Kubki jak za dawnych lat.Twitter Nostalgia @lata8290

Mleko, rozwodniony kisiel? Nie, z kultowych kubków najlepiej smakował ponadczasowy napój

Wspomnienia mogą przybierać najróżniejsze formy. Niekiedy nawet kubki wywołują nostalgię. Na widok niektórych przedmiotów w naszych myślach pojawiają się smaki sprzed lat. Nie inaczej jest w przypadku tych kubków. Z czym najbardziej się Wam kojarzą?

Kubki ze zdjęcia pamięta najprawdopodobniej każdy, kto doświadczył okresu PRL-u i wczesnych lat 90. Były one nieodłącznym elementem zaopatrzenia stołówek i barów mlecznych. Serwowane były w nich różne napoje, a nawet desery. Jednak jeden z nich stanowczo wyróżniał się spośród pozostałych.

Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotuPrzecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotuCzytaj dalej

Kubki sprzed lat wywołują nostalgię

Nie da się ukryć, że naczynia są ważnym elementem każdej kuchni. Kubki również się do nich zaliczają, a ich niektóre typy pobudzają nas do oddaniu się wspomnieniom. Tak właśnie jest w przypadku tych, które możemy zobaczyć na zdjęciu. W ich wnętrzu skrywały się smakołyki dziecięcych lat.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ze łzami w oczach wystawił astronomiczny paragon klientowi. Głos załamał się pracownikowi restauracji widząc sumę na rachunku
  2. Fundusz Medyczny nie powstanie? Komisja Zdrowia nie będzie go rozpatrywać

Czym były wypełnione te charakterystyczne kubki?

Często w takich naczyniach mogliśmy natknąć się na nieco zbyt rozwodniony kisiel. Dziś z pewnością nie wzbudzałby on zachwytów i mógłby spotkać się z pogardą. Jednak kiedyś wypełnione nim kubki bardzo szybko świeciły pustkami, ponieważ nie było zbyt wielu alternatyw. Niektórzy z nostalgią wspominają podawane w nich gorące mleko z kożuchem. Jeden z napojów był absolutnie bezkonkurencyjny. O czym mowa?

Oczywiście zdaniem wielu osób kubki jak ze zdjęcia najbardziej kojarzą się ze smakowitym kompotem, kóry przed laty był najbardziej fantastycznym słodkim napojem jaki można było sobie wyobrazić. Niezależnie od tego, czy był on podawany na koloniach, w przedszkolu, szkole, czy w domu zawsze szybko znikał i każdy chętnie sięgał po dolewkę. Internauci niemal jednomyślnie wskazują kompot jako produkt, którym przeważnie były wypełnione takie kubki. Z czym Tobie się kojarzą?

Najlepsze newsy:

  1. TVN traci jedną z największych gwiazd. Znana dziennikarka odchodzi, zaskakująca decyzja już zapadła
  2. Znamy dokładne wyniki wyborów z Zakopanego. Było o włos
  3. Starła rzodkiewkę i ogórka, a potem dodała ostateczny składnik. Wyszła nieziemsko pyszna surówka, wygrywa prostotą
  4. Bardzo wielu ludzi przed wyjściem z domu zostawia w ogródku łyżeczkę cukru. Wiesz dlaczego?
  5. Ukąsił cię komar? Wypróbuj niezawodny sposób naszych babć, pieczenie i swędzenie zniknie w mig
  6. Justyna Żyła oburzona wynikiem wyborów. Skierowała pod adresem Andrzeja Dudy kilka ostrych słów (FOTO)

Źródła: Twitter Nostalgia @lata8290

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł