Kucharz przegrał z pandemiąFacebook / Remigiusz Rączka

Ogromny dramat uwielbianego polskiego kucharza. Niestety, przegrał walkę o restaurację, wielka strata

Nie da się ukryć, że podczas pandemii wiele restauracji w znacznym stopniu odczuło negatywne skutki obostrzeń. Znacznie uszczuplona liczba klientów mocno dawała się we znaki. Niestety okazuje się, że uwielbiany polski kucharz doświadczył prawdziwego dramatu w tym trudnym czasie. Można uznać, że przegrał on z pandemią. Do czego doszło?

Niejeden kucharz przyznałby, że pandemia i związane z nią obostrzenia mocno wpłynęły na codzienną pracę. Praktycznie wszystkie lokale z dnia na dzień nie mogły przyjmować klientów. Coś takiego może zniszczyć nawet najlepiej prosperujący biznes. Ostatnio polski kucharz podzielił się wyjątkowo przykrymi informacjami.

Wiele osób popełnia 2 błędy przy robieniu ogórków małosolnych. Wiemy, jak ich łatwo uniknąćWiele osób popełnia 2 błędy przy robieniu ogórków małosolnych. Wiemy, jak ich łatwo uniknąćCzytaj dalej

Popularny polski kucharz przegrał z pandemią

Remigiusz Rączka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kucharzy w Polsce. Zasłynął on przede wszystkim z popularyzowania śląskiej kuchni. Jego książki kucharskie i programy telewizyjne zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem. Remigiusz Rączka na Facebooku regularnie dzieli się zdjęciami z wydarzeń, w których bierze udział. Tam można również podziwiać fotografie przygotowanych przez niego dać. W 2013 roku kucharz postanowił otworzyć swoją własną restaurację. Nic nie zapowiadało, że spotka się ona z takimi problemami. Do czego doprowadziła pandemia?

To z pewnością nie była prosta decyzja. Po 7 latach kucharz zdecydował, że jego Restauracja Rączka Gotuje zostanie zamknięta. W rozmowie z portalem tuWodzisław, Remigiusz Rączka wyjaśnił co przyczyniło się do podjęcia tak radykalnego kroku.

Dlaczego kucharz zamyka swoją restaurację?

Moja decyzja podyktowana jest obecną sytuacją ekonomiczno-gospodarczą, perspektywami ekonomicznymi i wreszcie planami związanymi z dwoma nowymi projektami. Gastronomia mocno odczuła skutki pandemii, co gorsza nikt nie jest w stanie określić jej rzeczywistego końca. Nawet pomoc państwa okazuje się za mała w stosunku do kosztów utrzymania takich miejsc. Być może mniejsze lokale mają szansę się utrzymać - nie przesądzam, natomiast matematyka jest prosta, dla tych, którzy potrafią liczyć - wyznał kucharz w rozmowie z portalem tuWodzisław.

Warto zauważyć, że Restauracja Rączka Gotuje to jedyny tego typu lokal w całym Wodzisławiu Śląskim, w związku z tym mieszkańcy tej miejscowości będą praktycznie odcięci od jakichkolwiek restauracji.. Remigiusz Rączka wyjaśnił również jakie są jego przewidywania odnośnie przyszłości branży gastronomicznej i hotelarskiej.

Dzisiaj grzeje:

  1. Żałoba, oczy pełne łez, rozpacz, córka Magdy Gessler zmarła w strasznych okolicznościach. Po latach gwiazda TVN wszystko opowiedziała
  2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

- Nie chciałbym być złym prorokiem w tej sprawie, natomiast z pewnością ta sytuacja spowoduje, że rynek usług gastronomicznych bardzo mocno się przewietrzy. Z pewnością znikną restauracje, hotele. Musisz wiedzieć, że w branżach gastronomiczno-turystycznych kryzysy zawsze gorzej znosiły restauracje i hotele o podwyższonym standardzie. Tam ceny zawsze są ciut wyższe, z różnych względów. Klienci zaczynają liczyć pieniądze. W dobie kryzysu, zamiast hoteli będą wybierać domki i campingi, zamiast wykwintnych dań w restauracji - fast foody. Być może przetrwają restauracje w aglomeracjach, te w mniejszych miastach będą borykać się z ogromnymi problemami - powiedział przejęty kucharz podczas rozmowy z portalem tuWodzisław.

Najlepsze newsy:

  1. Na pewno przyjrzałeś się swojej karcie wyborczej? Już teraz wiemy, że w jednym mieście część głosów była nieważna
  2. Plaga Bałtyku w Gdyni i Sopocie. Jest decyzja, przykra wiadomość
  3. Żałoba, oczy pełne łez, rozpacz, córka Magdy Gessler zmarła w strasznych okolicznościach. Po latach gwiazda TVN wszystko opowiedziała
  4. Każdy może dzisiaj zrobić sobie niezapomniany sobotni wieczór za monetę 5 zł. Biedronka ogłasza, wszyscy klienci są zachwyceni
  5. Działaj szybko, jeśli na rosole zaczyna pojawiać się biała piana. Inaczej zupa może nadawać się jedynie do wylania
  6. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące

Źródło: tuWodzisław

Następny artykuł