kuchenka gazowaPixabay / licencja: CC 0

Przyrządzasz potrawy na kuchence gazowej? Lepiej posłuchaj, co mają do powiedzenia naukowcy

Kuchenka gazowa służy milionom Polaków do przygotowywania codziennych posiłków. Naukowcy podnieśli alarm, może ona bardzo negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Wyniki badań są skrajnie niepokojące, koniecznie się z nimi zapoznajcie.

Kuchenka gazowa znajduje się w wielu domach. Niepozorny sprzęt może mieć większy wpływ na nasze zdrowie niż początkowo sądzono. Naukowcy po przeprowadzeniu szczegółowych badań doszli do zasmucających wniosków. Proponują alternatywne rozwiązania, które pomogą ochronić nasze zdrowie. Czasami największe zagrożenia czają się w miejscach, o których byśmy nawet nie pomyśleli. Kuchenki gazowe dopiero niedawno zwróciły uwagę badaczy, okazało się że o wiele za późno. To nie są dobre wieści.

Kupił popularny produkt w Biedronce i z trudem walczy z mdłościami. Nie wie do kogo zwrócić się o pomoc, nigdy nie widział czegoś podobnegoKupił popularny produkt w Biedronce i z trudem walczy z mdłościami. Nie wie do kogo zwrócić się o pomoc, nigdy nie widział czegoś podobnegoCzytaj dalej

Kuchenka gazowa - bardziej niebezpieczna niż sądziliśmy

Badania jednoznacznie wskazują, że kuchenki gazowe uwalniają dwutlenek węgla oraz dwutlenek azotu. Są to skrajnie niebezpieczne dla naszego zdrowia substancje. Gdy przebywamy w kuchni, w której akurat coś gotuje się na gazie, możemy wdychać te szkodliwe związki. Reakcją na tego typu inhalacje mogą być liczne choroby i alergie, zwłaszcza u dzieci, u których może rozwinąć się astma oraz inne choroby układu oddechowego. Naukowcy oszacowali, że kuchnia może być nawet 5-krotnie bardziej zanieczyszczona niż pozostałe pomieszczenia.

Dzisiaj grzeje:

  1. Anna Mucha pokazała się bez bielizny w centrum miasta. Zrobiono jej zdjęcie, nie miała pojęcia
  2. Sekielski pokazał fanom swój tygodniowy jadłospis. 1 punkt jest szczególnie ważny, każdy powinien brać przykład
  3. Szefowa ZUS z zaskakującą informacją dla seniorów. Klasyczna forma emerytur i zasiłków zniknie?

Początkowe wyniki badań wskazują, że w domach gdzie na co dzień gotuje się na kuchence gazowej, ryzyko astmy zwiększa się nawet o 42%, niż tam gdzie używa się indukcji czy płyt grzewczych. Podano również informację o wzroście zachorowań w Australii. Z ich ustaleń wynika, że wśród chorych na astmę, 12,3% przypadków spowodowało korzystanie z kuchenki gazowej. To oznacza, że wskazane są zmiany w naszych kuchniach, które uchronią nas przed tragicznymi skutkami. Indukcja będzie dużo zdrowsza, a koszt zakupu szybko się zwróci. Warto także pamiętać o tym, że na zdrowiu lepiej nie oszczędzaj. Drobna inwestycja może uratować nas i nasze dzieci.

Polacy wstrzymali oddech po komunikacie Biedronki. Od jutra znowu się zaczniePolacy wstrzymali oddech po komunikacie Biedronki. Od jutra znowu się zacznieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Aż trudno uwierzyć własnym oczom. Wiadomości TVP bez skrupułów, grafika przejdzie do historii
  2. Duże zmiany na liście regionów objętych obostrzeniami. Jest też lista regionów zagrożonych
  3. Zobaczyłeś białą pianę w słoiku miodu? Wszyscy się mylą co oznacza, bądź świadomy jej arcyważnego znaczenia
  4. Dlaczego zawsze należy usunąć liście laurowe z potraw? Jest arcyważny powód
  5. Sernik według sekretnej receptury Magdy Gessler, puszysty niczym chmurka, nigdy nie opada
  6. Justyna Żyła triumfuje. Wspomniała o synu, by wbić szpilkę Piotrowi? (FOTO)

Źrodła: pacjenci

Następny artykuł