Kurki - gdzie je znaleźć?zdjęcie nadesłane przez Anna Anaanka

Anna wysłała nam zdjęcie z grzybobrania, tyle kurek na raz wiedzieliśmy tylko na bazarze. Wiemy, gdzie sypnęło kurkowym gradem

Wybierając się do lasu możemy natknąć się na najróżniejsze grzyby. Jednak to właśnie kurki mogą być tym najbardziej pożądanym znaleziskiem. Anna udając się na grzybobranie z pewnością nie podejrzewała, że wykorzysta wszystkie koszyki. Takie zbiory bez wątpienia robią ogromne wrażenie. Gdzie możemy znaleźć smakowite kurki?

Kurki są niezwykle przydatne w kulinariach. Każdy kto spróbował chociażby sosów na ich bazie doskonale zdaje sobie z tego faktu sprawę. Nie jest w związku z tym zaskakujące, że podczas grzybobrania kurki są miłym zaskoczeniem. Mało kto spodziewałby się jednak tak obfitych zbiorów jak te ze zdjęcia, które wykonała Anna.

Pilne, smutne słowa Gessler. Nagle zakryła twarz przyłbicą, przekazała przygnębiający komunikatPilne, smutne słowa Gessler. Nagle zakryła twarz przyłbicą, przekazała przygnębiający komunikatCzytaj dalej

Smakowite kurki w zasięgu ręki

Nie da się ukryć, że kurki to jedne z najsmaczniejszych darów lasu. Grzybiarze regularnie dzielą się z innymi informacjami o tym, gdzie najlepiej wybrać się na grzyby. Już teraz możesz się przekonać w jakich miejscach skrywają się niezwykle smakowite kurki. Zdjęcie, które przesłała Anna mówi samo za siebie. W tym roku możemy liczyć na niezwykły urodzaj tego gatunku grzyba. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie go szukać.

Anna swoje kurki znalazła w lesie w okolicach Szczecinka. Właśnie tam możemy liczyć na znalezienie tak fantastycznych grzybów. Oczywiście w innych rejonach Polski również możemy natknąć się na spory wysyp kurek.

Dzisiaj grzeje:

  1. Zła informacja dla posiadaczy umów o pracę. Zapowiedź DGP budzi niepokój
  2. Teresa boi się chodzić do Biedronki. Ujawniła co się stało po zakupie popularnego produktu
  3. Lidl rusza z wielką akcją, kupisz aż 8 w cenie 4. Ale tylko w jeden dzień, lepiej się pospieszyć

Gdzie możemy znaleźć kurki?

Kurki znajdziemy między innymi na północy Wielkopolski. Do miejsc ich występowania można zaliczyć Stobnicę, Rogozin należące do Nadleśnictwa Oborniki. Grzybiarze potwierdzają, że kurki występują również w okolicy Konina. Jednak nie tylko Wielkopolska jest w nie urodzajna. Mieszkańcy Warszawy na grzybobranie powinni udać się do Starej Miłosnej. Wieliszew oraz Nieporęt-Rynia również obfituje w kurki. Nie pozostaje nic innego jak wypróbowanie tych miejsc.

Kurki - gdzie je znajdziemy?

zdjęcie z archiwum prywatnego, nadesłane przez Anna Anaanka

Najlepsze newsy:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Pani Beata rozpoczęła nowe życie dzięki ekipie "Nasz nowy dom". Doszło do dramatu, ktoś podpalił cały jej dobytek
  3. Dramatyczna sytuacja w Karpaczu. Włos się jeży. Skutki mogą być niewyobrażalne
  4. Zdjęcie Lary Gessler z jej nieziemsko przystojnym ojcem o urodzie Adonisa jest w sieci. Niebywałe wygląd mężczyzny zachwycił fanów gwiazdy
  5. Polacy spróbowali niemieckich pierogów i brakuje im słów. Obłędne nadzienie żywcem przenosi do nieba
  6. Adam Małysz pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o sprawę życia i zdrowia
  7. Nie żyje 27-letni zawodnik Arki Gdynia. Zginął w tragicznych okolicznościach, kibice są wstrząśnięci

Źródła: gloswielkopolski.pl / warszawa.wyborcza.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł