Lidl i inne sieci wprowadzili godziny dla seniorówMarek BAZAK/East News

Pani Ola nie korzysta z godzin dla seniorów. Powód zadziwia, handlowcy biją na alarm

Lidl, Biedronka i inne supermarkety dostosowały się do zaleceń Rządu i wprowadziły godziny dla seniorów. Budzą one ogrom emocji u samych zainteresowanych. Handlowcy już biją na alarm, sytuacja jest naprawdę poważna. Postawa niektórych seniorów mocno zaskakuje.

Lidl, Biedronka, Auchan i wiele innych sklepów musiało dostosować się do zaleceń premiera i wprowadziło godziny dla seniorów. Obowiązują one od poniedziałku do piątku w godzinach 10 -12. Rozwiązanie od początku budzi wiele emocji.

Dużo osób uważa, że godziny dla seniorów są po prostu źle wyznaczone, ponieważ większość starszych osób najczęściej robi spożywcze zakupy w godzinach porannych. Poza supermarketami jak np. Lidl i Biedronka - rozwiązanie obowiązuje również w aptekach, drogeriach i urzędach pocztowych.

Co ciekawe, godziny dla seniorów są najczęściej krytykowane przez samych zainteresowanych. Powody są naprawdę zaskakujące. Natomiast, handlowcy biją na alarm i apelują do rządu o przemyślenie pewnych rozwiązań.

Emerytka z Warszawskiego Ursynowa - Pani Ola w rozmowie z lokalnym serwisem haloursynow.pl zdradziła, że raczej niechętnie korzysta z godzin dla seniorów. Powód, który podała może budzić prawdziwe zdziwienie. Chyba nikt się tego nie spodziewał.

Krzysztof Krawczyk przyjął ostatnie namaszczenie. Żona potwierdziła, że jakiś czas temu artysta był na specjalnej diecie, ale nie uchroniła go ona przed operacjąKrzysztof Krawczyk przyjął ostatnie namaszczenie. Żona potwierdziła, że jakiś czas temu artysta był na specjalnej diecie, ale nie uchroniła go ona przed operacjąCzytaj dalej

Lidl, Biedronka i inne sklepy wprowadziły godziny dla seniorów. Reakcja najstarszych klientów może zaskoczyć

W teorii godziny dla seniorów mają chronić starszych klientów przed zarażeniem się koronawirusem od młodszych osób. Część seniorów pozytywnie podchodzi do zaproponowanego przez rząd rozwiązania i robi zakupy tylko w wyznaczonych porach. Zdarzają się jednak odstępstwa od zaproponowanego rozwiązania.

Budzą one ogromne emocje wśród właścicieli sklepów, którzy uważają, że jest on dla nich niekorzystny. Powód? W godzinach 10 - 12 obroty większości sklepów spadły, a supermarkety jak. Lidl, Auchan czy Biedronka świecą pustkami. Wiąże się to ze sporymi stratami dla przedsiębiorców, a co za tym idzie dla budżetu państwa, ponieważ sklepy płacą niższe podatki. Zdaniem, wiceprezesa Polskiej Izby Handlu - Macieja Ptaszyńskiego - z wyżej wymienionych powodów godziny dla seniorów powinny ulec zmianie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Delektujesz się kawą zaraz po przebudzeniu? Błąd, wystarczy pić ją o innej porze dania, a od razu poczujesz niesamowite efekty
  2. Są ofiary śmiertelne. Nikt się nie spodziewał porażającego scenariusza. Zagraniczne wiadomości
  3. Zostały Ci obierki po ziemniakach z obiadu? Nie wyrzucaj, zrobisz z nich obłędne frytki, będą prosić o więcej

Z argumentami zgadzają się również właściciele sklepów. Między 10 a 12 młodsi klienci są wypraszani ze sklepów spożywczych, obsługa się nudzi, a osób po 60 roku życia w wielu miejscach niestety jest jak na lekarstwo. Niektóre powody ich decyzji zaskakują.

Pani Ola, emerytka z warszawskiego Ursynowa w rozmowie z portalem halloursynow.pl, powiedziała że nie chce robić zakupów w godzinach dla seniorów, ponieważ nie chce mieć kontaktu ze swoimi równieśnikami. "Nie chcę robić zakupów w godzinach dla seniorów, bo obawiam się większych kolejek, a przecież im więcej ludzi, tym łatwiej o zakażenie". Wygląda jednak na to, że większe tłumy w sklepach spożywczych można spotkać w porannych porach niż w czasie godzin dla seniorów. Podobnego zdania jest pan Karol - "Nie wiem, co było powodem wprowadzenia tych godzin. Bo na pewno nie ułatwienia dla seniorów. Przyjdą i ustawią się w koronawirusowej kolejce... chyba na najbliższy cmentarz." - kończy cytowany przez portal halloursynow.pl mężczyzna. Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Najpyszniejszy syrop ze wszystkich, doskonały nie tylko na przeziębienie, ale i do deserów. Naturalna mikstura z malin nie ma sobie równychNajpyszniejszy syrop ze wszystkich, doskonały nie tylko na przeziębienie, ale i do deserów. Naturalna mikstura z malin nie ma sobie równychCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będą zwroty, w puli nawet 180 mln zł. Rząd właśnie ogłosił kosztowne świadczenie
  2. Nikt się nie spodziewał, że Marta Manowska robi podobne rzeczy. Nieznane fakty z jej życia prywatnego
  3. Najlepszy syrop przed snem, ukoi nerwy i zapewni ci spokojną noc. Wystarczą jedynie 3 składniki
  4. Lech Wałęsa otrzymuje kosmiczną emeryturę, jednak ciągle się żali fanom. Chwilę wcześniej ukończył drogą dietę odchudzającą
  5. Większość je racuchy z jabłkami, tymczasem śliwki podkręcają ich smak do maksimum. Dodaj 1 łyżeczkę złocistej przyprawy i zachwyć się smakiem
  6. Co decyduje o tym, że zarazimy się koronawirusem? Profesor Simon tłumaczy
  7. Uwielbiana dziennikarka Polsatu wygrała z rakiem. Teraz usłyszała fatalną diagnozę, ma COVID-19

źródło: halloursynow.pl/money.pl

Następny artykuł