Koronawirus pochodzi z chińskiej zupy?YouTube.com

Nadeszła zaskakująca wiadomość z Wuhan, są zdjęcia. Fani uwielbianego przysmaku oniemieli, już wiadomo skąd mógł wziąć się koronawirus

Niestety, koronawirus dotarł z Chin do Europy. Najnowsze doniesienia o kolejnych przypadkach zachorowań są coraz bardziej niepokojące. Tymczasem ujawniono, skąd mógł wziąć się wirus. Wiadomość sprawia, że fanom uwielbianego przysmaku odebrało mowę.

Skąd wziął się koronawirus z Wuhan? Internet obiegają niepojęte zdjęcia. Zdaniem wielu naukowców żródłem zabójczej zarazy jest niezwykle popularne w tej części świata danie. Słynie z niego chińskie miasto Wuhan, gdzie zetknięto się z pierwszym przypadkiem zakażenia.

Wreszcie wiadomo, ogromne zaskoczenie. Mięso na rosół wrzucać na gorącą czy zimną wodę?Wreszcie wiadomo, ogromne zaskoczenie. Mięso na rosół wrzucać na gorącą czy zimną wodę?Czytaj dalej

Koronawirus z Wuhan jest śmiertelnie niebezpieczny

W związku z zagrożeniem wynikającym z rozprzestrzeniania się zarazy polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało specjalny komunikat. Zawiera on apel, aby śledzić najnowsze doniesienia nt. koronawirusa.

- MSZ apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjeździe w region Azji, w szczególności Azji Południowo-Wschodniej. Najbardziej aktualne i wiarygodne komunikaty można znaleźć na stronach Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Rekomendujemy także obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów oraz linii lotniczych, które podejmują własne działania prewencyjne - czytamy w komunikacie MSZ.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandal większy niż mysi ogon w cheesburgerze i usmażony ludzki ząb we frytkach z McDonald's. Nie mieści się w głowie

2. Nie musisz kupować nowego. Prosty sposób na otwarcie „jednorazowego” młynka do pieprzu

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje już 56 osób, a liczba zakażonych na świecie przekroczyła już 2 000 ludzi. Lekarze jednak usiłują uspokajać ludzi, że ryzyko wybuchu epidemii w Europie nie jest zbyt duże.

Zdaniem naukowców źródłem zakażenia koronawirusa może być mięso, które pochodzi z tak zwanego "żywego" targu. Mieści się on w Wuhan, gdzie sprzedawane są egzotyczne przysmaki. Między innymi nietoperze, węże, krokodyle, szczeniaki wilków, a nawet szczury. W związku z rozprzestrzenieniem się wirusa lokalne władze podjęły już decyzję o zamknięciu targowiska. Eksperci alarmują, że koronawirus może być przenoszony przez nietoperze owocowe. Należy on bowiem do flory bakteryjnej tych zwierząt. W chińskim Wuhan są one jednym z największych przysmaków. Są podstawowym składnikiem uwielbianej tam zupy. Do internetu trafiły odbierające mowę zdjęcia z jej konsumpcji.

Najlepsze newsy:

  1. Rosja podjęła zaskakującą decyzję nt. granic. Wszystko przez groźnego wirusa z Chin
  2. Oddała 20-miesięczne dziecko do okna życia. Policja zidentyfikowała kobietę
  3. Dowiesz się co ci grozi i nigdy nie umyjesz kurczaka przed gotowaniem. Mylili się wszyscy
  4. Masz podobną szufladę pod piekarnikiem? Jej znaczenie jest inne niż wszyscy myśleli
  5. Jest afera, wyszło na jaw. Jajka, olej, smalec i ryba które kupował każdy Polak zawierały zakazane substancje
  6. Z mięsa wypływa biała maź podczas smażenia? Gdy się dowiesz czym jest, od razu przejdzie ci ochota na jedzenie

Koronawirus wziął się z chińskiego przysmaku?

Źródło: Radiozet.pl

Następny artykuł