KukurydzaFacebook / agrounia

Wielka wpadka Biedronki, internauci są bezlitośni. Wystarczyło jedno spojrzenie na opakowanie, co za porażka

Kukurydza paczkowana, którą można znaleźć w sieci sklepów Biedronka, została wzięta pod lupę działaczom AgroUnia. Sklep dopuścił się pewnego niedopatrzenia, które nie przeszło uwadze reszty klientów. Wszczęto postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Wszystko za sprawą kukurydzy, która została uznana za buraki.

Kukurydza paczkowana, która sprzedawana jest Biedronce, niefortunnie opisana została jako czerwone buraki. Sieć marketów Biedronka wszczęła postępowanie w tej sprawie i czeka na wyjaśnienia całej sytuacji. Oczywistym jest, że oba produkty to warzywa z tej samej, prozdrowotnej kategorii, ale mimo wszystko łatwo je rozróżnić. Nie przeszło to uwadze działaczom portalu AgroUnia, którzy kolejny raz wytknęli sieci niedopatrzenie wśród przygotowanych do sprzedaży produktów.

Kukurydza w Biedronce jako buraki

Biedronka jest znaną wszystkim siecią sklepów, która prowadzi w naszym kraju tysiące marketów. Z uwagi na jej potężne obroty i masową realizację zamówień, jest głównym odbiorcom dla gospodarstw, które zajmują się uprawianiem owoców czy warzyw.

Działacze AgroUnii od dłuższego czasu poddają działania Biedronki ogromnej krytyce z uwagi na nieuczciwe praktyki działania na rynku. Jak się okazuje, wszystko zaczęło się od informacji na temat skupowanych przez Biedronkę surowców. Tych zakupów dokonuje po niskich cenach, dzięki czemu zapewnia luksus klientom, ale niekoniecznie dostawcom.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wypij go jeszcze przed śniadaniem. Od razu zauważysz duże zmiany w swoim ciele
  2. Rozpaczliwy apel do premiera i rządu. Zakopane może się nie pozbierać, chce zmiany decyzji
  3. Sprawdzony sposób na chrupiące placki ziemniaczane, już nigdy nie "opiją" się tłuszczem. Kluczowa jest 1 prosta czynność

AgroUnia na tropie nieuważnych praktyk sieci Biedronka

W poniedziałek, działacze AgroUnii podzielili się zdjęciem opakowania kukurydzy, na którym napisane było „buraki czerwone gotowane”. Zarzucono tym samym nadużywanie nazwy „Produkt Polski” oraz nieuważnego działania pozbawionego analizy.

AgroUnia uznała ową pomyłkę za niedopuszczalną. - W krajach Europy Zachodniej nie ma szans na spotkanie takich błędów. Te kukurydziane buraki są symbolem bezmyślnych działań Biedronki. (...) Dalej będziemy sprawdzać, kontrolować i ośmieszać markety - zapowiedzieli działacze.

Marek Walencik, dyrektor kategorii, który odpowiedzialny jest za warzywa oraz owoce w sieci Biedronka, odniósł się do całej sytuacji.

- Dostawca zobowiązał się do dokładnego przeanalizowania procesu etykietowania, aby wyeliminować możliwość powtórzenia się takich sytuacji. Z otrzymanych wyjaśnień wynika, że doszło do błędu ludzkiego po stronie dostawcy, który mylnie oznakował opakowania. Po kontroli magazynu w nocy z niedzieli na poniedziałek 16 listopada, 35 sztuk zostało zwróconych dostawcy, a 13 sztuk zostało wycofanych ze sprzedaży - odpowiedział Marek Walencik.

"Zostaliśmy zapewnieni przez dostawcę, że proces etykietowania został poddany analizie i zostanie uszczelniony, by w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji. Podkreślić należy fakt, że sprawa dotyczyła tylko 1 centrum dystrybucyjnego z 16. To centrum obsługuje około 230 sklepów, więc biorąc pod uwagę skalę działalności, należy traktować to jako incydent. Niemniej jednak za zaistniałą sytuację przepraszamy".

Jak się okazuje, to nie pierwsze starcie AgroUnii z siecią Biedronka. Już jakiś czas temu sieć została poddana postępowaniu kontrolnemu przez UOKiK. Wykazało ono błędne oznakowanie kraju pochodzenia przy ponad 20% warzyw oraz owoców. Biedronka tłumaczyła to sporadycznymi błędami.

"Nie zgadzamy się z tym, że Biedronka nie informuje klientów o kraju pochodzenia produktów. Sprzedaż polskich produktów zawsze i wszędzie, gdy jest to możliwe oraz właściwe informowanie naszych klientów to dwa główne filary naszej strategii" - odpowiedziała w maju tego roku spółka Jeronimo Martins Polska.

Jak widać, nawet najmniejszy błąd może kosztować sieć wiele dodatkowych działań sprawdzających oraz wystosowywanie wyjaśnień. Należy jednak pamiętać, że gospodarka jest sektorem niesamowicie wrażliwym na pomyłki i niedociągnięcia. Pomyłka z pomyleniem opisu na opakowaniach warzyw mogłaby dla niektórych wydawać się zabawna, ale ze względu na istnienie wyższych instytucji w celu kontroli, każde takie omyłkowe działanie, jest jej poddawane.

Biedronka fot: Kukurydza podpisana jako buraki fot: facebook / AgroUnia

Zobacz także na w naszych serwisach:

  1. Objawy zakwaszenia organizmu. Lepiej ich nie lekceważyć, gdyż może prowadzić do bardzo groźnych powikłań
  2. Grażyna Szapołowska pokazała swoją wnuczkę. Niezwykłe zdjęcie kobiet na okładce magazynu
  3. Najszybsza sałatka z najzdrowszym produktem świata. Wzmacnia organizm i smakuje nieziemsko
  4. Dodajesz lubczyk do rosołu? Cudownie, ale w dwóch sytuacjach koniecznie z niego zrezygnuj
  5. Krokiety na święta mrozić usmażone czy nie? W panierce czy bez? Podajemy najlepszy przepis
  6. Do sieci wyciekło wstrząsające nagranie starcia kobiety z policją. Nie mogli zapanować nad psem, stało się najgorsze
  7. Bogdan nie wytrzymał, padły ostre słowa. W "Rolnicy. Podlasie" zrobiło się naprawdę gorąco

Źródło: biznes.radiozet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł