Kotlety mielone z więzienia
Facebook / Posiłki w więzieniach

Wyciekły zdjęcia obiadów z polskich więzień. Dietetycy dbają o osadzonych, koszt 1 posiłku nie jest tajemnicą

Mało kto spodziewałby się, że w więzieniu można liczyć na dobre jedzenie, a jednak serwowane są w nich takie kultowe dania jak kotlety mielone ze smakowitymi dodatkami. Nieczęsto można natknąć się na zdjęcia pokazujące posiłki oraz informacje dotyczące tego jak karmieni są osadzeni w zakładach karnych. Już teraz możesz przekonać się na własne oczy co jedzą skazańcy. Cena jednego posiłku może zaskoczyć wiele osób.

Nie da się ukryć, że pobyt w więzieniu to jeden z najczarniejszych scenariuszy jaki można sobie wyobrazić. Ograniczenie wolności, izolacja od świata zewnętrznego i pobyt w otoczeniu osób, które zostały skazane za najróżniejsze przewinienia to z pewnością czynniki, które w znacznym stopniu utrudniają skuteczną resocjalizację. Warto jednak na moment pochylić się nad kwestią serwowanych tam posiłków. Okazuje się, że w jadłospisie możemy natknąć się nawet na kotlety mielone.

Ewa i Marcin kupili w Lidlu urządzenie do kawy za 499 zł. Rozpakowali i zatkało ich, kolosalna pomyłkaEwa i Marcin kupili w Lidlu urządzenie do kawy za 499 zł. Rozpakowali i zatkało ich, kolosalna pomyłkaCzytaj dalej

Kotlety mielone i inne dania serwowane w więzieniach

Życie za kratkami rządzi się swoimi prawami i dla wielu osób owiane jest dozą tajemnicy. Niekiedy pewne informacje dotyczące realiów osadzonych przedostają się poza mury więzienne. Z pewnością wiele osób założyłoby, że w trakcie odbywania wyroku można zapomnieć o takich frykasach jak kotlety mielone. Jednak zdjęcia mówią same za siebie.

Zgodnie z informacjami podanymi na Facebooku strony Posiłki w więzieniach, za odpowiednie wyżywienie więźniów odpowiadają lekarze dietetycy. To właśnie dzięki nim na talerzach osadzonych pojawiają się niekiedy kotlety mielone. Przykładowo w Zakładzie Karnym we Wronkach więźniowie mają do dyspozycji dietę podstawową, lekkostrawną, dla chorujących na cukrzycę oraz dietę indywidualną. Ciężko uwierzyć w to, ile kosztuje jeden posiłek.

Dzisiaj grzeje:

  1. Stało się, Biedronka musiała podjąć kluczową decyzję. Ogromna zmiana godzin otwarcia, klienci przecierają oczy
  2. Już niedługo nowy system obserwujący na polskiej autostradzie. Twojej tablicy rejestracyjnej nie spuszczą z oka

Cena więziennego posiłku może zaskoczyć wiele osób

- Całodzienne wyżywienie jednego więźnia kosztuje 4,80 zł. Na jedzenie dla nieletnich osadzonych służba więzienna przeznacza o 40 groszy więcej. Stawka rośnie do 5,70 zł, jeśli lekarz zaleci specjalną dietę. Na lepsze wyżywienie mogą liczyć więźniowie chorzy na cukrzycę, na których posiłki wydaje się 6,80 zł dziennie - można wyczytać we wpisie zamieszczonym na Facebooku przez stronę Posiłki w więzieniach.

Mając na uwadze powyższe informacje można założyć, że koszt jednego posiłku wynosi średnio 1,60 zł. Kwota ta może wydawać się niewielka, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku masowego przygotowywania posiłków ich kosz jest o wiele niższy. Jadłospisy w więzieniach zwykle powtarzają się co 10 dni. W związku z tym kotlety mielone w niektórych zakładach karnych nie są taką rzadkością. Niektórzy stwierdziliby pewnie, że więźniowie nie zasługują na tego typu "luksusy". Należy jednak pamiętać o tym, że osadzeni trafiają do więzienia z najróżniejszych powodów i nie można odbierać im prawa do zdrowej diety. Ponadto odpowiednie warunki i ludzkie traktowanie są czynnikami, które mogą sprzyjać procesowi resocjalizacji.

Kotlety mielone i inne więzienne potrawy

(Facebook / Posiłki w więzieniach)

Najlepsze newsy:

  1. Sądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki oczu błagających o pomoc
  2. Dramat koło Częstochowy, wielu rannych. Wiadomości obiegły polskie media
  3. Wysyp ogromnych grzybów, rekordowy ważył 1,5 kg. Wskazujemy miejsca
  4. Surówka w kilka minut z ogórków kiszonych, wystarczą tylko 2 składniki. Wyborny dodatek podkreśli smak mięsa
  5. Chcesz poprawić kondycję storczyków? Zagotuj wodę i dodaj do niej produkt, który na pewno masz w kuchni
  6. Adam Małysz ma koronawirusa. Wiemy, co dzieje się z żoną skoczka, jest gotowa na poświęcenie

Źródło: Facebook / Posiłki w więzieniach

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł