Kuchnia polska w ogniu krytyki
zdjęcie poglądowe/Erik Mclean, Pexels

Brytyjski profesor skrytykował kultową polską potrawę

Polska kuchnia jest bogata w mnóstwo dań, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają apetycznie - wystarczy jednak jeden kęs, aby całkowicie zmienić zdanie. Pewien brytyjski, profesor uczący na polskiej uczelni, skrytykował nasze jedzenie. „Wygląda, jakby ktoś wykorzystał składniki lądujące normalnie na dnie kosza na śmieci” - napisał na Twitterze profesor o kultowej potrawie kuchni polskiej.

Polska kuchnia ma wielowiekową tradycję, która dalej jest kultywowana w wielu polskich domach. Choć potrawy jak zimne nóżki czy flaczki nie wyglądają zachęcająco, tak po spróbowaniu większość ludzi szybko zaczyna się nimi zajadać. Niestety, niektórzy wolą oceniać jedzenie jedynie po wyglądzie.

Ben Stanley jest profesorem z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie. Jest Brytyjczykiem, który pracuje na polskiej uczelni wyższej. Jeden z jego tweetów, odnośnie polskiej galarety, wywołał niemałe poruszenie wśród internautów, którzy nie mogli powstrzymać się przed uszczypliwymi komentarzami.

Polska kuchnia w ogniu krytyki

Żaden naród nie znosi krytyki, lecz kiedy ktoś postanawia negatywnie wypowiedzieć się na temat kultowych i tradycyjnych dań, musi liczyć się z nagłą i niemiłą odpowiedzią urażonych obywateli. Dokładnie tak zareagowali Polacy na wpis brytyjskiego profesora.

Mężczyzna udostępnił na swoim Twitterze krótki wpis ze zdjęciem. Na kadrze widać tradycyjną galaretę z mięsem - danie, które często podawane jest na domówkach czy większych imprezach. To jak opisał je Stanley, jest wręcz niedopuszczalne.

Kasy samoobsługowe w Biedronce mają 4 ukryte funkcjeKasy samoobsługowe w Biedronce mają 4 ukryte funkcjeCzytaj dalej

Sama krytyka bowiem może być konstruktywna, lecz porównanie jedzenia do resztek z kosza na śmieci, które zalegają na dnie, nikogo nie wprawiłoby w lepszy humor. Miejmy nadzieję, że Ben myśli tak tylko o galarecie, a inne dania chwali i uwielbia konsumować.

Właśnie przypomniałem sobie o najgorszym, co ma do zaoferowania polska kuchnia. Rozdrobnione mięso z warzywami w galarecie. Wygląda na to, że ktoś próbował wykorzystać rzeczy, które normalnie znajdują się na dnie kosza na śmieci. A smakuje jeszcze gorzej - napisał na Twitterze Ben Stanley.

Chcesz poznać kilka ciekawych przepisów kulinarnych, które sprawią, że domownicy będą przekrzykiwać się wzajemnie o dokładki? Sprawdź ten artykuł, w którym wyjawiamy tajniki przygotowywania zimnych nóżek. W tym tekście pokazujemy najlpeszy przepis na faworki od Lewandowskiej.

Internauci szybko odpowiedzieli mu w podobnym tonie. Zaczęli narzekać na jakość jedzenia z jego ojczyzny, która powszechnie i przez wielu obcokrajowców uznawana jest za niezbyt smaczną. Trudno się dziwić, że tak nieprzyjemny tweet szybko zapełnił się złymi komentarzami.

Nażryj się fasoli na śniadanie. Będziesz miał lżejsze s**nia. Gorszej kuchni niż angielska, nigdzie nie spotkałem! - napisał jeden z wściekłych internautów. To wciąż lepsze niż kanapka z chipsami - stwierdziła inna użytkowniczka portalu Twitter.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: polishexpress.co.uk

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł