Kucharka proboszcza wywołała oburzenie wiernychWikipedia / Scots / CC BY-SA 3.0 pl

Karygodne zachowanie kucharki i proboszcza rozgniewało wiernych. Napisali do biskupa, jednak nie przewidzieli reakcji

Nie da się ukryć, że kucharka na plebanii jest istotną personą. Przeważnie kojarzy nam się z osobą, która odpowiada za doglądania włości proboszcza. Mało kto spodziewałby się, że niepozorna kucharka może komuś zajść za skórę. Tak własnie stało się w jednych z polskich parafii. Wierni wystosowali pismo do biskupa. Do czego doszło?

Kucharka przeważnie zajmuje się przyrządzaniem smakowitych potraw. Nie inaczej jest w przypadku tych, które swój kunszt wykorzystują w kuchniach znajdujących się na plebaniach. W tym przypadku jej rola wygląda zupełnie inaczej. Wierni parafii w Lubli nie mogli tego znieść i postanowili działać.

IMGW pilnie alarmuje o niebezpieczeństwie, burze i upały w całej Polsce. Stanowczo odradzają picia 1 rzeczyIMGW pilnie alarmuje o niebezpieczeństwie, burze i upały w całej Polsce. Stanowczo odradzają picia 1 rzeczyCzytaj dalej

Kucharka proboszcza wywołała oburzenie

Niejedna kucharka doskonale odnajduje się w pracy na plebanii. Jednak ta zatrudniana przez proboszcza zarządzającego parafią pw. św. Mikołaja w Lubli zaczęła znacząco wychodzić poza zajęcia związane z kulinariami. Wierni nie kryją swojego zbulwersowania. Wszystko dlatego, że kucharka zaczęła zajmować się sprawami związanymi z funkcjonowaniem parafii. Zgodnie z doniesieniami portalu Nowiny24, proboszcz ma coraz mniej do powiedzenia.

Kucharka sprawiła, że kościelny odszedł z plebanii. Najprawdopodobniej o tej decyzji zawarzyły trudności we współpracy. Kucharka doprowadziła do zwolnienia organisty, którego oskarżyła o kradzież opłatków bożonarodzeniowych. Wierni wspominają również o upokorzeniu jakiego doznał z jej rąk dziewięcioletni chłopiec. Zgodnie z ich relacją kucharka wytarmosiła dziecko przed ołtarzem. Chłopiec od tamtego momentu unikał kościoła. Proboszcz nic sobie nie robił z takich doniesień i unikał rozmów z wiernymi lub stosował się do zaleceń gospodyni. Parafianie zgłosili się do biskupa.

Dzisiaj grzeje:

  1. Barbara Kurdej-Szatan w bikini pokazała ogromny brzuch. Fanki zaniepokojone, widzą niebezpieczeństwo
  2. Wyjął 100 zł i chciał zapłacić za zakupy. Kasjerka spojrzała na banknot i zamarła, od razu wezwała policję
  3. Finowie twierdzą, że wynaleźli lek na kaca. Badanie może być przełomowe

Wierni poinformowali biskupa o tym, jak zachowuje się kucharka

Część wiernych miała zdecydowanie dość tego w jaki sposób zachowuje się kucharka. Wobec bierności proboszcza zdecydowali się na zgłoszenie sprawy wyżej. Napisali pismo do biskupa. Nie spodziewali się jednak, że hierarcha zareaguje w taki sposób.

- My niżej podpisani mieszkańcy Parafii w Lubli, składamy prośbę o usunięcia Pani Janiny z pełnienia funkcji kucharki księdza proboszcza. Rok w rok dochodzi do spięć między Nią, a rodzicami dzieci komunijnych. Ksiądz proboszcz nie ma żadnej kontroli nad swoją podwładną, co więcej - wielokrotnie został przez nią publicznie upokorzony - można przeczytać w piśmie podpisanym przez blisko 400 wiernych, przytaczanym przez portal Nowiny24. Obok takich słów ciężko przejść obojętnie. Większość osób stwierdziłaby, że kucharka może pożegnać się z posadą. Jak zareagował biskup?

Wierni nie mogli uwierzyć, kiedy, rzeszowski biskup postanowił, że kucharka zostaje na plebanii. Ich starania nie przyniosły żadnych rezultatów. Parafianie nie zamierzają się jednak poddawać i planują dalej interweniować w sprawie uciążliwej kucharki.

Mało kto się spodziewał, Lidl właśnie potwierdził niesamowitą wiadomość. Wszyscy klienci doceniąMało kto się spodziewał, Lidl właśnie potwierdził niesamowitą wiadomość. Wszyscy klienci doceniąCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. "Zmarła kobieta, popełniła samobójstwo". Dotkliwe słowa o prowadzącej "Pytanie na śniadanie"
  2. Wielka afera nad polskim morzem. Konsekwencje mogą być druzgocące. Wszyscy umywają ręce
  3. Ciasto na wyjątkowo gorące dni, bez pieczenia. Ekspresowy śmietanowiec na zimno zrobi furorę w twoim domu
  4. Potraktowali ją fatalnie, Kasia na długo zapamięta ich wesele. Para młoda powinna się wstydzić
  5. Kluczowy dla wszystkich komunikat z Lidla z ostatnich chwil
  6. Córka Jarosława Bieniuka i Anny Przybylskiej wygląda jak prawdziwa modelka. Aż trudno uwierzyć, ile ma lat (FOTO)

Źródło: Nowiny24


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł