Kotlet shabowywikipedia.org

Nie potrzebujesz nawet schabu. Przypominamy sprytne triki z PRL-u na najtańsze "kotlety schabowe"

Kotlety schabowe, kto potrafi się im oprzeć? Zdarzają się chwile, w których w lodówce niestety brakuje schabu. Albo w sklepie cały został wykupiony. Co wtedy? Radzimy jak sobie z tym poradzić.

Kotlety schabowe w czasach PRL'u były przysmakiem. Nie każdy mógł sobie na nie pozwolić, więc wymyślano wiele substytutów. Oto kilka sposobów z tamtych czasów, aby poradzić sobie z brakiem schabu.

Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wieleJakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wieleCzytaj dalej

Kotlety schabowe w czasie kryzysu

Dawniej schab był drogi, a jego jakość nie była adekwatna do ceny. Dlatego ludzie musieli sobie radzić na własne sposoby. Trzeba przyznać, że pomysłowości im nie brakowało. Bo co zrobić, kiedy mięsa na kotlety było niewiele? Na ten problem z pomocą przychodziła duża ilość panierki. Maskowała braki w mięsie, a dzięki wysmażeniu i przyprawom nie smakowała źle.

Dzisiaj grzeje: 1. Piecze się tylko 30 minut. Domowy chlebek z chrupiącą skórką, w środku miękki jak aksamit

2. W sieci pojawił się film z włoskiego szpitala, pokazuje tragedię. "To nie chaos, a piekło"

Kiedy schab nie był w ogóle dostępny w bardziej luksusowych miejscach zastępowano go karkówką. Jednak jej cena i jakość (mięso było bardzo żylaste i tłuste) sprawiały, że trzeba było je ubijać bardzo cienko. Brak jajek w tamtych czasach był również uciążliwy. Kucharze korzystali wtedy z mleka, którego nigdy nie brakowało.

W najbardziej budżetowej wersji mięso zastępowała mortadela. Wędlina ta, z uwagi na dużą zawartość soli, smakowała dobrze, a cienko krojona w fakturze przypominała smażony schab. Wbrew pozorom, wykorzystywano ją nie tylko w kuchniach naszych mam, lecz równiez w barach mlecznych czy gorszych restauracjach.

Najlepsze newsy:

  1. Zachodnia Polska: 4-latek zarażony koronawirusem, babcia zataiła najważniejszą informację. Podjęto dramatyczną decyzję
  2. Córka i ciężarna żona ministra środowiska mają koronawirusa. Wiadomo, w jakim są stanie
  3. Przepis na zniewalający galaretkowiec. Najszybciej robione ciasto jeszcze z PRL-u
  4. Ręce opadają do samej ziemi. Polacy już zaczęli wyrzucać zapasy jedzenia
  5. Zjesz kawałek i obniżysz ciśnienie bez leków. Mało znane domowe sposoby
  6. Nowe doniesienia. Koronawirus może utrzymywać się na przedmiotach znacznie dłużej, niż myśleliśmy

Źródło: kuchnia.wp.pl

Następny artykuł