Komunikat ministerstwa zdrowia dotyczący zasady DDMflickr.com/ Lukas Plewnia CC 2.0, pickpic.com CC 0.0

Zaczęło się. Jest komunikat z ministerstwa o zasadzie DDM dla wszystkich Polaków, branża gastronomiczna cierpi

Dzisiaj rano został wydany komunikat od Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, sytuacja jest bardzo poważna. Również lokale gastronomiczne i puby mają duży problem.

Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia od początku pandemii wydaje specjalny komunikat, w którym informuje Polaków o statystykach dotyczących pandemii. Dzisiaj rano resort zdrowia wystosował coś jeszcze. Chodzi o zasadę DDM, w związku z obostrzeniami lokale gastronomiczne znalazły się w szczególnie złej sytuacji.

Prosty sposób na łatwiejsze oddychanie w maseczce. Większość Polaków popełnia błąd np. podczas robienia zakupów spożywczychProsty sposób na łatwiejsze oddychanie w maseczce. Większość Polaków popełnia błąd np. podczas robienia zakupów spożywczychCzytaj dalej

Komunikat od Ministerstwa Zdrowia. W całej Polsce źle się dzieje

Pandemia dotknęła praktycznie każdą gałąź przemysłu. Sklepy i inni przedsiębiorcy mają bardzo dużo problemów, jednak to restauratorzy notują największy kryzys. W branży gastronomicznej, od samego początku wprowadzania restrykcji, piętrzą się kolejne przeciwności losu.

Na wiosnę właściciele knajp zostali zmuszeni do zamknięcia swoich biznesów na klientów, którzy chcieli jeść dania na miejscu. Dozwolona była jedynie sprzedaż na wynos, co mocno odbiło się na kieszeniach nie tylko szefów knajp. Wielu pracowników zostało zwolnionych, ponieważ nie było pieniędzy do wypłacania ich pensji.

W efekcie mnóstwo placówek musiało przestać funkcjonować. Ludzie, którzy byli założycielami tych miejsc, zwyczajnie bankrutowali, ponieważ ciągle musieli dokładać do swojej pracy. Obecne restrykcje mogą być równie niebezpieczne.

Od wczoraj, t.j. 24 października, cała Polska jest czerwoną strefą, co wiąże się wieloma ograniczeniami. Jednym z nich jest całkowite zamknięcie restauracji na działalność stacjonarną - mogą wydawać posiłki jedynie na wynos lub w dowozie. Wcześniej taki pomysł sprawił, że miesięczny przychód był wyjątkowo niski.

Dzisiaj grzeje:

  1. Domowy syrop do zadań specjalnych, rozpościera nad organizmem tarczę przed wirusami i przeziębieniem. Dodaj 2 składniki i ciesz się pysznym smakiem
  2. Zakaz dla Polaków od 2 listopada, dotyczy przemieszczania się. Wszystko przez covid, zaskakująca decyzja Chin
  3. Ogromna awantura w sklepie spożywczym. Rodzicom puściły nerwy, sprawą zajmie się sąd

Dzisiaj rano Ministerstwo Zdrowia wydało oficjalny komunikat dla wszystkich obywateli kraju. Za pośrednictwem Twittera napisano, aby dbać o swoich bliskich i troszczyć się za pomocą banalnie prostej zasady. Chodzi o tak zwaną potrójną zasadę DDM, czyli "Dezynfekcja, Dystans, Maseczki".

Przestrzeganie restrykcji zdaniem ekspertów pozwala ograniczyć transmisję koronawirusa, co w dłuższym czasie ma przełożyć się na wygaszenie epidemii. Dlatego tak ważna jest dezynfekcja dłoni, która eliminuje większość groźnych patogenów obecnych na skórze dłoni.

Nie mniej ważne jest zachowanie odpowiedniego dystansu - nie ważne, czy stoi się w kolejce w sklepie, aptece czy w komunikacji miejskiej, należy zachować przynajmniej 2 metry dystansu. Szczególnie ważny jest odstęp od ludzi, którzy kaszla i kichają w przestrzeni publicznej.

Noszenie maseczek bardzo skutecznie zmniejsza emisję wszelkich drobnoustrojów. W wydychanym powietrzu jest najwięcej mikroorganizmów, a zakryta twarz i usta kilkukrotnie zmniejszają ryzyko rozprzestrzeniania COVID-19.

Stosowanie się do zasady DDM może pomóc restauracjom, ponieważ rząd złagodziłby panujący reżim sanitarny. Gastronomia w Polsce mogłaby dzięki temu odetchnąć i dalej prowadzić swoją działalność.

Dokładnie przez 7 dni piła sok z buraka, wszystkie zmiany zapisywała. Po tygodniu wyznała szokującą prawdęDokładnie przez 7 dni piła sok z buraka, wszystkie zmiany zapisywała. Po tygodniu wyznała szokującą prawdęCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Pieniądze może i będziesz miał, ale z nich nie skorzystasz. Szykują się ogromne problemy z nowymi monetami
  2. Za 68 dni ogromne zmiany dla tysięcy rolników. Powód do radości czy smutku?
  3. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach
  4. Znacznie bardziej aromatyczne i soczyste niż zwykłe, poznaj smak kotletów paryskich. Banalne w wykonaniu, sekret tkwi w panierce
  5. Ciasto jak z bajki, chatka puchatka z miejsca skradnie wasze serca. Nie próbujcie się jej oprzeć
  6. Policjantka stanęła na drodze protestujących. Nagle zrobiła coś, czego nie spodziewał się absolutnie nikt
  7. Dotarliśmy do kobiety zrzuconej ze schodów kościoła na proteście. Jej relacja oburza, doszło do niewyobrażalnych scen

Źródło: lelum.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł