Kucharz znalazł rozwiązanie dla problemu.olafBroeker--317430, pixabay

Kucharz z Katowic zamieścił nietypowe ogłoszenie. Odzew przeszedł najśmielsze oczekiwania

Kucharz postanowił rozwiązać problem braku pracy. Jego ogłoszenie przykuło uwagę wielu internautów i mediów - nikt nie spodziewał się jego propozycji. Katowicki szef kuchni ogłosił, że "przyjedzie do domu i ugotuje." Odzew przeszedł najśmielsze oczekiwania.

Kucharz, który na co dzień pracuje w jednej z Katowickich restauracji, podjął decyzję, która mogła mocno zaskoczyć jego kolegów po fachu. Z uwagi na obecną sytuację, jaka panuje w całym kraju, mnóstwo lokali gastronomicznych notuje spore spadki przychodów. Dlatego szef kuchni postanowił poszukać pieniędzy gdzie indziej.

Lepszy niż z pudełka, cudowny i niezapomniany kopiec kreta. Domowa receptura jest o niebo smaczniejsza i zdrowszaLepszy niż z pudełka, cudowny i niezapomniany kopiec kreta. Domowa receptura jest o niebo smaczniejsza i zdrowszaCzytaj dalej

Kucharz podjął niebywałą decyzję - może ugotować obiad nawet w twoim domu

Rząd wprowadzając obostrzenia chciał zmniejszyć ilość zakażonych na koronawirusa. Jedną z najbardziej dotkniętych gałęzi gospodarki była gastronomia. Zamknięcie lokali na działalność stacjonarną i umożliwienie im sprzedaży żywności jedynie na wynos lub dowóz spowodowało, że wiele biznesów upadło.

Knajpa, w której pracuje Michał Styczeń, także ma problemy. Jak czytamy w artykule portalu katowice.wyborcza.pl, liczba zamówień bardzo spadła, przez co pracownicy nie mają wystarczających pieniędzy. Pomysł szefa kuchni zrodził się z potrzeby - bez pieniędzy nie da się wszak funkcjonować.

- Restauracje zamknięte? Masz dwie lewe ręce do gotowania? Może chcesz polepszyć swojego skilla? Albo po prostu spędzić miły wieczór z dobrym jedzeniem? Oto ja, twój prywatny kucharz! Z chęcią cię odwiedzę i ugotuję dla ciebie. Śniadanie, obiad, kolacja, przetwory. Dogadamy się - napisał w swoim ogłoszeniu Styczeń, który udostępnił je w internecie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Miękkie, soczyste i jednocześnie wyraziste w smaku schabowe. Sprytna sztuczka polega na posmarowaniu schabu uwielbianą przyprawą
  2. Niestety, zła wiadomość dla Polaków wracających do kraju. Tysiące ludzi może mieć problemy w podróży
  3. Dodaj do syropu z cebuli 1 składnik. Wzmocnisz jego działanie i pozbędziesz się uciążliwej dolegliwości

Jak się okazuje, Michał zdołał już dostać kilka zgłoszeń i propozycji na wykorzystanie jego fachu. Kucharz udzielił krótkiej wypowiedzi dla redakcji Wyborczej.

- Mam już zaproszenie na męski wieczór. Spotyka się grupa przyjaciół i chcieliby mieć przekąski, więc tym zajmę się ja. Mam także już zaproszenie na wigilie pracownicze. Ogólnie jestem otwarty na wszystkie propozycje, więc to po prostu kwestia dogadania szczegółów. Przyjadę nawet zrobić przetwory - tłumaczy z uśmiechem Michał Wyborczej.

Warto wspomnieć, że mężczyzna nie ma ograniczeń co do dania. Sam twierdzi, że jest w stanie przygotować wszystko, lecz najlepiej czuje się w dwóch kuchniach, włoskiej i polskiej. - W tym się specjalizuję i naprawdę lubię gotować w szczególności polskie dania, aczkolwiek pizzę domową też zrobię - wyjawia kucharz.

Takie rozwiązanie może być dobrym wyjściem także dla innych kucharzy, którzy również mają problemy finansowe. Jak widać chętnych nie brakuje, a możliwość bawienia się na niewielkiej (z uwagi na pandemię) acz radosnej imprezie z osobistym kucharzem, który fachowo przyrządzi danie, może być bardzo ciekawa dla klienta czy uczestników wydarzenia.

Michał ma jednak swoje wymagania. W rozmowie z Wyborczą podkreślił, że zakupy potrzebne do gotowania woli zrobić sam. Wtedy po prostu ma pewność co do ich jakości.

Jeśli więc mieszkasz gdzieś w okolicy Katowic i planujesz zrobić wykwintną kolację, a może chcesz zwyczajnie zwiększyć swoje umiejętności - Michał będzie z pewnością doskonałym nauczycielem i wsparciem. I choć prawdopodobnie nie jest to obecnie sposób na życie, gdyż chętnych nie ma aż tak wielu, może się okazać, że kucharz na zamówienie będzie kolejnym zawodem przyszłości.

Smakuje jak rozpływający się w ustach batonik, a wygląda jeszcze lepiej. Ciasto Kinder Bueno zrobisz błyskawicznie, bez pieczenia a efekt pochwali cała rodzinaSmakuje jak rozpływający się w ustach batonik, a wygląda jeszcze lepiej. Ciasto Kinder Bueno zrobisz błyskawicznie, bez pieczenia a efekt pochwali cała rodzinaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Szpital odmówił przyjęcia 12-letniej dziewczynki. Powód decyzji woła o pomstę do nieba
  2. Poruszające słowa właściciela spalonego mieszkania. Jego lokal został podpalony podczas Marszu Niepodległości
  3. Jesienią pijasz tylko warzywne soki? Ogromny błąd, stokroć lepszy jest sok jabłkowy, posiada zdumiewające zalety
  4. Prawdziwa "bomba witaminowa". Przepyszna surówka z buraków, ogórków kiszonych i popularnych owoców
  5. 3 tricki i porada Gessler sprawią, że sałatka jarzynowa będzie jeszcze lepsza w smaku. Nie przestaniesz jej jeść
  6. Dalmatyńczyk miał zostać mamą 3 szczeniaków. Ale gdy zaczął się poród, wszystkim opadły szczęki
  7. Kolejny apel do ministra rolnictwa. Tym razem pojawiła się prośba o 6-letnie odroczenie zakazu

Źródło: katowice.wyborcza.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł