Koty w ogrodziePixabay / Kathryn19

Koty niszczą twoje grządki? Wiemy, jak nieinwazyjnie rozwiązać problem

Niekiedy zdarza się tak, że szwendające koty zapuszczają się do naszego ogrodu. Te urocze zwierzaki znane są ze swoich psot. Niestety ich harce mogą sprawić, że nasze grządki mogą być doszczętnie zniszczone. Pielęgnowane ogórki i pomidory trzeba w jakiś sposób ochronić. Na szczęście istnieją sposoby na to, by odgonić koty nie robiąc im krzywdy.

Nie da się ukryć, że koty są uwielbianymi zwierzętami domowymi. Nawet w takich warunkach możemy przekonać się, że ich ciekawość czasami doprowadza do pewnych strat. Nie inaczej jest wówczas, gdy nasz ogród stanie się ich placem zabaw. Jak możemy odstraszyć te zwierzaki?

Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacjaPilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacjaCzytaj dalej

Koty i ich uciążliwe psoty

Koty to ciekawskie drapieżniki, które lubią eksplorować otoczenie. To właśnie sprawia, że często ich aktywność generuje pewne zniszczenia. W warunkach domowych dosyć łatwo im zapobiec. Jednak, kiedy nieznane nam koty zapuszczają się do ogrodu, wówczas możemy spodziewać się, że nasze rośliny zostaną doszczętnie zniszczone. Prawdopodobnie nikt nie chciałby wyrządzić krzywdy tym psotliwym zwierzakom podczas ich przeganiania. Już teraz możesz przekonać się co je odstraszy.

Dzisiaj grzeje:

  1. Kupowany w Lidlu, Biedronce, Auchan i innych napój wywołuje ogromne zmiany w organizmie. Co się dzieje 60 minut po jego spożyciu?
  2. Duda w końcu wyjawił, co dla bezdzietnych osób po 26 roku życia. Zadowoleni?

Jak przegonić koty z ogrodu?

Przeganiając koty warto zwrócić uwagę na to jakich zapachów nie lubią. Okazuje się, że nawet ocet może odstraszyć nieproszonych gości. Zwierzaki nie lubią jego aromatu, w związku z tym wystarczy, że nasączysz nim kilka ścierek i porozkładasz je w ogrodzie. Dzięki temu koty będą trzymały się z dala od naszych grządek.

Warto również zwrócić uwagę na to, że koty nie znoszą również zapachu rośliny noszącej nazwę ruta zwyczajna. Jest ona bardzo łatwa w uprawie. Wystarczy posadzić ją w różnych miejscach w ogrodzie, a koty przestaną być problemem.

Najlepsze newsy:

  1. GW: Nie tylko biskup Edward Janiak miał kryć księdza pedofila. Padło nazwisko, doszło do prawdziwego dramatu
  2. Dramatyczne sceny w Zielonej Górze. Sprawą zajęła się policja. Tragedia, która nie mieści się w głowie
  3. Lasy Państwowe wprowadziły 4 obostrzenia. Niebywale ważny komunikat dla wszystkich grzybiarzy
  4. Obłędne kotlety lepsze niż schabowy i mielony. Rodzina od razu poprosi o dokładkę, hit gwarantowany
  5. Kapitalna wiadomość z 1 nadleśnictwa. Całe morze kurek zalało ściółkę leśną, wiadomo, gdzie w Polsce znajduje się kurkowy raj
  6. Mateusz Borek stracił kolejną pracę. "Nie wszystko zależy ode mnie"

Źródło: poradnikogrodniczy.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł