Najmłodszy kucharz na świecie
instagram/@ilirian_cooks

Najmłodszy kucharz na świecie

Aż ciężko uwierzyć, ile lat ma najmłodszy kucharz na świecie, którego nagrania biją rekordy popularności w Internecie. Ilirian Kameraj ma zaledwie 3 lata, jednak już teraz pokazuje swoje doskonałe umiejętności kulinarne. Filmiki z jego udziałem okraszone są dodatkowo dużą dawką humoru, dlatego każdy tak bardzo go lubi.

Najmłodszy kucharz, który swoje kuchenne zmagania prezentuje na platformie TikTok, urodził się w Nowym Jorku, gdzie jego mama pracuje jako instruktorka w szkole gotowania dla najmłodszych dzieci. Mimo bardzo młodego wieku Ilirian jest bardzo pewny siebie w kuchni.

Mama chłopca chciała, aby jej syn dzielił jej pasję do gotowania, dlatego od najmłodszych lat próbuje uczyć go wszelakich kuchennych umiejętności. Jego historia rozpoczęła się, gdy mama wrzuciła do Internetu nagranie, jak razem piekli babeczki. Umiejętności malca, jakie zaprezentował podczas rozbijania jajek, sprawiły, że przyjaciele rodziny zapragnęli zobaczyć go w jego własnym "show".

Kucharz, który ma tylko 3 lata

Gdy prośba została spełniona i Ilirian udostępnił nagranie z przygotowywania całego pieczonego kurczaka, ciężko było uwierzyć w wynik. Po miesiącu nagranie odtworzono aż 1.5 miliona razy, a konto na TikToku obserwuje już 346 tysięcy internautów.

Pomimo młodego wieku, chłopiec potrafi przygotowywać wiele potraw, które niekiedy sprawiają kłopoty nawet dorosłym ludziom. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych występów, było gotowanie wołowiny Wellington - bardzo skomplikowanej pieczeni z przepisu samego Gordona Ramsaya.

Ukryte zastosowania zwykłego piekarnikaUkryte zastosowania zwykłego piekarnikaCzytaj dalej

Ilość kroków potrzebnych do ugotowania tego dania jest bardzo duża - poza samym mięsem i odpowiednim jego spreparowaniem, trzeba zrobić także pół-francuskie ciasto oraz grzybowy farsz, którym wypełnia się przestrzeń pomiędzy ciastem, a zawijanym weń mięsem.

Młody szef kuchni

Źródło: instagram/@ilirian_cooks

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym przekazujemy najnowsze promocje, które pozwolą zrobić tańsze zakupy w Biedronce. W tym tekście z kolei zdradzamy jaki wpływ na nasz organizm ma picie soku z ziemniaków i innych warzyw.

Chłopiec nie miał z trudną recepturą żadnych kłopotów

Ilarian bez trudu wykonywał polecenia i wskazówki brytyjskiego restauratora, co przełożyło się na pełen sukces. Wideo z gotowania wołowiny Wellington odtworzono aż 11 milionów razy, co pokazuje, na jak wielką skalę rośnie popularność młodego kucharza.

Wszystkie filmy są świetną rozrywką nie tylko z powodu zdumiewiających umiejętności dziecka. Jego humor i charakter są bardzo zabawne, a szczere spontaniczne reakcje, które okazuje na widok smacznych łakoci, wywołują uśmiech w każdym widzu.

Młody szef kuchni

Źródło: instagram/@ilirian_cooks

Ulubione danie chłopca zaskakuje

Przyzwyczailiśmy się, że dzieci najczęściej jadają proste potrawy, które często nie wyglądają zbyt apetycznie dla dorosłych. Młody szef kuchni ma jednak zupełnie inne gusta. Jego ukochanym daniem jest stek z polędwicy wołowej z czosnkiem, rozmarynem i masłem, a jako dodatek podaje pieczone młode ziemniaczki. Trzeba przyznać, że niejeden z nas chciałby tak jadać.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: today.com; twistedfood.co.uk

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł