Kurki w ogromnych ilościachfacebook.com

Michał natrafił na raj kurkowy. Ujawnił, gdzie jest ich najwięcej

Kurki należą do niekwestionowanych liderów w świecie grzybów. Ich odporność na choroby i wspaniały smak czynią z nich jedne z najlepszych składników wielu dań. Michałowi udało się trafić do kurkowego raju, w którym znalazł ich ogromną ilość. Postanowił nie trzymać lokalizacji w sekrecie i ujawnił gdzie je znalazł.

Kurki swojego czasu były bardzo pospolitymi grzybami. Rosły praktycznie wszędzie, jednak duża ilość fanów tych grzybów sprawiła, że ich siedliska zostało mocno przetrzebione. Ich charakterystyczny kolor i wygląd pozwala z łatwością znaleźć je nawet przez niedoświadczonych grzybiarzy, co miało istotny wpływ na ich ilość w lasach. Michał zdołał jednak znaleźć miejsce, w którym grzyby rosną jak na drożdżach. Mężczyzna postanowił, że nie pozostawi tej wiedzy tylko dla siebie i podzielił się z nią z resztą internautów. Przekazujemy wiedzę dalej, aby każdy mógł udać się na owocne grzybobranie.

Przyłapana Gessler pozbawiona doczepów, makijażu i loków. Są zrobione zdjęcia, krążą po sieci i wywołują kontrowersjePrzyłapana Gessler pozbawiona doczepów, makijażu i loków. Są zrobione zdjęcia, krążą po sieci i wywołują kontrowersjeCzytaj dalej

Kurki w niesamowitej ilości - Michałowi udało się trafić do prawdziwego raju dla każdego grzybiarza

Każdy kto lubi chodzić na grzyby z pewnością zauważył, że teraz jest ich o wiele mniej niż dawniej. Szczególnie dotknięte tym zostały kurki, które są jednymi z najbardziej charakterystycznych grzybów w polskich lasach. Wiele osób wybiera się na grzybobranie licząc, że w końcu trafi na prawdziwą "żyłę złota" i powróci do domu z koszykami wypełnionymi po brzegi zdobyczą. Michałowi udało się spełnić swoje male marzenie i znalazł się w miejscu, w którym kurki rosły dosłownie wszędzie. Nie ważne gdzie spojrzał widział polany pełne wystających pomarańczowych okazów. Niestety, jest jeden haczyk w tej pięknej historii.

Dzisiaj grzeje:

  1. TVP właśnie przekazało wiadomość o nagłej śmierci. Pozostały już tylko modlitwy
  2. Stosujesz sól, czosnek, chrzan i koper kisząc ogórki? Głupi błąd i nie wyjdą dobre
  3. Policjant złapał ją za kółkiem w Brzezinach. Pomimo 3,5 promili we krwi miała jedną prośbę

Choć Michał nie skrywa miejsca, w którym zdołał znaleźć taki skarb, trzeba mieć na uwadze, że las nie znajduje się w Polsce. Niestety, aby zdobyć możliwość ich pozbierania należy udać się dość daleko do Szkocji, w której warunki pogodowe i lasy idealnie sprzyjają szybkiemu rozwojowi kurek.

Przygotowując kurki należy pamiętać gdzie jest największa kumulacja składników odżywczych. Najwięcej dobroci znajdziemy w kapeluszach, w których jest pełno witamin A, B1, B2, C, D, PP i E. Zawiera także całkiem sporo soli mineralnych: żelazo, cynk, potas, jod, siarka, wapń, miedź, mangan i fluor. Co więcej, kurki są wyjątkowo niskokaloryczne. 100 g świeżych kurek to tylko 38 kcal.

Masz jeszcze stary mikser? Brawo, jesteś szczęściarzem jeśli go nie wyrzuciłeśMasz jeszcze stary mikser? Brawo, jesteś szczęściarzem jeśli go nie wyrzuciłeśCzytaj dalej

Kurki w Szkocji

Kurki w Szkocji

Najlepsze newsy:

  1. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
  2. Zwołują w Polsce sztaby kryzysowe. Będzie ich 6
  3. Żywioł uderzył w środku Polski. Jabłonie łamał jak zapałki, w 30 sekund zniszczył prawie wszystko w sadzie
  4. Dziadek ugotował rosół według receptury Gessler, efekt? Spróbował i nie wytrzymał, jego komentarz zwala z nóg
  5. Odechciewa się jeść. Mariola zajrzała do lodówki w Biedronce i oniemiała, co za skandal
  6. Wyjątkowo smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje prawdziwa legenda, światowej sławy gwiazdor w żałobie

Źródło: facebook.com

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł