Pamiętasz, żeby kuchnia była nimi ozdobiona?instagram.com/dziad_ostwo

Smaczna ozdoba każdej kuchni w czasach PRL-u. Niektórzy dali się nabrać

Kuchnia jest traktowana przez domowników jako serce domu, to w niej dzieją się często najciekawsze wydarzenia oraz najlepsze imprezy. Teraz ozdabiamy ją w o wiele bardziej wymyślne dekoracje, lecz w dawnej epoce nie mogliśmy sobie pozwolić na zbyt dużo ekstrawagancji. Za czasów PRL-u w każdej kuchni była miska ze smaczną ozdobą, czy i ty dałeś się nabrać?

Kuchnia w większości domów i mieszkań w obecnych czasach aranżowana jest w nowoczesny sposób. Zabawa kolorami, wymyślne wzory czy minimalizm, takimi cechami charakteryzuje się duża część współczesnych kuchni. Dawniej z wielu powodów nie było możliwości, aby móc urządzić kuchnie tak jak nam się podobało. Dlatego staraliśmy się rozwiązać ten problem jak tylko mogliśmy.

40-letni Tomasz w piątkowy wieczór wybrał się na zakupy do Lidla. Nagle kasjerka zapytała o porażającą rzecz, od razu pobladł40-letni Tomasz w piątkowy wieczór wybrał się na zakupy do Lidla. Nagle kasjerka zapytała o porażającą rzecz, od razu pobladłCzytaj dalej

Kuchnia ze smaczną ozdobą - daliście się nabrać?

Jednym z "reliktów" minionej epoki jest specyficzna ozdoba, którą znaleźć mogliśmy w co drugim mieszkaniu. Owoce były dawniej rarytasem, ponieważ ich import był mocno ograniczony, a z wiadomych względów nie mogliśmy hodować egzotycznych roślin w naszym klimacie. Aby w kuchni w misce z owocami zawsze coś się znajdowało, postawiono na plastikowe wytłoczki w kształcie owoców.

Dzisiaj grzeje:

Trzeba przyznać, że dla wielu ludzi widok takiej ozdoby był na tyle apetyczny, że zdarzało im się ją ugryźć. Oczywiście rozczarowanie jakie natychmiast czuli musiało być ogromne..

- U mojej babci było jabłko banan malina kiedyś się sama nabrałam do dziś robię jako ozdoba to chyba hit PRL - wspomina jedna z użytkowniczek portalu Facebook.com

- Wyobraźcie sobie co czuło dziecko chcąc ugryźć takie owoce - śmieje się inna internautka.

A czy tobie zdarzyło się ugryźć je z myślą, że w końcu znalazłeś upragnionego banana albo kiwi?

Najlepsze newsy:

  1. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  2. Zginął piosenkarz, na ulice wyszły tłumy. Ponad 150 ofiar śmiertelnych w jednym z krajów
  3. GIS wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Wykryto w nim groźne bakterie
  4. Zostały ci ziemniaki z obiadu? Zrób z nich obłędnie chrupiące krokiety, rodzina będzie zachwycona
  5. Stary przepis na ogórki kiszone, które zawsze wychodzą twarde. Sekretem jest wyjątkowy składnik
  6. Wiemy, ile Anna Lewandowska przytyła w drugiej ciąży. Dodatkowe kilogramy znikają w oczach

Źródło: facebook.com/pewex

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł