Kotlety mielone z nietypowym dodatkiemJakub Kossakowski / materiały własne

Elżbieta od lat dolewa 3 łyżki jednego produktu do kotletów mielonych. Jej rodzina jest pewna - są najlepsze pod słońcem

Kotlety mielone wielokrotnie potrafiły wywołać u nas nie lada zachwyt. W każdym domostwie przepis na ten specjał delikatnie się różni. Elżbieta zawsze wzbogaca kotlety mielone o nieoczywisty składnik. Efekt powala na łopatki.

Nie da się ukryć, że kotlety mielone są klasyką polskiej kuchni. Niektórzy nie wyobrażają sobie pyszniejszego obiadu. Okazuje się, że mogą być ona jeszcze lepsze. Wystarczy wzbogacić je o 3 łyżki niepozornego dodatku.

Stało się, dosłownie przed chwilą zostało wycofane. Nie używaj do gotowania ani smażenia pod żadnym pozoremStało się, dosłownie przed chwilą zostało wycofane. Nie używaj do gotowania ani smażenia pod żadnym pozoremCzytaj dalej

Elżbieta i jej kotlety mielone

Wielu smakoszy uwielbia przygotowywać kotlety mielone. Do tego grona zalicza się również Elżbieta. Przez wiele lat dopracowywała recepturę na ten wyborny specjał. Kiedy zdecydowała się urozmaicić kotlety mielone o popularny produkt, nie mogła uwierzyć jak obłędny efekt uzyskała.

Kotlety mielone składają się w znacznej mierze z mięsa. Oprócz niego w ich skład najczęściej wchodzi cebula, jajko i kajzerka namoczona w mleku. Warto jednak skorzystać z triku stosowanego przez Elżbietę. Dzięki niemu nasze kotlety mielone będą o wiele bardziej soczyste.

Dzisiaj grzeje:

  1. Kamila zajrzała do lodówki w Biedronce. Długo stała jak wryta, mogła zrobić tylko jedno
  2. Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystyki
  3. Zapłacił za kiełbasę banknotem 500 zł. Ekspedientka wydała 490 zł reszty, zamarła odkrywając prawdę o banknocie

Smakowite kotlety mielone, które zachwycają smakiem

Elżbieta przygotowując kotlety mielone zawsze dodaje do mięsa zimną wodę. Właśnie ona sprawia, że klasyczna potrawa staje się niezapomnianym specjałem godnym najlepszych szefów kuchni. Na pół kilograma mięsa przypadają 3 łyżki wody. Warto wykorzystać ten sposób. Domownicy nie będą mogli się oprzeć i z pewnością poproszą o solidną dokładkę.

Są w każdym Lidlu i Biedronce. Uważajcie, eksperci biją na alarm, ważne ostrzeżenieSą w każdym Lidlu i Biedronce. Uważajcie, eksperci biją na alarm, ważne ostrzeżenieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Zakazem objęli nie tylko kominki. Za koszenie trawy i grilla też możesz zapłacić mandat aż 5 tys. zł
  2. Lekarze apelują do rządu. Domagają się pilnych zmian w strategii walki z koronawirusem, o co chodzi?
  3. Sok z buraka wspaniale wzmacnia organizm. Niweluje całą listę zagrożeń, Tomasz pokazał, jak go zrobić
  4. Karolina Szostak "niknie w oczach". Sama skóra i kości, jest na kontrowersyjnej diecie
  5. 7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat
  6. Od 15 października kolejne podarunki od ZUS. Tysiące Polaków załapie się na mniejsze składki

Źródło: Ofemin

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł