Lasy Państwowepixabay.com/ernie

Lasy Państwowe wprowadziły 4 obostrzenia. Niebywale ważny komunikat dla wszystkich grzybiarzy

Lasy Państwowe zajmują się szeroko pojętą gospodarką leśną i dbają o zachowanie walorów przyrodniczych oraz krajobrazowych swoich lasów. Przy okazji wielkiej popularności grzybów w Polsce wydały wyjątkowo ważny komunikat, w którym zawarte zostały 4 obostrzenia. Każdy grzybiarz powinien o nich wiedzieć.

Lasy Państwowe na swoim profilu na Facebooku opublikowały post, w którym zawarte zostały 4 obostrzenia. Każdy miłośnik zbierania grzybów powinien się z nimi zapoznać, ponieważ złamanie nakazów może kosztować sporo pieniędzy. Szczególnie, że obecnie panująca pogoda zachęca do częstych spacerów po lesie, dlatego że duża wilgotność i wysoka temperatura sprzyja rozwojowi grzybów i jagód.

Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacjaPilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacjaCzytaj dalej

Lasy Państwowe informują grzybiarzy o ważnych zasadach grzybobrania

Grzybobranie jest jednym z najbardziej popularnych zajęć w Polsce. Polacy uwielbiają grzyby i leśne jagody, więc w sezonie ciężko znaleźć miejscówkę bez innych osób. Jeśli do lasu dojeżdżasz samochodem powinieneś wiedzieć o kilku zasadach, których nieprzestrzeganie może skończyć się bardzo źle.

Lasy Państwowe ostrzegają przede wszystkim przed złym parkowaniem. Parkować można jedynie w miejscach do tego wyznaczonych, a pozostawienie samochodu "na dziko" skończyć się może dużym mandatem. Po drugie należy pamiętać o zaparkowaniu w sposób, który nie zablokuje nikomu przejazdu. Nigdy nie wiadomo kiedy służby będą potrzebowały swobodnego przejazdu, a ryzyko pożarowe w lecie jest zawsze spore.

Dzisiaj grzeje:

  1. 40-letni Tomasz w piątkowy wieczór wybrał się na zakupy do Lidla. Nagle kasjerka zapytała o porażającą rzecz, od razu pobladł
  2. Złożono już 6000 wniosków. Polacy masowo ruszają po 5 tys. zł, ty też możesz zyskać dodatkowe pieniądze

Kolejny mandat zagraża za wjazd do środka lasu. Jazda samochodem bez zezwolenia po terenie leśnym jest surowo wzbroniona, lepiej więc powstrzymać się przed takimi wyczynami. Czwartą i ostatnią sprawą poruszaną przez Lasy Państwowe jest parkowanie przy drogach publicznych. Jeśli nie korzystasz z udostępnionych parkingów (w ilości aż 4300 w całej Polsce) zostaw auto w taki sposób, aby w żaden sposób nie blokowało ruchu na drodze.

Warto również pamiętać, aby nie zostawiać w żadnych lasach śmieci, albo jakichkolwiek innych pozostałości po naszym spacerze. Zaśmiecanie szkodzi ekologii i wygląda wyjątkowo nieestetycznie.

Najlepsze newsy:

  1. Agata Duda nagle przerwała milczenie i przemówiła wydając apel. Padły słowa, których nikt się nie spodziewał
  2. Trąba powietrzna na Pomorzu. Są ranni, służby w akcji
  3. Bardzo złe wieści dla wszystkich, ale zawierające cenną prawdę o kupowanych przez niemal każdego produktach z Biedronki, Lidla i innych. Unikaj ich
  4. Pieczone ziemniaki z bajecznie chrupiącą skórką są lepsze niż frytki. Mamy niezawodny przepis
  5. Dwuskładnikowa surówka z młodej kapusty z dodatkiem, który podkręci jej smak. Błyskawiczny przepis zrobisz w kilka minut
  6. Kamera nagrała bardzo dziwne zachowanie Roberta Lewandowskiego. Gdy wskazał na Anię, wszystkich zatkało (WIDEO)

Źródło: facebook.com/LasyPanstwowe

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł