Komary są prawdziwą zmorąPixabay / FotoshopTofs

Najlepszy sposób na odstraszenie komarów. Wystarczy 1 warzywo

Nie da się ukryć, że komary są prawdziwa zmora. Tegoroczne lato zaskoczyło ogromem wysypu tych latających krwiopijców. Sposobów na ich odstraszenie jest całkiem sporo. Jednak mało kto spodziewałby się, że wystarczy wykorzystać jedno popularne warzywo. Komary go nie znoszą.

Prawdopodobnie każdy spotkał się z sytuacją, w której komary nie pozwalają nam zasnąć. Obecność takich nieproszonych gości jest niebywale uciążliwa. Schowanie się pod kołdrę w upalną noc nie wchodzi w grę. Na szczęście możesz temu zaradzić.

Poszedł nagły komunikat z Ministerstwa ws. noszenia maseczek. Wszystkie media go przekazują, Lidl, Biedronka i inne sklepy są adresatemPoszedł nagły komunikat z Ministerstwa ws. noszenia maseczek. Wszystkie media go przekazują, Lidl, Biedronka i inne sklepy są adresatemCzytaj dalej

Komary nienawidzą tego warzywa

W tym roku komary są o wiele bardziej uciążliwe niż w poprzednich latach. Bezśnieżna zima i spore opady deszczu sprawiły, że warunki sprzyjają ich namnażaniu. Niektórzy decydują sie podczas wyjść na używanie najróżniejszych specyfików, które zabezpieczają nas przed atakiem ze strony insektów. Jednak najbardziej nieprzyjemna jest obecność małych krwiopijców w domowym zaciszu.

Najprawdopodobniej nikt nachciałby w domu stosować sprejów na komary. Okazuje się, że nie są one konieczne. Wystarczy, że użyjesz jednego warzywa, które niemal każdy posiada w zapasach spożywczych. Rezultaty mogą przerosnąć najśmielsze oczekiwania.

Dzisiaj grzeje:

  1. Fatalna wiadomość z samego rana, właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Łukasz Korzyniewski
  2. 500 plus od Lidla? Sieć wprowadziła gigantyczne zmiany, skorzystają klienci
  3. Zmiany dotyczące emerytur jeszcze nie są pewne. Jednak rząd zaciska pasa, seniorzy też będą musieli?

Komary w domu będą już tylko wspomnieniem

Istnieje kilka naturalnych sposobów na komary. Jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań jest niepozorna cebula. Uwielbiane warzywo posiada aromat, którego uciążliwe insekty nie mogą znieść. Wystarczy pokrojoną w plastry cebulę położyć na parapecie przy oknie. W celu mocniejszego zabezpieczenia możemy położyć je również w okolicy łóżka. Taka ochrona sprawi, że komary niedające nam spać pozostaną zaledwie wspomnieniem. Warto również skorzystać z właściwości rośliny nazywanej komarzycą. Posadzona przy oknie również odstraszy komary.

Najlepsze newsy:

  1. Adam: ”Kobiety po 30 roku życia nie interesują facetów. Wolimy mieć młode i atrakcyjne, bez żadnych zmarszczek”
  2. Pożar nie jest pierwszą tragedią w "Nasz nowy dom". Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat
  3. 22 osoby nie żyją. 21 rannych. Dramatyczny bilans tragedii. Porażające wieści ze świata
  4. Przepis na ogórki kiszone Magdy Gessler bije na głowę inne. Restauratorka ma 1 wskazówkę
  5. Niestety media podają, że Małgorzata Socha jest zakażona. Wstawiła zdjęcie z córeczką, razem robią przetwory na zimę
  6. Córka Natalii Kukulskiej jest wykapaną Anną Jantar. Mama gotuje jej dania wywołujące wielkie emocje
  7. Skandaliczne informacje. Legenda sportu zawieszona na długie lata, dopuścił się zatrważającego czynu

Źródło: Mamadu


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł