Lasy Państwowe miały duży problemwikimediacommons/dreamypixel.com/CC0 1.0 Universal

Polak trafił prosto w serce, a potem bez skrupułów zjadł dostojnego "króla puszczy". Powody porażają, za haniebny czyn słono zapłaci

Lasy Państwowe pod swoją pieczą mają wiele połaci terenów leśnych. W puszczach żyje mnóstwo zwierząt, a wiele z nich jest objętych ochroną, która zakazuje jakiegokolwiek odstrzału. Niestety, kłusownik zabił przedstawiciela zagrożonego gatunku, a potem go zjadł.

Lasy Państwowe są instytucją, która otacza opieką wielkie tereny zalesione z całej Polski. Wiele z nich jest regionami o szczególnym znaczeniu - na części z nich żyją zwierzęta o bardzo niskiej liczebności, których ochrona jest ważnym zadaniem leśników i służb leśnych. Niestety, wielu ludzi czyha na ich życie chcąc ustrzelić jedyny w swoim rodzaju okaz. Kłusownik dopuścił się straszliwego czynu, po czym bez skrupułów zjadł zwierzę, które dla wielu jest królem puszczy. Teraz czeka go kara.

Media potwierdziły, Lara Gessler urodziła. Niedawno wyjawiła płeć swojego pierwszego dzieckaMedia potwierdziły, Lara Gessler urodziła. Niedawno wyjawiła płeć swojego pierwszego dzieckaCzytaj dalej

Lasy Państwowe natychmiast zareagowały

W lasach grasuje wiele ludzi, którzy swoim działaniem łamią prawo. Najczęściej są to osoby, które kradną drewno, zachowują się zbyt głośno, śmiecą czy niszczą grzybnie. W ich grupie są także o wiele groźniejsi ludzie, którzy dla spełnienia swoich ambicji dopuszczają się karygodnych czynów. Kłusownik myślał, że wszystko ujdzie mu na sucho - spostrzegawcza sąsiadka znalazła jednak dowody, które pozwoliły zidentyfikować go jako sprawcę.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ciocia po latach zdradziła przepis na schabowe z niespodzianką. Smak totalnie zaskoczył wszystkich, dosłownie rozpływają się w ustach
  2. W nocy przedłużyli zakaz. Dotyczy setek Polaków, a wielu nawet nie ma pojęcia o co chodzi, Bałtyk w centrum dyskusji
  3. Zauważyłaś na ogórkach kiszonych biały nalot? Mnóstwo osób popełnia wtedy niewybaczalny błąd

Sławomir P. z nadleśnictwa Łobez od 33 lat pracował jako leśniczy. We wrześniu ubiegłego roku zrobił coś, co mrozi krew w żyłach nawet najbardziej odpornym na tragedię ludzi. Leśniczy będąc w lesie zastrzelił potężne zwierzę, a następnie wykroił z niego około 200 kilogramów najcenniejszego mięsa.

Tym zwierzęciem był 5-letni żubr, który ważył około 650 kilogramów. Pokaleczone zwłoki znalazła jego sąsiadka i natychmiast zgłosiła ten fakt do przełożonych Sławomira P. Żubr został przykryty runem leśnym i gałęziami, a następnie miał być spalony, jednak mężczyzna nie zdążył dokończyć swojego planu. Szefowie kłusownika zwolnili go dyscyplinarnie i zawiadomili policję. Gdy funkcjonariusze wydobyli z ciała pocisk, Sławomir natychmiast przyznał się do popełnionego czynu. Tłumaczył się, że pomylił żubra z dzikiem, jednak specjaliści mieli wobec tego spore wątpliwości.

- Strzał był bardzo precyzyjny, prosto w serce. Gdyby ktoś celował w dzika, mierzyłby znacznie niżej - wyjaśnia Maciej Tracz z Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego.

Na rozprawie sądowej kłusownik ze łzami cieknącymi po policzkach utrzymywał, że już poniósł karę, wszak jeden strzał zniszczył mu życie. - Byłem przekonany, że strzelam do dzika. To była ewidentna pomyłka. Przepracowałem w lesie 33 lata, a teraz to wszystko legło w gruzach - mówił przed sądem.

Mimo wszystko sąd nie przyjął jego skruchy i skazał mężczyznę na 1 miesiąc bezwzględnego pozbawienia wolności, a także 18 miesięcy prac społecznych po 25 godzin miesięcznie. Co więcej ukarany został 18 tyś. zł grzywny, 15 tyś. zł nawiązki na rzecz NFOŚiGW. Musi także pokryć koszty procesu i utracił pozwolenie na broń palną. Wyrok nie jest jednak prawomocny, a obrońca przestępcy nie wyklucza, że złoży apelację.

Do sieci trafiły porażające zdjęcia gwiazdy Do sieci trafiły porażające zdjęcia gwiazdy "M jak miłość". Jest bardzo źle, trudno jej jeść i wykonywać najprostsze czynnościCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Część ekspertów pewna: jedna rzecz może uchronić przed wirusem. Robisz ją codziennie i nawet nie wiesz
  2. Kierowcy mogą mieć problemy na drogach. Wszystko zacznie się 21.10
  3. Gessler wyjawiła sekret idealnego ciasta na pierogi. Tkwi on w braku pewnego składnika
  4. Najlepszy z możliwych? Gessler zdradziła swój przepis na idealne ciasto drożdżowe
  5. Dzieje się, nagła wiadomość. Uwielbiana sieć sklepów obeszła godziny dla seniorów
  6. Poważnie zwiększają ryzyko zgonu przy COVID-19. Cierpią na nie tysiące Polaków
  7. Bardzo niepokojące słowa córki Romana Giertycha. Nie może mieć spokoju, TVP nie odpuszcza

Źródło: fakt.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł