. Pamiętaj tylko, aby zgasić świeczkę przed opuszczeniem ogrodu. Ogień zawsze stwarza ryzyko pożaru, więc należy zachować wobec niego szczególne środki ostrożności.

Czarna seria w polskich sklepach. GIS wydał ostrzeżenie, wycofuje popularny olejCzarna seria w polskich sklepach. GIS wydał ostrzeżenie, wycofuje popularny olejCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

 1. Idealny przepis na rosół, jak u babci. Niesamowity przepis, którego nie da się zepsuć
 2. Prawie połowa gości nie żyje. Raport jest druzgocący. Wiadomości ze świata
 3. Jutro w Lidlu będą długie kolejki. Sieć za darmo rozdaje uwielbiany produkt, jest tylko jeden warunek
 4. Okropne sceny w Biedronce, ochroniarz nie spodziewał się ataku. Kamery wszystko zarejestrowały, niewiarygodne kto pomógł
 5. Ile soli sypać do ogórków kiszonych? Rozwiewamy wątpliwości i zdradzamy, jaka jest najlepsza
 6. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała bez żadnych ubrań, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)

Źródło: lolmania

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł