Kotlety mielone i często popełniany błądPixabay / congerdesign

Zastanawiasz się jak mrozić kotlety schabowe i mielone? Wszyscy zapominają o 1 czynności, jest kluczowa, by nie narazić swojego zdrowia

Kotlety mielone i schabowe niejednokrotnie wprawiały nas z nie lada zachwyt. Czasami chcąc je zachować na dłużej, decydujemy się na ich zamrożenie. Okazuje się, że niektórzy zapominają wcześniej ochłodzić mięsne przysmaki do temperatury pokojowej. Warto o tym pamiętać.

Smakowite kotlety mielone są uwielbianym przysmakiem naszej rodzimej kuchni. Niekiedy po obiedzie zostaje nam trochę pyszności. Wówczas intuicja podpowiada nam, by je zamrozić. Każdy, kto podejmuje się takiej czynności, powinien wiedzieć jak robić to w prawidłowy sposób.

Aromat sałatki poznańskiej w Wigilię będzie roznosił się po wielu polskich domach. Gessler wyjawiła najlepszy przepisAromat sałatki poznańskiej w Wigilię będzie roznosił się po wielu polskich domach. Gessler wyjawiła najlepszy przepisCzytaj dalej

Mrożone kotlety mielone - jak zrobić to dobrze?

Nie da się ukryć, że kotlety mielone najlepiej smakują, kiedy są świeże. Po zamrożeniu mięso traci na elastyczności i delikatnej konsystencji. Jednak czasami nie mamy wyjścia, a zamrożenie jedzenia uchroni nas przed jego wyrzucaniem.

Kotlety mielone oraz inne potrawy przed zamrożeniem powinny mieć temperaturę pokojową. Wyższa może doprowadzić do skraplania i powstania na naszych smakołykach tafli lodu. Z pewnością lepiej uniknąć takiego rozczarowania. Co więcej, lodowa pokrywa może negatywnie wpłynąć na jakość naszego jedzenia.

Kiedy już zdecydujemy się zamrozić nasze kotlety mielone, musimy pamiętać o tym, aby zapakować je w woreczki, które są przeznaczone do przechowywania żywności w niskich temperaturach. Na tego typu opakowaniach przeważnie znajduje się odpowiednie oznaczenie.

Kotlety mielone najlepiej mrozić pojedynczo lub podwójnie. Wówczas łatwiej pozbyć się z woreczków nadmiaru powietrza. Dzięki temu mrożenie przebiegnie w prawidłowy sposób, a nasze kotlety mielone nie skleją się ze sobą.

Dzisiaj grzeje:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Zrobimy zakupy spożywcze bez godzin dla seniorów. Decyzja zapadła, przed Świętami czeka nas wspaniała niespodzianka
 3. Martyna Wojciechowska wyjawiła prawdę. "Po tej historii na pewno zmienicie zdanie"
 4. Istnieje banalny sposób na odróżnienie kwaśnych mandarynek. Teraz wybierzesz tylko słodkie

Mrożenie kotletów schabowych i innych smakołyków

Jeżeli chcemy zamrozić nasze kotlety mielone lub inne wyroby mięsne, wówczas musimy pamiętać, że składniki powinny być jak najświeższe. Nie od dziś wiadomo, że w mięsie znajduje się wiele bakterii. Im dłużej czeka ono na swoje przygotowanie, tym więcej ich występuje.

Zamrożenie mięsa sprawia, że bakterie są tylko tymczasowo uśpione i dadzą o sobie znać tuż po rozmrożeniu. W związku z tym pamiętajmy, że jeżeli chcemy w ten sposób zakonserwować żywność, to najlepiej przygotować ją ze świeżych składników.

Woreczki do zamrażania mogą się nam przydać, kiedy zostanie nam zbyt wiele zupy. Wówczas wlewamy ją, tak aby nie dostała się do środka nadmierna ilość powietrza. W przypadku woreczków strunowych zupę układamy płasko w zamrażarce.

Możemy jeszcze zamrozić zioła. Niektórzy smakosze decydują się na zrobienie tego z dodatkiem oliwy. Jednak nie jest to konieczne. Okazuje się, że zioła do naszych dań możemy po prostu wsypać do odpowiedniego woreczka. Wówczas dłużej zachowają swoją świeżość. Nie da się ukryć, że taki sposób konserwowania żywności jest niezwykle użyteczny.

Nie wiesz jak wykorzystać zalegające w lodówce ogórki? Mamy genialny przepis na chrupiące placuszki, szybkie i efektowneNie wiesz jak wykorzystać zalegające w lodówce ogórki? Mamy genialny przepis na chrupiące placuszki, szybkie i efektowneCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Typowe objawy raka kości. Nigdy nie wolno ich bagatelizować
 2. Ma 8 lat i bezdomną rodzinę. Założył biznes, który pomógł jego bliskim
 3. Makłowicz radzi Polakom jak robić placki ziemniaczane. Sekretem jest 1 niebywały składnik, nikt inny go nie używa
 4. Smak wakacji, który zrobisz w kilka chwil. Przepyszne ziemniaki pieczone po grecku, mamy najlepszy przepis
 5. Ideał dla dużych i małych fanów słodkości. Ciasto bez pieczenia Kinder Country wygra z innymi deserami
 6. Dlaczego koty uciekają z domu? Wszystko, co należy wiedzieć, zanim mruczek zniknie bez śladu
 7. Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" mają powody do radości. Fani fantastycznie odpowiedzieli na apel

Źródło: Haps

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł