Kotlety i tłuczek do mięsaPixabay / webandi

Spójrz na swój tłuczek do mięsa. Ujawniamy do czego służy druga strona, niemal nikt nie znał zastosowania

Kotlety najlepiej smakują, wówczas gdy je ubijemy. Zazwyczaj wykorzystujemy podczas tego zadania niezawodny tłuczek. Okazuje się, że jego płaska strona również służy do rozbijania mięsa. Doskonale sprawdza się w przypadku twardszych sztuk.

Nie da się ukryć, że kotlety schabowe nie byłyby takie same, gdybyśmy nie ubili ich przy pomocy tłuczka. Zazwyczaj korzystamy z kratkowanej strony, a na drugą w ogóle nie zwracamy uwagi. Warto jej również używać.

Wskazano 3 najzdrowsze produkty świata. Niedowierzanie, ale nie ma wśród nich ogórków kiszonych ani burakówWskazano 3 najzdrowsze produkty świata. Niedowierzanie, ale nie ma wśród nich ogórków kiszonych ani burakówCzytaj dalej

Jak odpowiednio ubijać mięso na kotlety?

Kotlety są propozycją obiadową, która potrafi być niezwykle smakowita. W przypadku schabu, drobiu lub steków często sięgamy po tłuczek i właśnie przy jego pomocy ubijamy mięso. Używamy wówczas kratkowanej strony. Płaska część tłuczka przyda się w przypadku innych mięs.

Kotlety to nie jedyne mięsne danie, w którym wykorzystujemy tłuczek. Płaska strona tego narzędzia kuchennego znakomicie sprawdza się w przypadku karkówki i wołowiny, które twardnieją podczas obróbki cieplnej.

Drobiowe kotlety również możemy potraktować płaską stroną tłuczka, jednak w takiej sytuacji warto zrobić to delikatnie. Każdy smakosz lubującym się w domowych mięsnych specjałach powinien wykorzystać chociaż raz zapomnianą stronę popularnego narzędzia kuchennego.

Kotlety możemy przygotować z najróżniejszych mięs. Nie bez powodu tłuczek posiada dwie różnie ukształtowane strony. Za ich sprawą nasze dania będą wywoływały zachwyt wśród domowników. Wystarczy zwracać uwagę na to, której strony tłuczka używamy do danego gatunku mięsa.

Dzisiaj grzeje:

  1. Miękkie, soczyste i jednocześnie wyraziste w smaku schabowe. Sprytna sztuczka polega na posmarowaniu schabu uwielbianą przyprawą
  2. Od wtorku całkowity lockdown, ludzie nie mogą wyjść z domu. Kolejny kraj podjął trudną decyzję
  3. Podbijające kubki smakowe masło w sklepie Gessler kosztuje 120 zł za 200 gram. Cennik produktów u gwiazdy zaskakuje

Kotlety jeszcze nigdy nie były tak pyszne

Nie da się ukryć, że tego typu zastosowanie nie jest zbyt oczywiste. W związku z tym warto podzielić się nim z bliskimi, którzy szczycą się swoimi kulinarnymi osiągnięciami. Ich kotlety z pewnością zyskają na delikatności.

Niejednokrotnie podczas spotkań towarzyskich temat schodzi na gotowanie. Wówczas każdy dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi sztuki kulinarnej. Przedstawiamy między innymi przepisy na smakowite kotlety. Informacja o zastosowaniu drugiej strony tłuczka może okazać się nie lada zaskoczeniem.

Oczywiście nie każdy tłuczek ma płaską końcówkę. Niektóre z nich zakończone są czymś na wzór siekierki, która może przydać się do odcinania chrząstek, żył, ścięgien i kości. Mięso bez ich dodatku z pewnością będzie o wiele bardziej smakowite.

Bez wątpienia kotlety z odpowiednim wykorzystaniem tłuczka będą o wiele bardziej pyszne i przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym spośród smakoszy, którzy z miłą chęcią poproszą o dokładkę. Wypróbujcie ten sposób w praktyce i napiszcie jak się sprawdził.

Niewyobrażalne, rząd zaplanował aż pół tygodnia z zakazem handlu. Nie zrobisz zakupów spożywczych przez kilka dni, jest dataNiewyobrażalne, rząd zaplanował aż pół tygodnia z zakazem handlu. Nie zrobisz zakupów spożywczych przez kilka dni, jest dataCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Ukryte ofiary epidemii koronawirusa. Nie zobaczymy ich w dobowych statystykach, umierają pozostawieni bez pomocy
  2. Każdy pamięta utwór z filmu "Niekończąca się opowieść". Wiemy jak wygląda Limahl i z czym powraca na scenę po latach
  3. Dodajesz imbir do herbaty? Cudownie, wzmacniasz pracę ważnego narządu
  4. Używasz folii aluminiowej do pieczenia albo pakowania jedzenia? Popełniasz nieodwracalny w skutkach błąd
  5. 3 tricki i porada Gessler sprawią, że sałatka jarzynowa będzie jeszcze lepsza w smaku. Nie przestaniesz jej jeść
  6. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał
  7. Policja ścigała ciągnik napakowany ludźmi. Nie do wiary, kim był jeden z nich

Źródło: Życie Polska

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł