Kotlety schabowe już nie są najpopularniejszym jedzeniem w PolscePixabay.com

Tysiące Polaków przed momentem zamówiło za 25 zł nowe "narodowe danie". Nie są nim schabowe

Kotlety schabowe nie są już potrawą pierwszego wyboru przez Polaków. Starsi ludzi mogą się mocno zdziwić. Wydawałoby się, że nie ma nic lepszego niż soczysty "schaboszczak" z ziemniaczkami z koperkiem i mizerią. Okazuje się jednak, że wielu rodakom danie się już przejadło, a prym wiedzie zupełnie inny przysmak.

Kotlety schabowe są ulubionym daniem Roksany Węgiel i wielu Polaków mających kubki smakowe o tradycyjnym zabarwieniu. Jednak obecnie najczęściej w Polsce zamawiane jest inne jedzenie. Z nowym "daniem narodowym" przegrywają nawet fasto foody z McDoanld'sa oraz kebaby.

Biedronka oszukała wszystkich? Przed chwilą policja pilnie wkroczyła do sklepu, Polacy będą wściekliBiedronka oszukała wszystkich? Przed chwilą policja pilnie wkroczyła do sklepu, Polacy będą wściekliCzytaj dalej

Kotlety schabowe muszą ustąpić pierwszeństwa innej potrawie?

Moda lubi wracać, a klasyczny schabowy nigdy się nie znudzi. Choć obecnie nie jest już zbyt często jadany, to prawdopodobnie sentyment wróci. Na razie jednak rekordy popularności zamówień w restauracjach bije zupełnie inny przysmak, który Polacy nadzwyczaj pokochali.

Okazuje się też, że mieszkańcy naszego kraju coraz częściej zamawiają jedzenie na dowóz do domu. Robi tak już 25 milionów rodaków, co przekłada się na 86% użytkowników internetu.

Dzisiaj grzeje: 1. 20 produktów, które powoli uśmiercają cię każdego dnia. Lista ścina z nóg

2. Wyjął 3 najtańsze składniki i ugotował w 4 minuty, efekt? Nieziemski obiad

- Sam rynek zamówień online to prawie 0,9 mld zł i rośnie w tempie nawet 50 proc. rocznie. Polacy pokochali jedzenie na wynos. Z danych platformy wynika, że obecnie aż 86 proc. użytkowników internetu deklaruje, że zamawia jedzenie do domu lub miejsca pracy - podał pizzaportal.pl

Potrawą, która popularnością przebija ostatnio kotlety schabowe, kebaby, frytki i hamburgery jest: pizza. Jest najczęściej zamawianym jedzeniem przez internet. Największą popularność smakołyk ten cieszy się wśród osób młodych oraz rodzin posiadających dzieci.

Średni koszt jednej pizzy to około 25 złotych. Polacy coraz częściej sięgają po placki z egzotycznymi dodatkami. Na przykład z owocami morzami. Dużym wzięciem jednak niezmiennie cieszy się klasyczna margarita czy pizze z typowymi dodatkami takimi jak szynka, kurczak, oliwki, papryka, pieczarki, kukurydza czy cebula.

Najlepsze newsy:

  1. Policja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobie
  2. Przez przypadek ujawniono ukrywany przed wszystkimi przepis na panierkę z KFC. Podajemy recepturę
  3. Ludzie spod kilku znaków zodiaku są mistrzami patelni. 1 z nich ma szczególny talent, zmysły orbitują
  4. Dowiesz się do czego możesz wykorzystać mięso z rosołu i zaniemówisz. Odkryjesz, że mało wiesz o gotowaniu
  5. Gdy skończyła 18 lat, jadła tylko po trzy jabłka dziennie prawie przez rok. Jej wygląd powala

Źródło: next.gazeta.pl

Następny artykuł