Lasy Państwowe mają kłopotyPixabay / autor: ernie

Grupy zagranicznych grzybiarzy szturmują podkarpackie lasy. Leśnicy alarmują o przestępstwie, sprawa już jest w sądzie

Lasy Państwowe zauważyły ogromny problem w podkarpackich lasach. Duże grupy zagranicznych grzybiarzy zauważone zostały na terenie lasów pod jurysdykcją LP. Służba leśna już zainterweniowała w sądzie.

Lasy Państwowe mają niemały problem, który jest bardzo trudny do rozwiązania. Z uwagi na wyjątkowo dużą ilość grzybów w lasach, grzybiarze tłumnie ruszyli na poranne spacery. Niestety, gdyby jedynie polscy zbieracze przeszukiwaliby lasy, nie byłoby żadnego kłopotu. Okazuje się jednak, że leśnicy mają ogromne utrapienie z zagranicznymi grupami grzybiarzy. Sytuacja jest na tyle poważna, że zajmuje się nią sąd.

Martyniuk przyłapany na zakupach spożywczych w Biedronce. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, jest aferaMartyniuk przyłapany na zakupach spożywczych w Biedronce. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, jest aferaCzytaj dalej

Lasy Państwowe wytaczają duże działa

W polskim społeczeństwie tradycja zbierania grzybów jest silna i bardzo popularna. Tysiące grzybiarzy wyczekują opadów deszczu i stosunkowo ciepłych temperatur, aby wszelkie borowiki, kurki czy kanie można było zebrać i skonsumować. Obecna pogoda sprawiła, że teraz lasy są dosłownie obsypane dorodnymi okazami, co nie umknęło uwadze zbieraczy. Niestety, sytuacja w podkarpackich lasach mocno wymknęła się spod kontroli.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ogromna wpadka kucharza w Dzień Dobry TVN. Prowadzący musieli zareagować i zajęli jego miejsce w kuchni
  2. Zabrała z plaży cenny skarb. Dopiero po 40 latach zrozumiała co zrobiła. Konsekwencje mogły być srogie
  3. Nie było żadnej nadziei, dawali jej 2 lata życia. Rozpoczęła kurację sokiem z popularnego warzywa, dziś czuje się znakomicie

Jak podaje portal Polsat News w rejonie Podkarpacia w lasach Beskidu Niskiego, m.in. w nadleśnictwach Dukla i Rymanów, pojawiły się liczne grupy grzybiarzy z Rumunii. Co więcej według leśników to przedsięwzięcie wykazuje oznaki zbieractwa przemysłowego, które łamią ustalenia ustawy o lasach.

- W związku z tym, nadleśniczy Nadleśnictwa Dukla powiadomił Prokuraturę Rejonową w Krośnie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa – wyjawił rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

Ich działanie jest dobrze zorganizowane. Tyralierą przemierzają zagrzybione tereny, następnie gromadzą się, sortują grzyby i ładują je do samochodów. Po oczyszczeniu danego kawałka terenu przemieszczają się dalej. Autami wyjeżdżają z Polski, przejeżdżając przez granice ze Słowacją.

- Leśnicy o sprawie oprócz prokuratury powiadomili m.in. policję, Straż Graniczną oraz w związku ze stanem pandemii - Sanepid – wyjaśnił Marszałek. Przy okazji dodaje, że lasy są ogólnodostępne i każdy, kto tylko nie łamie prawa, ma do nich swobodny dostęp.

Myśleli, że wykopali dorodnego ziemniaka. Prawda ich poraziła, od razu wezwali policjęMyśleli, że wykopali dorodnego ziemniaka. Prawda ich poraziła, od razu wezwali policjęCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Jednego podatku być może nie będziesz musieć płacić. Rozszerzono listę osób uprawnionych do zwolnienia z opłaty
  2. Niestety, córka Urszuli Dudziak jest chora. Na jaw wyszła niezwykle smutna prawda
  3. Myśleli, że wykopali dorodnego ziemniaka. Prawda ich poraziła, od razu wezwali policję
  4. Najgorszy, niewybaczalny błąd podczas pieczenia ciast. Nigdy nie wyjdą dobre, a wiele osób nagminnie go powtarza
  5. Mięso wyszło suche i twarde? Najprawdopodobniej przez karygodne błędy przy pieczeniu, popełnia je większość Polaków
  6. Biedronka znów jako pierwsza wspiera klientów. Sklep wprowadza udogodnienia związane ze wzrostem zakażeń

Źródło: polsatnews.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł