Lasy Państwowe ostrzegają grzybiarzyPixabay / WFranz

Nie żyją, Lasy Państwowe wydały komunikat ostrzegawczy. Podczas grzybobrania uważaj

Ostrzeżenie wydane przez Lasy Państwowe może napawać niepokojem. Ziścił się najczarniejszy scenariusz. Mowa o ofiarach śmiertelnych. Grzybiarze powinni zachować wzmożoną ostrożność. Co może okazać się zagrożeniem?

Nie da się ukryć, że Lasy Państwowe regularnie publikują informacje niezwykle przydatne dla osób poszukujących grzybów pośród ściółki. Tym razem w mediach społecznościowych pojawiło się istotne ostrzeżenie. Warto z nim się zapoznać.

Była żona Michała Wiśniewskiego jest nieuleczalnie chora. Diagnozę usłyszała będąc w ciąży, teraz musi przestrzegać rygorystycznej dietyByła żona Michała Wiśniewskiego jest nieuleczalnie chora. Diagnozę usłyszała będąc w ciąży, teraz musi przestrzegać rygorystycznej dietyCzytaj dalej

Przed czym Lasy Państwowe ostrzegają grzybiarzy?

Lasy Państwowe już od 95 lat dbają o należytą kondycję polskich borów. Bez wątpienia organizacja odgrywa bardzo ważną rolę i warto liczyć się z jej opiniami. Niekiedy Lasy Państwowe przekazują wyjątkowo smutne informacje. Okazuje się, że pomyłka podczas grzybobrania kosztowała życie cztery osoby. Do czego doszło?

Lasy Państwowe już wcześniej uczulały grzybiarzy, by zbierali wyłącznie okazy, które sa w pełni wykształcone i dobrze znane. Niepozorna pomyłka może doprowadzić do okropnej tragedii. Uwielbiana kania została mylnie wzięta za muchomora sromotnikowego. Lasy Państwowe poinformowały o tym w niezwykle przejmującym wpisie.

Dzisiaj grzeje:

 1. Obłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnik
 2. Niebawem ruszą masowe kontrole Polaków, sypną się gigantyczne kary. Złe wieści dla podróżujących
 3. Pan młody wybiegł z własnego wesela. Gdy goście poznali powód ucieczki, osłupieli ze zdumienia

Lasy Państwowe apelują do wielbicieli grzybów

- Patrząc na doniesienia z kraju, chwilowo trudno mówić o wysypie grzybów. Owszem tu i tam pojawiły się opieńki i rydze, ale daleko nam do stwierdzenia, że trwa obfity sezon grzybowy. Mimo to zmroziła nas wiadomość z ostatnich dni, że aż 4 osoby zmarły po spożyciu muchomorów od jednego z przygodnych sprzedawców w Wielkopolsce... Przypominamy zatem naszą infografikę i apelujemy by zbierać tylko grzyby w pełni wykształcone, które mają już wyraźne wszystkie cechy diagnostyczne, pozwalające określić, bez wątpliwości, gatunek owocnika. Ja dziś do domu ze spaceru przyniosłem kilka kań czubajek, nie miałem żadnych wątpliwości, bo pierścień na trzonie luźno przesuwał się, a na kapeluszu były łuszczące się łatki. Nie będziemy dziś kombinować i zjemy je w najprostszej i najbardziej znanej postaci- oczyszczone, moczymy w mleku, solimy, pieprzymy, a następnie obtoczone w jajku i bułce tartej smażymy na oleju - można wyczytać we wpisie opublikowanym przez Lasy Państwowe na platformie Facebook. Pomyłka podczas grzybobrania może kosztować nas nawet życie.

Lasy Państwowe ostrzegają

Facebook / @LasyPanstwowe

Smutne doniesienia o żonie Zenka Martyniuka. A jeszcze niedawno para mówiła o diecie i pokazywała imponującą kuchnięSmutne doniesienia o żonie Zenka Martyniuka. A jeszcze niedawno para mówiła o diecie i pokazywała imponującą kuchnięCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Ikea rozpoczęła sprzedaż nietypowych akcesoriów. Sieć chce, żeby klienci wyglądali stylowo
  2. Dwa scenariusze końca pandemii. Polski ekspert podaje konkretne daty
  3. Bułgarska surówka z kapusty i papryki jest prawdziwą skarbnicą witamin. Chrupiący przysmak wesprze naszą odporność
  4. Najlepsze, najszybsze, najpyszniejsze ciasto bez pieczenia. Nie da się opisać smaku, jest boskie
  5. Ogromna zmiana w opłacaniu składek. ZUS wprowadza rewolucję

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Źródło: Facebook / @LasyPanstwowe

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł